f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Українці в совєтському кінематографі про Другу світову війну

27.07.2020

29 СЕРЕДА О 18:00 – 19:00

https://www.facebook.com/UAFulbrightCircle/?tn-str=k*F

Загальнодоступна · Організовує Українське Фулбрайтівське коло

Друзі, продовжується наш проєкт «Ціна миру», присвячений 75-й річниці завершення Другої світової війни.

Сьомий онлайн-семінар «Українці в совєтському кінематографі про Другу світову війну» відбудеться у середу, 29 липня, о 18.00 за київським часом.

Семінар аналізуватиме архетипи українців у совєтських художніх фільмах на тему так званої «Великої вітчизняної війни» та їхній вплив на самобачення українців у контексті війни. Корпус аналізованого матеріялу включає як фільми, зняті під час війни, так і по її закінченні, в тім «Битва за нашу Радянську Україну», Олександра Довженка, «Райдуга» та «Нескорені» Марка Донського, «Іванна» Віктора Івченнка, «Анничка» Бориса Івченка, «Білий птах з чорною ознакою» Юрія Іллєнка та инші. У числі дискутованих питань семінару: совєтська кінопропаґанда між патріотизмом і неросійським націоналізмом, суб’єктність й аґентивність українців на екрані, взаємини екранних українців з росіянами (міт Альоши-визволителя), українці-зрадники совєтської батьківщини та инші ідеологеми, артикульовані в совєтському кінематографі і досі присутні в дискурсі Другої світової війни сучасної України.

Доповідач

Юрій Шевчук – кінокритик, мовознавець, лексикограф, політолог, журналіст, перекладач, лектор Колумбійського університету, кандидат філологічних наук, магістр політичних наук. Засновник і незмінний директор Українського кіноклубу Колумбійського університету, (з 2004 року), єдиного поза межами України постійного форуму українського національного кінематографа. Він активно популяризує український кінематограф у Північній Америці. Член Національної спілки кінематографістів України, Української кіноакадемії, Асоціації славістичних, східноевропейських та евразійських досліджень, Американської асоціації викладачів слов’янських та східноєвропейських мов, Наукового товариства імені Шевченка (США), Української вільної академії наук.

Сфера наукових інтересів: пост-колоніяльні студії, український кінематограф, соціолінґвістика, мова та ідентичність в Україні, лексикографія.

Модераторка

Наталія Мусієнко, кінознавиця, культурологиня, провідна наукова співробітниця Інституту проблем сучасного мистецтва Національної академії мистецтв України, кандидатка філософських наук, Голова правління благодійної організації «Українське фулбрайтівське коло», членкиня Національної спілки кінематографістів України, Української кіноакадемії, Міжнародної федерації кінопреси.

Сфера наукових інтересів: історія та теорія культури, кінематограф, теорія та практика культурної дипломатії.

Дивіться трансляцію на наших ресурсах:

1. Сторінка БО «Українське фулбрайтівське коло» у Facebook:

2. Канал БО «Українське фулбрайтівське коло» в Youtube:

Ви також можете поставити свої запитання учасникам, залишивши коментар під час трансляції під відео на будь-якому з наведених вище ресурсів.

Якщо ви хочете отримувати нагадування про онлайн-семінари напередодні їхнього проведення, будь ласка, заповніть реєстраційну форму: https://drive.google.com/open…

Якщо вам не вдалося долучитися до перегляду наших попередніх онлайн-семінарів, ви можете зробити це у будь-який зручний час за посиланнями:

Далі:

https://www.facebook.com/events/615637322412924/?ref=110