f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

2018 –й. Бронзовий перетин

30.12.2018

Кожного року професіонали екранних мистецтв та неосяжна кінематографічна публіка з великою увагою та вболіванням за своїх митців спостерігають за результами міжнародних кінофестивалей. Засоби масової інформації сміливо вливають в інформаційне поле сотні прогнозів, а у фіналі фестивальних змагань або співають осану, або шукають компромісні амортизації для щирих сподівань та відсутність переможних вигуків, глибоких реверансів до друзів та колег. Золотий перетин планетарних кінозмагань для українських кінематографістів не такий недосяжний, як здається, у наперед запрогромованій парадігмі, але блаженний хто вірує, тим більше хто розглядає для себе далекі перспективи.
https://www.radiosvoboda.org/a/news-oskar-fil…/29459814.html
Участь в конкурсних програмах всесвітньо відомих змагальних кінофорумів для українських кінематографістів враховується як певне досягнення. Недарма виникли Оскарівський комітет і Асоціація кінопродюсерів, Українська Асоціація та Український кіноінститут... Українська кіноакадемія начебто повинна підвести риску по вертикальній та горизонтальній значимості громадських організацій міжнародної статутності, які намагаються поліпшити стан кіноіндустрії на теренах України, наполягають на максимальній індустралізації. Нариси про розвиток українського кіно значно випереджають реальний стан стереотипу поточної практики українського кінематографу, який відстає від перспективних планів і поводить себе досить скромно у своїх властивостях, не зазіхає на самого Оскара, не претендують наші майстри на Левів і Ведмедів. Проте наміри позмагатись завжди існують, і в кошториси виробництва закладаються кошти для участі у фестивалях та інших конкурсах. Срібний перетин на європейському континенті українським кінематографістам відомий як здобуток. 
https://prm.ua/koli-padayut-dereva-u-konkursniy-programi-p…/
http://reklamaster.com/…/uchast-ukraini-v-68-mu-berlinskom…/
http://arthousetraffic.com/…/prizer-kann-i-film-otkrytija-o…
Осторонь від копродюсерських центрів, які щойно були наведені, займає своє місце поважна 60 – річна Національна спілка кінематографістів України. Про участь НСКУ у змаганнях за почесні місця в українському кінематографічному світі буде вестись мова, бо саме наша громадська організація цікавить нас найперше. Змагальний темперамент переноситься на призові місця всеукраїнських конкурсів та премій, що не викликає сумнівів та суперечень, а навпаки кожного року набирає нагородної вагомості. 
Є шлях до лаврових вінків, минаючи республіканські відзнаки, зокрема Міністерство культури України, Державна агенція України у питаннях кіно чимало додають різного роду зусиль до просування щорічних фільмів на світові конкурси. В такому напрямку громадська організація не є конкурентом через відсутність відповідних коштів, а ко-продуценти і зазначені державні організації не вагаючись атакують кінематографічні вершини у Європі, Азії, та все одно всі шляхи ведуть до маленької чоловічої фігурки золотавого кольору на ім`я Оскар.

Відомо, що свідомі обмеження утримують в собі певну користь. Раціо у виборі головного стріму до премій керується користю від скромності зазіхань на почесні місця, тримання активу НСКУ подалі від 9-и бальних штормових пристрастей. У 2018 році розуміння ефективності у здобутті державного та громадського визнання Спілка перевела фокус в напрямку прозорого балансу інтересів державних, громадських, підприємницьких фільмовиробничих організацій, профільних ЗМІ та ЗМК. Спілка, переслідуючи неабиякий інтерес, тримає в полі зору український кінопрокат та активність глядачів по всій території України. 
https://ukr.segodnya.ua/…/gosudarstvennoe-finansirovanie-ki…
https://www.rbc.ua/…/den-ukrainskogo-kino-samye-znamenitye-…
Рейтингова комісія НСКУ кожного року оголошує прийом пропозицій для участі у конкурсі на здобуття премійованих місць і розглядає надіслані від фільмовиробничих організацій пропозиції. Дійсно, вхід вільний для всіх, хто виявляє цікавість у просуванні фільмів до інформаційної відомості серед інших виробничих одиниць, і вважає, що рейтинг перемог серед колег повинен починатись з премії Національної спілки кінематографістів України. Старт до колективного визнання має свою відому класифікацію, і рейтингова комісія розповсюджує свою компетенцію без обмежень відповідно існуючої вертикалі. Перша субстанція, яка ставить пропозицію на рейки преміальної технології, є Секретаріат НСКУ, і його компетенція надалі поширюється на республіканський рівень державної Шевченківської премії, національної Золотої Дзиги. Відома і шанована премія Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки. 
Послідовні кроки виробників продукції екранних мистецтв у здобутті державного, національного, культурологічного визнання є виявом професійної коректності. Порівняно до згадуваного золотого перетину академічного Оскара, венеціанського срібног Лева, канської Золотой пальмової гілки, берлінського Ведмедя, до срібного перетину континентальних кінофорумів, нагороди кінематографічної України є почесним бронзовим перетином. 
https://glavcom.ua/…/viznacheno-laureativ-misteckoji-premij…
https://24tv.ua/…/premiya_zolota_dzia_2018_spisok_vsih_pere…
https://galinfo.com.ua/…/ogolosheni_peremozhtsi_pershoi_nat…
https://www.slovoidilo.ua/…/poroshenko-vruchyv-shevchenkivs…
З третього призового місця починається сходження майстра кіноіндустрії до наступних вершин, які здаля привабливо виблискують сріблом та золотом. У поточному році в залах  Будинку кіно відбулось чимало демонстрацій кінофільмів, особливо документальних, які не були заявлені рейтинговій комісії НСКУ, а дарма... Фільм «Від війни до весни» з циклу «Десята муза в Україні» режисера Світлани Залоги, фільм «Загальний зшиток» режисера Юлії Лазаревської (обидва фільми - виробництво Студії «Кінематографіст») зібрали на сторінках кінооглядів прекрасні відгуки кінокритики, які прикрасили портфоліо кіномісткинь, і зробили би офіційну рекомендаційну справу для рейтингової комісії, до якої входять митці, знані в європейських кінооб`єднаннях. Наступний 2019 рік може стати експериментальним у просуванні знакових інтересів кіновиробників, і почнемо з Студії «Кінематографіст».

Віктор Бажай
комісія НСКУ з інформаційної політики