f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Поздоровляємо кінорежисера Валерія БАЛАЯНА з ювілеєм!

30.08.2020

Валерій Вазгенович Балаян (нар. 30 серпня 1960 р.) — режисер і сценарист неігрового кіно. Член Національної спілки кінематографістів України

Валерій Вазгенович Балаян – відомий режисер і сценарист неігрового кіно

https://www.youtube.com/watch?v=OJR3u6jLvIA

Сумська обласна універсальна наукова бібліотека 76 подписчиков Уродженець м. Суми Валерій Вазгенович Балаян (1960) – відомий режисер і сценарист неігрового кіно, член Національної спілки кінематографістів України, автор багатьох сміливих кінопроєктів. Створив понад 60 фільмів, які вирізняються правдивістю та активною громадянською позицією автора. Фільми Валерія Балаяна отримали високі нагороди численних кінофестивалів.

Валерій Балаян: «Покладіть мемуари Маннергейма президенту на стіл!»

Ольга Решетілова, InfoResist

Валерій Балаян тривалий час жив і працював у Криму. З початком окупації, не замислюючись, прийняв українське громадянство. Продав свою квартиру в Москві. Тепер він позиціонує свої фільми як українські, а себе вважає українським режисером.

В останній раз ми бачились з Валерієм восени 2013 року на Кіностудії ім. Довженко. Він працював над картиною «Веселка над Каракумами» на замовлення Держкіно України. Вже тоді він говорив, що йому не залишилося місця в Росії, всі майданчики для нього закриті.

Валерій Балаян - автор неігрового інтелектуального кіно. Познайомилися ми з ним в 2010 році на презентації його роботи «Любіть мене, будь ласка». Це документальний фільм про громадянку України, журналістку «Нової газети» Настю Бабурову, убитої в 2009 році в центрі Москви російськими неонацистами. «Любіть мене, будь ласка» - це, по суті, дуже жорстка критика путінського режиму і попередження про небезпеку фашиствуючої Росії.

Далі:

http://www.ukrkino.com.ua/kinotext/interview/?id=3490

ФІЛЬМ ВАЛЕРІЯ БАЛАЯНА "РАЙДУГА НАД КАРАКУМАМИ"

Документальна стрічка за сценарієм Сергія Тримбача присвячена фільму "РАЙДУГА" Марка Донського, який знімався в Ашхабаді 1943 року, де Київська кіностудія перебувала в евакуації.

ХУ ІЗ МІСТЕР БАЛАЯН?! РЕЖИСЕРУ ВАЛЕРІЮ БАЛАЯНУ - 60 ДОРОГИЙ ВАЛЕРІЮ, ЗДОРОВИМ БУДЬ І ДОВГОЛІТНІМ - І ГРОШІ НА ВИРОБНИЦТВО ФІЛЬМІВ ДО ТЕБЕ ПОТЯГНУТЬСЯ. А ЛЮДИ ТЯГНУТЬСЯ Й ТАК - БО ТИ Є ТАЛАНТ: В КІНО І В ЖИТТІ. ДОПОКИ ТАКІ ЛЮДИ Є - УКРАЇНА І СВІТ МОЖУТЬ ЖИТИ СПОКІЙНІШЕ…

Далі:

Сергій ТРИМБАЧ

НСКУ, Українська кіноакадемія

https://www.facebook.com/sergiy.trymbach

Зйомки "РАЙДУГИ НАД КАРАКУМАМИ" відбувалися у Києві та Ашхабаді. Використано спогади та кіноматеріали, знайдені в архівах. Історія легендарної стрічки «Райдуга» (є стійка легенда про «Оскар», присуджений фільмові 1944 року; на жаль, ні, лишень приз американської Асоціації радіо і телебачення; хоча успіх у США і справді був, навіть президент Рузвельт фільм дивився і хвалив безмежно).

Про перипетії тих літ з екрана розказують актриса ЛАРИСА КАДОЧНИКОВА (її мати, НІНА АЛІСОВА, знялася в одній із центральних ролей «Райдуги»), ОЛЕКСАНДР ДОНСЬКОЙ (син режисера; на жаль, він уже пішов із життя).

А ще знайшлися ті, хто дітьми знялися в «Райдузі» – ЕММА МАЛАЯ (в дитинстві Перельштейн), нині працівниця Музею кіно у Москві, та АЛІК ЛЕТИЧЕВСЬКИЙ, нині Олександр Летичевський – академік, професор, доктор фізико-математичних наук.

Олександр і Емма через 70 (!) літ зустрінуться у фільмі – щемні і зворушливі спогади... «Поспішайте дивитися «Райдугу»!

Це справжній поетичний твір, шедевр, який рідко трапляється!»» – закликав колись видатний італійський кінорежисер, один із батьків Італійського неореалізму Джузеппе де Сантіс.

«Райдуга над Каракумами»

Автор сценарію Сергій Тримбач Режисер Валерій Балаян

Оператори: Ігор Петров, Борис Самойленко, Сергій Стефан (Стеценко)

Звукорежисер Артем Мостовий Композитор Андрій Тупіков

Продюсер Геннадій Кофман Кінокомпанія МаГІКа-фільм, за підтримки Держкіно України

Sergiy Trymbach НСКУ, Українська кіноакадемія

https://www.facebook.com/sergiy.trymbach

Валерій БАЛАЯН: «Уже давно слід викоренити з телеефіру потворне російське «мило»

Нещодавно відомий режисер уперше побував на Тарасовій горі в Каневі, ще в кількох історичних місцях Шевченкового краю. А зустрілися ми з Валерієм Балаяном у Черкасах, коли він відвідував кімнату-музей Василя Симоненка.

https://ukurier.gov.ua/uk/articles/valerij-balayan-uzhe-davno-slid-vikoreniti-z-telee/

Фільмографія Валерій Балаян є автором сценарію більше 40 і режисером більше 60 неігрових теле- і кінофільмів.

https://uk.wikipedia.org/wiki/Балаян_Валерій_Вазгенович