f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Кінорежисер Олег Чорний: Дякую за загадку про мого Вчителя у День пам'яті жертв політичних репресій...

17.05.2020

Мережа кінотеатрів КП "Київкінофільм"

Сьогодні, у третю неділю травня, 17 травня, - День пам'яті жертв політичних репресій. Репресії проти українських митців відбувалися з особливою жорстокістю. У цей день ми хочемо нагадати вам про одну з визначних постатей українського кінематографу ХХ століття, режисера Володимира Денисенка (7 січня 1930, Медвин - 10 червня 1984, Київ), якого у 19-річному віці, одразу ж після 2 курсу режисерського факультету Київського театрального інституту ім. І. Карпенка-Карого, було заарештовано за "український націоналізм". Розстрільний вирок, на щастя, було замінено на 10-річне заслання у виправну колонію.

11 травня 1953 року Володимир Денисенко потрапив під амністію після смерті Сталіна. Незважаючи на те, що 28 серпня 1956 року Володимир Денисенко отримав довідку про припинення справи проти нього, до кінця життя він так і не був реабілітованим і все творче життя перебував "під особливим наглядом КДБ".

Після заслання Володимир Денисенко завершив навчання на режисурі в Олександра Довженка. Зняв 12 художніх фільмів: "Солдатка", "Роман і Франческа", "Сон", "Мовчать тільки статуї", "На Київському напрямку", "Совість", "Важкий колос", "Осяяння", "Повість про жінку", "Женці", "Чари-комиші", "Високий перевал".

Сьогодні ми дуже радимо вам переглянути документальну стрічку старшого сина Володимира Терентійовича - українського кінорежисера Олександра Денисенка "Денисія. Світи Володимира Денисенка" (2013 р.), присвяченого батькові. Посилання на безкоштовний і легальний перегляд фільму:

https://www.youtube.com/watch?v=bH1Au6tCzWY

http://www.ukrkino.com.ua/people/?id=49