f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Липневі спогади. Згадуємо відомого українського кінооператора Ігоря ЧЕПУСОВА

19.07.2021

Стелла Кломінська

кінознавиця, редакторка, хронологиня

16 липня народився Ігор Сергійович Чепусов (англ. Igor Chepusov; 1950-2011) - радянський і американський продюсер, сценарист, режисер, художник, кіно- і телеоператор народився в місті Одеса. Закінчив архітектурний факультет Одеського інженерно-будівельного інституту в 1973 році за спеціальністю «архітектор» і Київський театральний інститут за фахом «кінооператор» в 1979 році. 

Працював на студії ім. Довженка, на Одеській кіностудії і на студії ім. Горького. В якості оператора-постановника зняв 8 повнометражних фільмів, серед них «Золотий ланцюг», «Моя Дорога», «Золоте весілля», «Опік» та інші.

https://www.youtube.com/watch?v=a7tDEBLrObk

22 травня 1990 року Ігор Чепусов разом з родиною переїздить в США, де незабаром стає першим оператором першого російсько-американського телебачення - RTN. Працює з популярними ведучими Галиною Тодд і Олександром Гордоном.

У співпраці з продюсерами і режисерами Юхимом Гальперіним, Андрієм Загданським і іншими Ігор Чепусов брав участь в якості оператора в створенні декількох документальних фільмів.

Знімав сам як автор і режисер, свої фільми. Крім цього Ігор займався фотографією і живописом. У період з 1992 по 2011 рік його роботи брали участь в декількох фотографічних і художніх виставках. Ігор пішов з жизни 2 серпня 2011 року після важкої хвороби в Нью-Джерсі (США).

Далі фільмографія:

https://www.facebook.com/klominska