f y
Національна спілка кінематографістів України

Нагороди

2017 рік

03.02.2017

3 лютого 2017 року

В Державному комітеті телебачення і радіомовлення України відбулося засідання Комітету з присудження Премії Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва за 2016 рік.

Шляхом таємного голосування лауреатом премії у номінації «Кінотвори для дітей та юнацтва» було визнано творчий колектив художнього фільму «Трубач» (кінокомпанія «Укркіно») у складі автора сценарію Анастасії Матешко, режисера-постановника Анатолія Матешка, оператора-постановника Юрія Короля, акторів Леоніда Шевченка та Римми Зюбіної.

17 лютого 2017 року

На 67-му Берлінському МКФ українсько-німецька стрічка «Школа №3» Єлизавети Сміт і Георга Жено отримала Гран-прі найкращому повнометражному фільму у секції Generation 14plus.

Міжнародне журі відзначило, що нагородою вдостоєно стрічку, яка неспішно розкривала себе, затягуючи аудиторію завдяки деталям і особистим історіям героїв, представляючи і ніжність, і травму, і повсякденність, і гумор.

«Ми захоплюємося співтворчістю режисерів, оператора-постановника і героїв, тим, як завдяки їй вдалося вибудувати простір довіри. Фільм не дає мові війни взяти гору над чуттєвим світом молодих персонажів, які дозволили нам доторкнутися до найцінніших і найпотаємніших деталей їхніх життів», – йдеться у рішенні Міжнародного журі.

9 березня 2017 року

Президент України Петро Порошенко вручив Національні премії України імені Тараса Шевченка діячам культури та мистецтва.

На підставі подання Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка у номінації «Кіномистецтво» Національну премію України імені Тараса Шевченка 2017 року було присуджено режисерові анімаційного кіно Степану Ковалю за мультиплікаційний цикл «Моя країна – Україна», створення оригінальної пластичної кіномови і вагомий внесок в українську та європейську анімацію. 

18 березня 2017 року

Найкращим повнометражним документальним фільмом 23-го МКФ у Сан Луїс Обіспо SLO Film Fest (США) було визнано стрічку Олеся Саніна та Марка Джонатана Харріса «Переломний момент: Війна за демократію в Україні» (Україна, США).

30 березня 2017 року

У Будинку кіно відбулася церемонія нагородження фільмів-переможців 14-го Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA.

У конкурсі DOCU/ЖИТТЯ Особливу відзнаку журі отримала стрічка «Нове життя Ґоґіти» Левана Коґуашвілі (Грузія, Хорватія, Україна). На думку журі, режисер Леван Коґуашвілі прийняв рішення підійти достатньо близько, щоб зрозуміти переживання Ґогіти і його дружини, при цьому виявляючи повагу до їхньої тихої близькості. Це, а також прекрасні кадри і послідовний ритм монтажу пронизують фільм, роблячи його неймовірно захопливим. 

У національному конкурсі DOCU/УКРАЇНА Головний приз отримав фільм Анастасії Максимчук «Укриття» – «За незвичний портрет волонтерів, що працюють без державної підтримки. Їх боротьба проти жорстокості і сила звичайних людей займає центральне місце у цьому фільмі».

Спеціальну відзнаку у національному конкурсі DOCU/УКРАЇНА бул присуджено фільму Світлани Шимко «Ленінопад». Журі оцінило стрічку «як розумний та амбіційний за формою коментар до ідеологічних змін у суспільстві».

20 квітня 2017 року

Відбулася урочиста церемонія вручення нагород Національної кінопремії «Золота Дзиґа» за кінематографічні здобутки 2016 року у таких номінаціях:

 • Найкращий фільм«Гніздо горлиці» (режисер Тарас Ткаченко, продюсери Володимир Філіппов, Андрій Суярко, Алла Овсяннікова),
 • Найкращий документальний фільм«Головна роль» (режисер Сергій Буковський, продюсер Максим Асадчий),
 • Найкращий анімаційний фільм«Микита Кожум’яка» (режисер Манук Депоян, продюсери Дмитро Белінський, Ігор Рома, Ірина Манжосова),
 • Найкращий ігровий короткометражний фільм«Кров’янка» (режисер Аркадій Непиталюк, продюсер Максим Асадчий),
 • Найкращий акторВіталій Лінецький (посмертно, «Гніздо горлиці»),
 • Найкраща акторкаРимма Зюбіна («Гніздо горлиці»),
 • Найкращий актор другого плануМикола Боклан («Гніздо горлиці»),
 • Найкраща акторка другого плануНаталя Васько («Гніздо горлиці»),
 • Найкращий режисер (Премія ім. Ю. Іллєнка)Тарас Ткаченко («Гніздо горлиці»),
 • Найкращий сценарійОлена Дем’яненко та Дмитро Томашпольський («Моя бабуся Фані Каплан»),
 • Найкращий оператор-постановникМикита Кузьменко та Олександр Поздняков («Жива ватра»),
 • Найкращий композиторАлла Загайкевич («Жива ватра»),
 • Найкращий художник-постановникОлександр Батенєв та Сергій Бржестовський («Моя бабуся Фані Каплан»).

Лауреатом Національної кінопремії за внесок у розвиток українського кіно стала народна артистка України Лариса Кадочникова.

23 квітня 2017 року

Відбулася церемонія нагородження переможців 6-го Київського міжнародного фестивалю короткометражних фільмів KISFF.

Найкращим фільмом Національного конкурсу було визнано стрічку «24» Станіслава Битюцького.

Фільм «Київ Москва» Анни Любинецької отримав Особливу згадку журі, а також Приз глядацьких симпатій у Національному конкурсі.

23 квітня 2017 року

На церемонії нагородження переможців Міжнародного кінофестивалю у місті Ісмаїлія, Єгипет короткометражний фільм Тараса Дроня «Чорногора» отримав Спеціальну відзнаку журі фестивалю.

1 травня 2017 року


На церемонії закриття IV Міжнародного фестивалю кіно та урбаністики «86» у Славутичі були оголошені переможці конкурсів «Пальма Півночі» та MyStreetFilms–Рубіж.

Гран-прі та Приз глядацьких симпатій у Національному конкурсі документального кіно «Пальма Півночі» виборола Анна Калініченко з фільмом «Хто ти. Хто я. З наукового погляду»

Гран-прі та Приз глядацьких симпатій у конкурсі MyStreetFilms–Рубіж здобула Марія Стоянова (на фото) із фільмом «Ма». Спеціальний приз отримав фільм «Гірник» Марії Ворончук.

24 травня 2017 року

Відбулася урочиста церемонія вручення Мистецької премії «Київ» видатним діячам столиці, які розвивають національну культуру та сприяють її презентації на світовому рівні.

У галузі кіномистецтва Мистецьку премію «Київ» імені Івана Миколайчука за документальний фільм «Свій голос» (2016) отримали режисер, член Національної спілки кінематографістів України Сергій Маслобойщиков (на фото) та співавтор сценарію і продюсер фільму, член Національної спілки кінематографістів України Світлана Зінов’єва.

31 травня 2017 року

У Будинку кіно відбулася урочиста церемонія нагородження лауреатів Премії Національної спілки кінематографістів України найкращим вітчизняним фільмам 2016 року.

Спеціальною премією імені Олександра Довженка – Почесною відзнакою НСКУ за видатний внесок в українське та світове кіномистецтво було відзначено режисера анімаційного кіно, художника, педагога, заслуженого діяча мистецтв України Євгена Сивоконя.

Дипломами Асоціації кінокритиків НСКУ найкращим українським фільмам року за результатами опитування Бюро української кіножурналістики «Підсумки українського кінопрокату та кінопроцесу – 2016» були відзначені такі роботи:

 • Найкращий український фільм 2016 року«Моя бабуся Фані Каплан» (реж. Олена Дем’яненко)
 • Найкращий український ігровий фільм 2016 року«Гніздо горлиці» (реж. Тарас Ткаченко)
 • Найкращий український неігровий фільм 2016 року«Українські шерифи» (реж. Роман Бондарчук)
 • Найкращий український анімаційний фільм 2016 року«Микита Кожум’яка» (реж. Манук Депоян)
 • Найкращий український короткометражний фільм 2016 року«Цвях» (реж. Філіп Сотниченко)
 • Найкращий український фільм-дебют 2016 року«Varta1, Львів, Україна» (реж. Юрій Грицина)

Премії НСКУ найкращим вітчизняним фільмам 2016 року отримали...

 • Найкращий неігровий фільм «Десять секунд» (реж. Юлія Гонтарук)
 • Найкращий анімаційний фільм«Микита Кожум’яка» (реж. Манук Депоян)
 • Найкращий короткометражний фільм«24» (реж. Станіслав Битюцький)
 • Найкращий фільм-дебют«Виклик» (реж. Олег Харченко) і «Спогади мерця» (реж. Микола Засєєв)

Лауреатів Премії НСКУ було нагороджено пам’ятними призами і дипломами.

25 червня 2017 року

За підсумками фестивалю «Відкрита ніч. Дубль 20» відзнаки отримали такі роботи:

 • Гран-прі – «Чапля» (реж. Марія Пономарьова)
 • Кращий ігровий фільм – «Чапля» (реж. Марія Пономарьова)
 • Диплом за кращий ігровий фільм – «Прогулянка» (реж. Ілля Захаров)
 • Диплом фестивалю художнику фільму – «Elektromen» (реж. Микита Скоморохов)
 • Диплом фестивалю за операторську роботу – «Elektromen» (реж. Микита Скоморохов) та «Чапля» (реж. Марія Пономарьова)
 • Кращий анімаційний фільм – «Фінгермен» (реж. Іван Шоха)
 • Диплом у номінації «Анімаційний фільм» – «Дубе зелений» (реж. Ігор Заблоцький) та «Лахмітко» (реж. Олег Педан)
 • Диплом у номінації «Анімаційний фільм» за символізм – «Кобзар–2015» (реж. Богдан Шевченко)
 • Диплом у номінації «Анімаційний фільм» за створення художньої дійсності – «Інший» (реж. Олександр Грачов)
 • Кращий неігровий фільм – «Гострий біль» (реж. Валерій Пузік)
 • Спеціальний приз фестивалю «За пошук героя» – «Гострий біль» (реж. Валерій Пузік)
 • Спеціальна відзнака оргкомітету фестивалю – «Фінгермен» (реж. Іван Шоха)
 • Приз глядацьких симпатій – «Віддача» (реж. Ярославна Гусар)

27 червня 2017 року

Секретаріат Правління НСКУ затвердив рішення Комітету з присудження Премії імені Фелікса Соболєва присудити Премію імені Фелікса Соболєва 2017 року:

 • кінорежисерам Людмилі Михалевич та Георгію Давиденку за вагомий внесок у світове та українське неігрове кіно,
 • кінорежисеру Сергію Буковському, оператору Анатолію Химичу, звукооператору Ігорю Барбі – за документальний фільм «Головна роль».

8 липня 2017 року

Словацько-українську стрічку «Межа» Петера Бебʼяка було відзначено на 52-му МКФ у Карлових Варах, Чехія. Фільм, що брав участь у головному конкурсі фестивалю, отримав нагороду найкращому режисеру.

22 липня 2017 року

Відбулась урочиста церемонія закриття 8-го Одеського міжнародного кінофестивалю, на якій було відзначено здобутки українських кінематографістів.

У Національному конкурсі повнометражних фільмів перемогу здобула документальна стрічка Романа Бондарчука «Dixie Land» (Україна, Латвія, Німеччина).

Найкращим фільмом Національного конкурсу короткометражних фільмів було визнано стрічку Павла Острікова «Випуск ʼ97».

Нагороду за найкращу акторську роботу у Національному конкурсі було присуджено Ніні Антоновій (документальний фільм «Головна роль», реж. Сергій Буковський).

Спеціальними згадками журі Національного конкурсу було відзначено повнометражну стрічку Аркадія Непиталюка «Припутні» та короткометражний фільм Катерини Горностай «Бузок».

Журі Міжнародної федерації кінопреси FIPRESCI визнало найкращою стрічкою Національного конкурсу повнометражних фільмів «Рівень чорного» Валентина Васяновича, а найкращою стрічкою Національного конкурсу короткометражних фільмів «Бузок» Катерини Горностай.

Фільмом-переможцем Конкурсу європейських документальних фільмів стала картина «Головна роль» Сергія Буковського.

12 серпня 2017 року

Короткометражна стрічка Павла Острікова «Випуск ʼ97», представлена у конкурсній програмі «Леопарди майбутнього» (Pardi di domani) 70-го МКФ у Локарно, Швейцарія, отримала нагороду Молодіжного журі (Premio Giuria dei giovani).

Департамент освіти, культури і спорту кантону Тічино, Швейцарія преміював переможця сумою у 1500 швейцарських франків.

20 серпня 2017 року

Український ілюстратор, аніматор і режисер Олег Щерба переміг на Міжнародному фестивалі анімації Anibar (Печ, Косово) в категорії «Музичне відео» із роботою для гурту Zapaska на пісню «Запитайся».

Журі конкурсу відзначило, що робота Олега Щерби має цікаву графіку, а сама анімація прекрасно синхронізована з музикою. «Розумний підхід до графічного дизайну дарує вражаючий досвід від перегляду, використовуючи кожен дюйм в кадрі і навіть за його межами», – йдеться в рішенні журі.

1 вересня 2017 року


На 25-му МКФ Love is Folly у Варні, Болгарія було відзначено стрічку Тараса Ткаченка «Гніздо горлиці». Виконавиця головної ролі Римма Зюбіна отримала приз за Найкращу жіночу роль.

10 вересня 2017 року

Фільм Олесі Моргунець-Ісаєнко «Казка про гроші» було відзначено на 5-му Індійському фестивалі кінофільмів у Мумбаї, Індія. Стрічка отримала Почесну згадку журі фестивалю.

17 вересня 2017 року

Визначено переможців Національного конкурсу «СУК», що втретє відбувся в рамках Міжнародного фестивалю сучасних мистецтв «Гогольfest».

За результатами глядацького голосування:

 • «Золотий СУК» у номінації «Найкращий сучасний український ігровий фільм» отримала стрічка «Говори зі мною» Катерини Лесик.
 • «Золотий СУК» у номінації «Найкращий сучасний український неігровий фільм» отримала стрічка «МА» Марії Стоянової.
 • «Золотий СУК» у номінації «Найкращий сучасний український відео-арт» отримала робота «Долаючи тишу» Юрія Юдіна, Дмитра Бурко, Олени Москальчук.
 • «Золотий СУК» у номінації «Найкраще сучасне українське музичне відео» отримала робота «PHOTOMORGANA» Ірини Кальченко.

Також було вручено відзнаки від кінопрофесіоналів:

 • Диплом за найкращий фільм національного конкурсу «СУК» за версією Національного центру Олександра Довженка отримала ігрова стрічка «Діна» Мирослави Клочко.
 • Диплом за найкращий неігровий фільм національного конкурсу «СУК» за версією Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA отримала стрічка «Щоденник» Олександри Чупріни.
 • Можливість для подальшої співпраці та диплом за найкращий фільм національного конкурсу «СУК» за версією компанії Letter To Fest, яка займається кінофестивальною дистрибуцією, отримала стрічка «Щоденник» Олександри Чупріни.
 • Сертификат для надання техніки (у розмірі 50 000 грн.) та диплом за Найкращий фільм національного конкурсу «СУК» за версією компанії Zodiac.rentals отримала документальна стрічка «Ленінопад» Світлани Шимко.

Ще низка стрічок отримала відзнаки від оргкомітету Національного конкурсу «СУК»:

 • ігровий фільм «Ефект сходів» Катерини Павленко – за лаконічність у висловлюванні,
 • неігровий фільм «Історія зимового саду» Семена Мозгового – за закарбування часу,
 • неігровий фільм «Легенда про синього кита» Мішеля Ладеса – за рішучість у висвітленні теми,
 • неігровий фільм «Чий Крим?» Ксенії Марченко – за актуальність питання,
 • «Uneasiness» Вʼячеслава та Ігоря Паренюків – за найкращий відео-арт.

23 вересня 2017 року

Фестиваль короткого метру «Де кіно. Епізод 2» назвав переможців:

 • У номінації «Вебізод» переміг фільм «СУЧАТР: посібник по створенню» Михайла Матвіїва.
 • Призове місце серед учасників номінації «Фільм на мобільний телефон» здобула робота Романа Орела «Всі на посівну».
 • Найкращою «Комедією» була обрана короткометражна стрічка «The End» Микити Лиськова.
 • Першим у шорт-листі номінації «Жахи» став Даниїл Міліковський із його хорором «Аліум».
 • У номінації «Драма» за суддівським рішенням перемогу виборола історія Катерини Іванової «Кiно назавжди».
 • Володарем Гран-прі фестивалю став Іван Шоха з короткометражною стрічкою «Fingerman».

30 вересня 2017 року

Відбулася урочиста церемонія вручення нагород переможцям 2-го Рівненського міжнародного кінофестивалю «Місто Мрії».

Гран-прі фестивалю отримала українська документальна стрічка «Війна химер» Анастасії та Марії Старожицьких.

У Міжнародній програмі...

У номінації «Документальне короткометражне кіно» Третьою премією було відзначено стрічку «Проект Дощу» (реж. Олег Чорний).

У номінації «Студентське короткометражне кіно» Другою премією було відзначено стрічку «Лист» (реж. Альона Капорина).

У номінації «Музичне відео»:

 • Перша премія «VTF», реж. Любомир Левицький.
 • Друга премія «На глибині», реж. Михайло Пузурин.
 • Третя премія «Історія любові», реж. Сергій Зінчук.

У Національній програмі були відзначені такі роботи...

У номінації «Повнометражне кіно»:

 • Перша премія «У відриві», реж. Сергій Волков.
 • Друга премія «Казка про гроші», реж. Олеся Моргунець-Ісаєнко.

У номінації «Ігрове короткометражне кіно»:

 • Перша премія «Кордон Віри», реж. Оксана Войтенко.
 • Друга премія «Чорногора», реж. Тарас Дронь.
 • Третя премія «Говори зі мною», реж. Катерина Лесик.

У номінації «Рівне. Волинь»:

 • Перша премія «Ефект бакенбарда», реж. Стас Лозовський.
 • Друга премія «У пошуку тиші», реж. Станіслав Будь.
 • Третя премія «Маски», реж. Павло Осіпов.

Відзнаку «За найкращий фільм, який символізує невмираючий дух тих, хто віддав життя за батьківщину. Пам'яті Марка Паславського» отримала стрічка «До скорого» (реж. Юлія Кочетова-Набожняк).

Спеціальну відзнаку від директора кінофестивалю Віктора Булиги «Золотий Булига» у Національній програмі було присуджено стрічці «Нетерпимість» (реж. Володимир Бакум).

 

18 лютого, понеділок, Синій зал Цикл «Наші співвітчизники у світовому кіно» ДЖОРДЖ МОНТГОМЕРІ / ЛЕЦ (1916-2000) Художній фільм «ДРУЖИНИ ОРКЕСТРАНТІВ»

19 лютого, вівторок, Синій зал Посольство Аргентинської республіки в Україні представляє художній фільм "НЕ ДОЧЕКАЄТЕСЬ!"

20 лютого, середа, Червоний зал КРАЩІ ФІЛЬМИ СВІТОВОГО КІНОПРОКАТУ Художній фільм «Кілер з гарантією»