f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

ПАВЛОВІ АР"Є: ЩЕ ТИСЯЧУ СНОПІВ ПОВ"ЯЗАТИ:

17.10.2020

НА ПОЧАТКУ І НАПРИКІНЦІ ЧАСІВ І ПРОСТОРІВ.

На кону театру і життя, на екраннім вишиванім полотні.

Посеред Львівської осені, 43 роки тому, народився ПАВЛО АР"Є - нині знаний драматург, талантище і просто талант.

Ніколи не забуду потрясіння од вистави Молодого театру "Сталкери" (за п"єсою Павла "На початку і наприкінці часів», реж. Стас Жирков, Ірма Вітовська там зблиснула діамантом, який тепер уже нікому не захмарити-затуманити). Матеріал із Чорнобильської зони, який, здавалося б, уже баналізувався, у п"єсі Павла одкрив свої людські сокровенні глибини. Не дивно, що потому п"єса отримає і своє кінематографічне життя у фільмі "Брама" Володимира Тихого, із тією ж Ірмою Вітовською.

ПАВЛО - людина, обдарована цілим гроном талантів. Упродовж останнього року він працює, разом із кінооператором, а відтепер і драматургом, Юрієм Гармашем, над сценарієм за нереалізованим задумом Івана Миколайчука "ТИСЯЧА СНОПІВ ВІТРУ". Сценарій практично завершений, як на мене - він є основою для справді великого фільму, фільму-відкриття нових глибин народного духу, народного життя, в усій його космічній красі і багатстві. Життя, де початок захоплює й кінець: аби митець міг угледіти усю його сферично-феєричну картину.

Лишається тільки з режисером визначитись... А там уже все просто: відзняти те, що живе у променистих зіницях кількох фантазійно-філософічних людей.

Дорогий Павле, в"язати тобі не перев"язати снопи вітрогонні, поєднуючи ті самі початки й кінці. Аби лишень здоров"я вистачило - на многії і премногії літа!!

Sergiy Trymbach

https://www.facebook.com/sergiy.trymbach