f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

"НІКОЛИ НЕ БУЛА "КОЛИШНЬОЮ": ПОМЕРЛА ВДОВА РЕЖИСЕРА СЕРГІЯ ПАРАДЖАНОВА

06.06.2020

Світлана Щербатюк пережила митця на 30 років.

6 червня 2020 року померла педагог та філолог Світлана Щербатюк – дружина режисера Сергія Параджанова. Про це інформує кінотеатр "Ліра" на сторінці у Facebook. "Сьогодні, у цей важкий день процитуємо кінознавицю Оксану Мусієнко, яка у публікації "Роздуми над книжкою "Сповідь" згадує про своє знайомство зі Світланою Іванівною: "З нею я познайомилась, уже навчаючись в університеті. А потоваришували ми вже в інші часи, коли Сергій опинився за ґратами. Мені прикро, коли у примітках до видань, присвячених майстру, читаєш: "С.Щербатюк, колишня дружина Параджанова". Світлана ніколи не була "колишньою". Навіть коли вони офіційно розлучилися, вона залишилась для Сергія матір'ю його коханого сина Сурена. Та головне, її любов і підтримку він відчував усі роки ув'язнення", – йдеться у дописі.

І також відзначається: "Може, без них він і не вижив би. Я про себе називала Світлану "декабристкою". Так, їй було що втрачати, коли вона відверто і неоднозначно заявила про те, що не збирається рвати стосунки з батьком свого сина. Вона втратила роботу в університеті, де викладала російську для іноземців, стала "невиїзною". Але вона не припинила листування з ув'язненим, не перестала передавати до зони посилки і, головне, битися в усі двері, щоб хоч якось полегшити долю Сергія".

https://www.5.ua/kultura/nikoly-ne-bula-kolyshnoiu-pomerla-vdova-rezhysera-serhiia-paradzhanova-216733.html

СВІТЛАНА ЩЕРБАТЮК - ЗАВТРА ДЕНЬ ПРОЩАННЯ

13.30, Олександрівська лікарня.

СВІТЛАНА ІВАНІВНА ЩЕРБАТЮК... Дружина, вдова, людина, яка багато літ була поряд генія, СЕРГІЯ ПАРАДЖАНОВА. Так, була поряд, навіть тоді, коли фізично поряд не була.

Вони розлучились, проживши разом кілька років, народивши сина, Сурена. Чому? Чому вона залишила режисера? Колись я наважився запитати в неї про це. СВІТЛАНА ІВАНІВНА відповіла серйозно: "Тому, що це неможливо було витримати. 24 години на добу яскравий, насичений персонажами театр у нас вдома, двері, що ніколи не замикалися...". Справді, яка жінка це витримає, та ще і з дитиною на руках.

Далі:

https://www.facebook.com/sergiy.trymbach