f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

23 червня 1931 р. Народився Григорій Романович КОХАН - кінорежисер, сценарист.

24.06.2020

23 червня 1931 р. в селі Бортків, нині Львівської області, народився Григорій Романович КОХАН - кінорежисер, сценарист. Лауреат Державної премії СРСР (1978). Лауреат Державної премії України імені Олександра Довженка (2011. Заслужений діяч мистецтв УРСР (1981). Народний артист України (1998). Заслужений працівник Міністерства внутрішніх справ СРСР (1977). Член Національної спілки кінематографістів України.

Григорій Кохан: Про час і про себе ...

Саме «Червоні лелеки» відкрили мені шлях у художнє кіно... Так сталося, що цю картину подивився Михайло Стельмах. А я дуже любив твори Стельмаха, бо в нього мова була така народна... українська... І коли мені Стельмах подзвонив і запропонував: «Я написав сценарій «Хліб і сіль», чи не хотіли б ви його зняти?» Я кажу : «Як? Я ніколи не знімав художнього кіно», тобто мені, звичайно, хотілося спробувати, але я чув, що у світі художнього кіно нема щирих друзів, один одному заздрять. У нас же, на науково-популярній студії, тоді директором став Борис Петрович Остахнович, він згуртував прекрасний колектив, де ніколи не було заздрості, навпаки, панували взаємодопомога, підтримка, одне одному допомагали, раділи нагородам. Пам’ятаю, були там Мила Михалевич, Володя Хмельницький, Міша Юдін (режисери): одне задоволення з ними спілкуватися. Коли щось збирався робити, то читав їм сценарій, а вони мені: ми ділилися, були одним цілим... Боже мій, кинути цей колектив і кудись іти, але все-таки, думаю, спробую... Тим більше, що Борис Петрович сказав: «Йди спробуй, якщо не вийде – повернешся...».

https://ktm.ukma.edu.ua/show_content.php?id=705

Життєпис

Народився 23 червня 1931 року в селі Бортків поблизу Золочева, в українській родині, був п'ятою, наймолодшою дитиною[1]. Закінчив художній відділ Українського поліграфічного інституту імені Івана Федорова (1955) та Вищі режисерські курси Всесоюзного державного інституту кінематографії (1964)[1].

Працював у Вірменському державному видавництві художньої літератури (1955—1962). У 1962—1969 рр. — режисер Київської кіностудії науково-популярних фільмів. З 1969 р. — режисер Національної кіностудії художніх фільмів імені Олександра Довженка.

Картини останніх років — переважно детективно-пригодницького жанру.

Зіграв кілька епізодичних кіноролей.

Викладав у Київському національному університеті театру, кіно і телебачення імені Івана Карпенка-Карого.

У 2007 році про життя і творчість режисера Григорія Кохана була знята телепередача (в 3-х частинах) «Кохана мить» у циклі культурологічних програм «Портрет» телекомпанії «ГЛАС».

Помер 3 січня 2014 року на 83 році життя.

ВІКІПЕДІЯ

https://uk.wikipedia.org/wiki

https://dovzhenkofilm.com.ua/

Григорiй Кохан. Кохана мить (2007) Перша частина

https://www.youtube.com/watch?v=5Nma5tKlavA