f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Навздогін...Виповнюється 65 років видатному українському та канадському актору, режисеру і педагогу Григорію Гладію!

11.12.2019

З днем народження, любий!

Ми пишаємось тобою, радіємо, дивуємось, захоплюємось!

Закінчив Київський театральний інститут ім.І.Карпенка-Карого, режисерський факультет ГІТІСу (курс Анатолія Васильєва).

Знімався у фільмах: "В бій ідуть лише "старі"", "Повернення Баттерфляй", "Відступник", "Сірано де Бержерак", "Гидкі лебеді", "Морозов" та багатьох інших.

З 1989-го — живе і працює у Квебеку (Канада).

2006-го виступив режисером франко-канадського мюзиклу "Дракула: між коханням та смертю".

Він відомий своїми ролями в топових блокбастерах («Люди Ікс: Дні минулого майбутнього», 2014), в патріотичному українському кіні (Роман Шухевич у «Нескореному», 2000), у творіннях геніїв ( «Заборонена кімната» Гая Меддіна, 2015).

В активі Григорія Гладія більше 80 ролей у кіно, а також більше десяти режисерських і безліч акторських робіт у театрі.

Протягом багатьох років співпрацює з Театром Просперо в Монреалі, де у 2016 році поставив виставу «Гравець» за Достоєвським . Раніше на сцені Просперо йшли «Танець смерті» (2012) за Стріндбергом, «Весілля» (2011) за Б.Брехтом та «Собаче серце» (2008) за Булгаковим у постановці Гладія.

У 2004 році відбулася перша постановка Григорія Гладія на українській сцені — «Істерія» за Тері Джонсоном про життя Зігмунда Фройда. Головну роль виконав Богдан Ступка.

А 2018 року в Національному академічному драматичному театрі ім. Івана Франка відбулася прем'єра ще однієї режисерської роботи Григорія Гладія "Очищення". В основу постановки покладена однойменна п'єса фінської письменниці Софі Оксанен. Твір цього драматурга вперше ставився на українській сцені. Немецкая компания Novomatic известна среди пользователей разработкой азартных игр с увлекательными анимированными сюжетами, в которых, как правило, присутствует один герой. Самым популярным слотом является Banana Splash, созданный на основе рассказов об веселом банане. Игроку вместе с главным персонажем для получения больших призовых потребуется прорыть небольшой туннель и пройти два этапа препятствий, последним из которых является побег. Удачное стечение обстоятельств приумножит поставленную сумму более чем в 5 000 раз.

Стелла Кломінська

кінознавиця, редактор, хронолог

https://www.facebook.com/watch/live/?v=449983592063547