f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

День українського кіно. 2020 р.

12.09.2020

Міністерство культури та інформаційної політики

Відео-привітання міністра Олександра Ткаченка з професійним святом працівників кінематографії - Днем українського кіно

https://www.youtube.com/watch?v=-b6Wu1SNOec

ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОГО КІНО. ЯКІ ПРЕМ'ЄРИ ПОТІШИЛИ ГЛЯДАЧІВ ЦЬОГО РОКУ

День українського кіно відзначають щорічно, у другу суботу вересня. Tvoemisto.tv зробило підбірку українських фільмів 2020 року. Режисери, зокрема, екранізують твори українських письменників – Софії Андрухович, Олега Сенцова, Тараса Шевченка. Також цього року можна переглянути фільми-рефлексії про події на сході України.

Далі:

http://tvoemisto.tv/news/

День українського кіно: Кінореалії країни – від порожнечі до новітньої доби молодих режисерів

Українське кіно прекрасне, і це факт Цього року 12 вересня в Україні відзначають День українського кіно – свято порівняно нове, покликане привернути увагу до кіногалузі та зацікавити її досягненнями, а також поговорити трохи і про проблеми. Останні роки кінематограф відроджується і це видно неозброєним оком. Принаймні статистика знятої української кінопродукції та частка показів саме українського кіно знову-таки в українських кінотеатрах впевнено росте. Далі розповідаємо про історію Дня кіно, стан сучасної української кіногалузі та згадуємо віхи вітчизняного кінематографу і труднощі, з якими довелося зіткнутися українським режисерам та акторам, аби стати справжніми кінопрофесіоналами. Далі:

https://zik.ua/article/den_ukrainskoho_kino_kinorealii_krainy_

Українські фільми онлайн: знакові стрічки доступні для перегляду

Від «Людини з кіноапаратом» Дзиґи Вертова до «Племені» Мирослава Слабошпицького – дивіться знакові українські фільми онлайн безкоштовно до Дня українського кіно. Держкіно пропонує подивитись найкращі знакові українські фільми на своєму Youtube-каналі з посиланням на Megogo. “Багатолітня історія українського кіно, на підґрунті якої стоїть сучасний національний кінематограф, вписані й світове визнання, і численні нагороди, і велика любов глядача”, – йдеться в повідомленні агенства.

Далі:

https://www.cinema.in.ua/ukrainski-filmy-onlain-2/

До Дня українського кіно в онлайн-кінотеатрі Держкіно – добірка найкращих українських фільмів

Державне агентство України з питань кіно, опубліковано 12 вересня 2020 року о 11:26 12 вересня - День українського кіно. Від «Людини з кіноапаратом» Дзиґи Вертова до «Племені» Мирослава Слабошпицького: в багатолітню історію українського кіно, на підґрунті якої стоїть сучасний національний кінематограф, вписані й світове визнання, і численні нагороди, і велика любов глядача. Державне агентство України з питань кіно щиро вітає зі святом українського кіно усіх, хто не уявляє без нього свого життя! До Дня українського кіно в онлайн-кінотеатрі Держкіно – добірка найкращих українських фільмів.

https://www.youtube.com/watch?v=9r3qmw1ez_w&list=PLAgpfORuBNebBVrEZ3qgCE5d89gtwzzbS&index=3

День українського кіно: «З України до Голлівуду», «Олександр Довженко. Одеський світанок» — на UA: КУЛЬТУРА

Цієї суботи, 12 вересня, до Дня українського кіно суспільний телеканал UA: КУЛЬТУРА покаже документальні фільми, присвячені українській кіноісторії.

https://corp.suspilne.media/newsdetails/2930