f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

УКРАЇНСЬКА ГІЛЬДІЯ РЕЖИСЕРІВ І УКРАЇНСЬКА КІНОАКАДЕМІЯ СТУРБОВАНІ «НЕПРОЗОРІСТЮ» РЕЗУЛЬТАТІВ 14-ГО ПІТЧИНГУ ДЕРЖКІНО

09.10.2020

Українська гільдія режисерів і Українська кіноакадемія висловилися про результати 14-го пітчинг Держкіно.

Так, на сайті Української гільдії режисерів з’явилася заява. Гільдія вважає, що «за більшістю з напрямків кінопроєктів рішення Ради щодо державної підтримки кінематографії не збігаються з оцінками експертів. Рада не обґрунтувала своє рішення щодо кінопроєктів на відкритому засіданні, а лише затвердила список переможців, які були обрані з урахуванням нових, нікому не відомих, крім Ради, умов проведення конкурсу».

Крім цього організація пише, що голова Ради з підтримки кінематографії Андрій Дончик не згадав про зміни правил конкурсу, згідно з якими один продюсер може отримати фінансування на два проєкти, а режисер – на один, незалежно від напрямку кіно та бюджету, і що це “було повідомлено постфактум, вже після оголошення конкурсу».

Українська кіноакадемія також висловила стурбованість результатами пітчингу Держкіно. У своїй заяві кіноакадемія пише, що рада не озвучила чітких критеріїв, чому до переліку переможців не були включені кінопроєкти, що займали перші позиції у рейтингу після оцінки експертними комісіями та не оголосили переможців за напрямками «Анімаційні повнометражні фільми (для широкої глядацької аудиторії)», «Анімаційні повнометражні фільми (авторські)» та «Ігрові повнометражні для дитячої аудиторії».

«Отже, Українська кіноакадемія вважає, що рішення Ради щодо державної підтримки кінематографії дискредитувало саму процедуру проведення конкурсів Державного агентства України з питань кіно та знецінило роботу членів експертних комісій».

Українська кіноакадемія звернулася до міністра культури та інформаційної політики Олександра Ткаченка, голови Держкіно Марини Кудерчук і голови Ради щодо державної підтримки кінематографії Андрія Дончика з вимогою скасувати ухвалене Радою рішення і затвердити перелік кінопроєктів-переможців згідно з умовами, оголошеним 16 червня 2020 року.

Нагадаємо, раніше затвердили список переможців 14-го пітчингу Держкіно, всього фінансування отримають 72 проєкти.

https://telekritika.ua/uk/ukrainskaya-gildiya-rezhisserov-i-ukrainskaya-kinoakademiya-obespokoeny-neprozrachnostyu-rezultatov-14-go-pitchinga-goskino/