f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

ГОЛОВА ДЕРЖКІНО КУДЕРЧУК БЛОКУЄ РОБОТУ РАДИ З ПІДТРИМКИ КІНЕМАТОГРАФІЇ

06.05.2020

БУДЕМО ВВАЖАТИ - ТЕСТУВАННЯ ЇЇ ЧИНОВНИЦЬКОГО ОРГАНІЗМУ ВЖЕ ВІДБУЛОСЯ.

А з блокуванням Ради Кудерчук гальмує і організацію процесу фінансування вітчизняної кіноіндустрії. Як відомо, на 40 % зменшено обсяг державної підтримки кінематографа, але навіть з усього цього не те що не виділено жодної копійки, а навіть на горизонті тих коштів не видко. Бюрократія узагалі на марші - якісь нещасні так звані паспорти на фінансування сунуться чиновними столами місяцями. А чого поспішати - самі чиновники зарплату отримують...

Усі пам"ятають: Кудерчук призначено у вольовий спосіб, фактичну переможницю відбору на посаду голови Держкіно Україну Юлію Синькевич було у той самий вольовий брутальний спосіб вилучено з процесу. Тепер остаточно зрозуміло, для чого саме: маємо малокомпетентну, а до того ще й просто безвідповідальну особу. Іван Козленко має рацію: з такою "очільницею" Держкіно може просто рухнути в тартарари. А там - і кінотрава не рости, не дуже цій публіці й треба.

До речі, за Козленком - колектив Національного центру Олександра Довженка, державного кіноархіву, який досяг чималих успіхів у розбудові архівно-музейної справи. Ось уже п"ятий місяць архів не отримує коштів. Минулого року Довженко-центр фінансувався в обсязі 10 мільйонів на рік. Позиція Кудерчук: цьогоріч не більше 3-х мільйонів. Тобто діяльність архіву хай згортають...

А може, краще ми згорнемо діяльність самої Кудерчук?? Одвертий саботаж, одверта нехіть робити щось для кіно, для кіноіндустрії в цілому - для чого ця особа прийшла сюди? Може, краще повернути її в податківці? Хоча й податківців шкода.

Закликаю кінематографістів зорганізуватись на протест та відповідне звернення до влади з виявленням недовіри пані Кудерчук і складання нею службових повноважень. Бо ще місяць-другий, карантин закінчиться, а в кінематографі нічого не відбуватиметься. Бо параліч він і є параліч, коли судини заблоковано то навіть язиком ворухнути важко.

Словом, будемо вважати, що тестування пані Кудерчук на вірус завершився - позитивним результатом.

А віруси нам точно не потрібні.

Див. нижче - зі сторінки Івана Козленка у ФБ та заяву Ради з питань кінематографії Ivan Kozlenko разом з Людмилою Горделадзе та 3 іншими особами.

Голова Держкіно Кудерчук вже вчетверте(!) переносить засідання Ради з підтримки кінематографії (яка є незалежним органом, нагадаю). Перші 2 рази вона не могла надати пропозицію з розподілу бюджетних коштів на підтримку кінематографії, тому засідання було перенесено. Останні 2 рази - з "технічних причин". Головна бухгалтерка Держкіно "не в курсі" скільки коштів передбачається в секвестрованому бюджеті Довженко-Центру (який вона сама ж і формує). Але я в курсі: в порушення Порядку використання коштів Держкіно закладає нам 3 замість 10 млн., що призведе до колапсу інституції.

З нами, звісно, цифри ніхто навіть не обговорював. З початку року ми не отримали ні копійки державного фінансування. Цікаво, коли наша "кіноспільнота" нарешті хоч пискне щодо голови Держкіно, яка обійняла посаду в порушення процедур. Давно я не чую "ну дайте трішки часу, потім ми спитаємо про її стратегію".

Цей час настав, дорогі кіношники. При чому мінімум 2 місяці тому. Параліч Держкіно та відсутність фінансування (зарплати Держкіно при цьому платяться) - це некомпетентність і пряма відповідальність директорки провінційного кінотеатру, яка тепер грає роль голови Держкіно. Рада з підтримки кінематографії сьогодні чи не вперше проявила суб'єктність, поставивши Кудерчук, яка перешкоджає здійсненню Радою своїх обов'язків, фактично, ультиматум.

Шкода, але саботаж Кудерчук матиме результатом те, що Мінкульт сам поділить кошти Держкіно, не беручи до уваги думку спільноти, оскільки її вираження Держкіно блокує, переносячи засідання Ради.

А зрештою - до руйнування Держкіно як самостійного органу виконавчої влади.

Artem Golosov, будучи безпосереднім виконавцем незаконних розпоряджень Кудерчук, ви також несете за них відповідальність.

ЗАЯВА РАДИ з підтримки кінематогорафії при Держкіно: Це вже друге скасування засідання Ради. Раніше оголошене засідання було перенесено на прохання Держкіно з 30 квітня на 6 травня.

Затягування з прийняттям рішень відповідно до оголошеного порядку денного, зокрема, рішення про розподіл бюджетних коштів у зв’язку з прийняттям ЗУ від 13.04.2020 №553-ІХ «Про внесення змін до ЗУ «Про державний бюджет України на 2020 рік», з нашої точки зору є неприйнятним, адже гальмує затвердження в установленому порядку Паспорта бюджетної програми і робить неможливим фінансування галузі кінематографії взагалі.

Прийняття рішення про розподіл коштів на поточний рік є прямим обов’язком Ради відповідно до ЗУ «Про державну підтримку кінематографії України». Рада має свій проект такого документу на 2020 рік, кожний пункт якого відповідає законодавству. Оскільки відповідно до Закону забезпечення діяльності Ради виконує апарат Держкіно, трансляція засідань Ради має відбуватися технічними засобами Держкіно. Тому ми висловлюємо сподівання, що в п’ятницю 8 травня оголошене Держкіно засідання Ради з державної підтримки кінематографії відбудеться, де ми затвердимо і оголосимо своє рішення щодо розподілу коштів по формах державної підтримки кінематографії України.

Голова Ради з державної підтримки кінематографії

Андрій Дончик

Члени Ради: Л

юдмила Горделадзе

Віталій Докаленко

Сергій Зленко,

Максим Маган

Аркадій Непиталюк

Андрій Халпахчі

Олександр Шпилюк

6 травня 2020 р.

Сергій ТРИМБАЧ Володимир ВОЙТЕНКО

НСКУ, Українська кіноакадемія