f y
Національна спілка кінематографістів України

Нагороди

2014 рік

16.05.2014

07.01.2014

Короткометражний фільм «Алкоголічка» - «Найкращий міжнародний короткометражний фільм» на МКФ у Делі


Фільм «Алкоголічка» Юлії Гонтарук (продюсер - Ігор Савиченко, Directory films), знятий за сценарієм Марисі Нікітюк, за підтримки Держкіно, отримав приз «Найкращий міжнародний короткометражний фільм» (Best world short film) на Міжнародному кінофестивалі в Делі (Delhi International Film Festival). 

telekritika.uascreenplay.com.ua 

 

31.01.2014

Фільм «Іван Сила» здобув премію імені Лесі Українки за найкращі твори для дітей та юнацтва


31 січня Комітет з присудження урядової премії імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва оголосив лауреатів премії 2013 року в чотирьох номінаціях.

telekritika.ua

 

11.02.2014

Російські кінокритики вручили Кірі Муратовій «Білого слона»

Найкращою режисерською роботою критики назвали «Вічне повернення» Кіри Муратової. Російська Гільдія кінознавців і кінокритиків вручає премію »Білий слон» щорічно в кінці грудня з 1998 року.

gazeta.ua

 

06.03.2014

«Параджанов» одержав «Срібну тайгу» за найкращий дебютний фільм

6 березня в Ханти-Мансійську відбулась урочиста церемонія закриття 12-го Міжнародного фестивалю кінематографічних дебютів «Дух вогню». 

У міжнародному конкурсі нагороду «Срібна тайга» за найкращий дебютний фільм вибороли Олена Фетісова та Серж Аведікян за фільм «Параджанов» (Україна-Франція-Вірменія-Грузія). Також стрічка отримала Приз Гільдії кінознавців та кінокритиків Росії.

kinoart.ru

 

28.03.2014

Документальний фільм «Присмерк» Валентина Васяновича (Україна, 2014) здобув особливу відзнаку конкурсу DOCU/ЖИТТЯ 11-го Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA 

«За непересічне візуальне й емоційне змалювання людської стійкості, чуттєвості та незалежності» – йдеться в поясненні журі.

 

02.04.2014

Українська стрічка «Хайтарма» здобула премію «Ніка»

Стрічка «Хайтарма» українського режисера й актора Ахтема Сейтаблаєва виробництва кримськотатарського телеканалу ATR здобула російську кінопремію «Ніка». 

Нагороду у номінації «Найкраща картина країн СНД і Балтії» Ахтем Сейтаблаєв розділив із литовським режисером Аудрюсом Юзенасом, якого відзначили за стрічку «Екскурсантка».

«Телекритика»

 

06.04.2014

Україно-австрійські «Хворісукалюди» – найкращий незалежний європейський документальний фільм


Фільм Юрія Речинського спільного виробництва Австрії та України визнано найкращим незалежним європейським документальним фільмом на Фестивалі європейського незалежного кіно.

«Хворісукалюди» – це перша повнометражна документальна робота українського режисера. Фільм є триптихом про безпритульних, які переросли наркозалежність та намагаються розпочати доросле життя. 

docudays.org.ua

 

29.04.2014

Обрано найкращі фільми про медіа 2013 року

У кінці квітня було нагороджено переможців IV кінофестивалю про вплив та діяльність журналістів «Кіномедіа».

Ґран-прі кінофестивалю отримав фільм «Те, що лікар приписав» режиссера Максиміліана Уразова про інформацію як форму управління суспільством на усіх соціальних рівнях. Як приклад, розглядається історія поширення у світі у 2009 році свинячого грипу H1N1. У номінації «Експериментальне кіно» переміг фільм режисерки Ольги Герман «Щиро» про те, яким ТБ-програмам віддають перевагу діти та як, на їхню думку, можна змінити сучасні медіа.

Переможцем у номінації «Анімаційне кіно» обрано фільм «Рідке телебачення» режиссера Дмитра Бондарчука про привілейоване місце телевізора у кожному домі. Фільм «DFJ. Моя професія» режисера Юрія Паніна про випускників навчальної програми DigitalFutureofJournalism переміг у номінації «Документальне кіно».  Режисер та журналіст Азад Сафаров із фільмом «Медіа. Оптом» про купівлю олігархом Сергієм Курченком низки ділових медіа, переміг у номінації «Ігрове кіно» та отримав Приз глядацьких симпатій.

 

15.05.2014

Лауреати Премії НСКУ найкращим українським фільмам 2013 року

15 травня у столичному Будинку кіно відбулася урочиста церемонія вручення першої Премії Національної спілки кінематографістів України найкращим вітчизняним фільмам 2013 року.

Лауреати:

Найкращий фільм 2013:
«Хайтарма», режисер А. Сейтаблаєв
Найкращий анімаційний фільм 2013:
«Крамниця співочих пташок», режисер А. Лавренішин
Найкращий неігровий фільм 2013:
«Лариса Кадочникова. Автопортрет», режисери Л. Кадочникова, Д.Томашпольський
Найкращий фільм-дебют 2012-2013:
«Дорога», режисер М.Ксьонда
Найкращий ігровий фільм 2013:
«Хайтарма», режисер А. Сейтаблаєв

22.05.2014

Фільм «Плем’я» Мирослава Слабошпицького удостоєний Ґран-прі програми Каннського фестивалю «Тиждень критики»


Дебютний фільм режисера Мирослав Слабошпицький «Плем’я» виборов Ґран-прі та ще два почесні призи паралельної програми Каннського фестивалю «Тиждень критики» – приз фонду «Ґан», що готовий підтримати дистриб'юцію фільму та приз «Одкровення» (Франс 4 Візіонарі), який вручається за «особливе пристрасне ставлення до кіна та ентузіазм новачків-режисерів». 

Оператором і співпродюсером стрічки виступив Валентин Васянович, режисер кількох документальних фільмів та двох повнометражних ігрових картин "Звичайна справа" й "Креденс".

 

05.06.2014

Спільна короткометражна режисерська робота сестер Марини й Оксани Артеменків, фільм «Абонент», вдостоєна диплому Гільдії кінознавців та кінокритиків Росії Відкритого російського фестивалю «Кінотавр» із промовистим формулюванням «Ваш дзвінок дуже важливий для нас». 

screenplay.com.ua

15.06.2014

Стрічка «Плем'я» Мирослава Слабошпицького здобула Ґран-прі кінофестивалю «Зеркало» в Росії

Фільм «Плем`я» українського кінорежисера Мирослава Слабошпицького здобув Ґран-прі російського кінофестивалю «Зеркало» імені Андрія Тарковського. Також стрічка отримала спеціальну нагороду журналу «Сеанс» імені Сергія Добротворського.

Церемонія нагородження пройшла 15 червня у музичному театрі м.Іваново (Росія). Приз отримали актори, які знімалися в картині.

«Телекритика»

29.06.2014

Національний кінофестиваль «Відкрита ніч – Дубль 17» проходив в ніч з 28 на 29 червня одночасно у 23 містах України.

Ґран-прі фестивалю отримав фільм «Заповіт» Крістіана Жереґі. Режисер не зміг особисто отримати приз, адже нещодавно став добровольцем у 25-го спеціального добровольчого батальйону територіальної оборони Збройних сил України «Київська Русь». Режисер пішов служити туди стрільцем-медиком.

«Залишатися по цей бік більше немає сил. Цікаво повернулася доля... Наш комбат – людина, яку я безмежно поважаю, він командував сотнею на Майдані, яка дала мені можливість бути всередині одного з найзначніших поворотів історії цієї чудової країни. Тепер ми знову зустрілися – з ним, але вже в іншій ситуації, в іншому місці, - написав Крістіан Жереґі на своїй сторінці у Facebook, - Скоро знову на фронт. І ми знову разом. Подивимося, чи вийде нам перемогти і на цей раз».

Крістіан Жерєгі є режисером творчого об’єднання документалістів Babylon’13, яке отримало спецільний диплом фестивалю «За громадянську позицію, мужність та героїзм».

До складу журі увійшли актриса Ріма Зюбіна, актор та міністр культури України Євген Ніщук, бандурист, композитор, аранжувальник Ярослав Джусь, продюсер компанії «Кінотур» Дмитро Колесніков, генеральний директор «1+1 медіа» Олександр Ткаченко, театральний художник Андрій Александрович, пресс-аташе Асоціації кіноклубів України, PR-директор Міжнародної громадської організації «CinemaHall” Інна Яременко.

Призери фестивалю:

Ґран-прі: «Заповіт», режисер – Крістіан Жереґі

Приз оргкомітету фестивалю: «Зупинка», режисер - Павло Остріков

Найкращий професійний ігровий фільм: «Не менше 50 кг», режисер - Марина Артеменко

Найкращий студентський фільм: «Якби», режисер - Тарас Коцюба

Найкращий анімаційний фільм: «Дівчинка з риб’ячим хвостом», режисер - Сергій Мельнченко

Найкращий неігровийий фільм: «Бій на Грушевського #4 «Соло», режисер - Іван Сауткін

Найкраща операторська робота: «Коріння», режисер - Дмитро Сухолиткий-Собчук

Найкраща робота художника: «Коріння», режисер - Дмитро Сухолиткий-Собчук

Найкраща музика: «Не менш, ніж 50», режисер - Марина Артеменко, композитор – Ярослав Джусь

Спеціальний диплом журі за «Громадянську позицію, мужність та героїзм»: об’єднання Babylon’13

Диплом у номінації «професійне ігрове кіно»: «З акордеоном у Париж», режисер - Юрій Леута

Диплом у номінації «студентське кіно»: «Марія», режисер - Олександр Шкрабак

Диплом у номінації «неігровий фільм»: «Громадянин», режисер – Наталка Гордій

Диплом у номінації «анімаційний фільм»: «Птахи», режисер – Ірина Смірнова

Приз від компанії «Кінотур» (постпродакшн фільму): «Якби», режисер - Тарас Коцюба

lviv24.at.ua

01.07.2014

Екранізація твору шведського письменника Торґні Ліндґрена «Брати. Остання сповідь» режисера Вікторії Трофіменко здобула Приз російської кінокритики Московського міжнародного кінофестивалю. Крім того, задіяній у стрічці Наталці Половинці вручено приз «Срібний Георгій» за найкраще виконання жіночої ролі.

«Телекритика»

19.07.2014

Українські призери ОМКФ-2014

Нагороду «Дюк» у номінації «Найкращий український повнометражний фільм» та премію в розмірі 50 тисяч гривень здобув документальний фільм «Присмерк» Валентина Васяновича. Нагороду «Дюк» у номінації «Найкращий український короткометражний фільм» та премію в розмірі 10 тисяч гривень здобув фільм «Листопад» Марії Кондакової.

Приз  за найкращу акторську роботу у Національній конкурсній програмі поділили Станіслав Боклан за роль у стрічці «Поводир» та Усхан Чакір, який знімався у стрічці «Люби мене» Марини Ер Горбач та Мехмета Багадир Ера (Україна-Туреччина). Як розповіла продюсер стрічки «Люби мене» Олена Єршова, для Усхана Чакіра це була дебютна роль у кіно.

Спеціальний диплом журі національної конкурсної програми здобув оператор стрічки «Поводир» Олеся Саніна Сергій Михальчук.

Ще один спеціальний диплом журі національної конкурсної програми - у режисера фільму «Зелена кофта» Володимира Тихого.

Третім спеціальним дипломом журі Національної конкурсної програми нагороджено режисерів стрічки «Люби мене» Марину Ер Горбач та Мехмета Багадира Ера (Україна-Туреччина). 

Нагорода за найкращий проект пітчингу та премії від девелоперської  крмпанії UDP дісталася проекту«Коли падають дерева» Марисі Нікітюк (режисер) та Ігоря Савиченка (продюсер).

Спеціальна відзнака з-поміж проектів пітчингу - у стрічки «Олександр Довженко. Одеський дебют» Костянтина Коновалова (режисер) та Володимира Філіппова (продюсер).

Премія за найкращий проект Work In Progress від авіакомпанії МАУ – у картини «Гніздо горлиці»режисера Тараса Ткаченка й продюсера Володимира Філіппова. Головну роль у цьому фільмі грав Віталій Лінецький. Як розповів Тарас Ткаченко, актор встиг завершити зйомки лише половини сценарію за його участі. Однак на решту частини сценарію іншого актора не запрошуватимуть.

Премія за найкращий проект Work In Progress від компанії Megogo – у стрічки «Моя бабуся Фаня Каплан» Олени Дем’яненко (режисер і продюсер) та Дмитра Томашпольського (продюсер).

Нагороду Міжнародної федерації кінопреси за найкращий український повнометражний фільмздобула картина «Зелена кофта» Володимира Тихого.

Спеціальну відзнаку Міжнародної федерації кінопреси здобула документальна стрічка«Присмерк» Валентина Васяновича.

Спеціальна відзнака. Короткий метр  – у «Листопада» Марії Кондакової.

Диплом Міжнародної фередації кінопреси у номінації «Найкращий український короткометражний фільм» здобула стрічка «Балажер. Коригування дійсності» Лесі Кордонець (Україна, Швецарія).

Крім того, «Золотий Дюк» за внесок у кіномистецтво було вручено Кірі Муратовій.

19.07.2014

На 11-му Міжнародному кінофестивалі «Золотий абрикос» журі, очолюване знаменитим Марком Мюллером (нині він директор Римського фестивалю) присудило головний приз – «Золотий абрикос» українській картині «Плем’я» Мирослава Слабошпицького.

25.07.2014

Міжнародне журі секції «Паралелі та зустрічі» 21-го Фестивалю європейського кіно, що відбувся 19-25 липня в Палічі та Суботіці (Сербія), розділило нагороду за найкращий фільм між стрічками «Плем’я» Мирослава Слабошпицького (Україна) та «Free Range – балада про схвалення світу» Вейко Иунпуу (Естонія).


27.07.2014

Найкращим українським фільмом кінофестивалю Wiz-Art 2014 названо 8-хвилинну анімація Ольги Макарчук «Жуйка». Журі відзначило, що бути жувальною гумкою протягом 8 хвилин часом може бути цікавіше, ніж бути людиною.

«Телекритика»

12.08.2014

Стрічка Мирослава Слабошпицького "Плем'я" здобула чергове визнання - на 17-му кінофестивалі у Мотовані (Хорватія). Фільм отримав перше місце і статуетку "Пропелер". 

Варто відзначити, що журі фестивалю складається переважно з "вигнанців". Цього року суддями на фестивалі були режисер Джафар Панахі, якого на батьківщині в Ірані засудили до 20 років позбавлення волі, активістка жіночого руху FEMEN Ірина Шевченко, яка перебралася до Парижу, білоруські учасники "Вільного театру" Наталя Каліада та Микола Халезін і Алая Басатнех із Сирії, яку знають як #chicagoGirl. Фільм із такою ж назвою оповідає про те, як боротися з диктатором через соціальні мережі.

Окрім того, в журі фестивалю було "крісло, яке пустує". Цьогоріч його віддали українському режисерові Олегу Сенцову, який наразі перебуває у Росії в ув'язненні через підозри у тероризмі.

FilmStreet

26.08.2014
 
До Дня Незалежності України Президент Петро Порошенко нагородив українського кінорежисера, сценариста Олега Сенцова, який знаходиться за ґратами у Росії, орденом «За мужність» ІІІ ступеня. Відповідний указ опубліковано на сайті глави держави.
«Телекритика»

27.08.2014

Повнометражний фільм Анни Акулевич «Це – я» (Продюсери Олег Фіалко, Леонід Винокур, кіностудія «Контакт») здобула Ґран-прі Міжнародного кінофестивалю в м. Лучіано (Італія). Композитор Вадим Храпачов отримав приз за музичне рішення фільму.

03.09.2014

Фільм Марини Артеменко «Не менше 50 кг», у якого за спиною вже 78 різноманітних фестивалів у 24 країнах та 19 фахових нагород, брав участь у 76 Міжнародному фестивалі аматорського кіно UNICA, що проходив у столиці Словаччини Братиславі, й удостоєний Золотої медалі у категорії "Аматорське та молодіжне кіно", а також Спеціального призу журі за найкращий молодіжний фільм.

08.09.2014

Короткометражний фільм «Абонент» Марини та Оксани Артеменко посів 1 місце на українському кінофестивалі «Кіно під зорями», повідомляється на Фейсбук-сторінці фільму.

10.09.2014

Фільм Марини Артеменко «Не менше 50 кг», у якого за спиною вже 79 різноманітних фестивалів у 24 країнах, отримав 20 відзнаку. Цього разу на фестивалі «Запорізька сінерама» нагороджена виконавиця головної ролі Вікторія Кулик.

14.09.2014

14 вересня завершився Міланський міжнародний кінофестиваль, де фільм Мирослава Слабошпицького «Плем’я» розділив приз за найкращий фільм зі стрічкою Navajazo режисера Рікардо Сільви (Мексика).

25.09.2014

Українського режисера Мирослава Слабошпицького визнано найкращим режисером на міжнародному кінофестивалі Fantastic Fest 2014, що пройшов 18-25 вересня в американському місті Остін, штат Техас.

Фільм Слабошпицького «Плем'я» брав участь у конкурсній програмі «Наступна хвиля».

01.10.2014

За фільм «Плем'я» Мирослава Слабошпицького визнано найкращим режисером на фестивалі кіно країн СНД, Латвії, Литви та Естонії «Кіношок». 

05.10.2014

Марина та Оксана Артеменко отримали приз за короткометражну режисерську роботу «Абонент» на ІХ фестивалі аматорського кіна «Кінокімерія», що пройшов Херсоні, – в категорії «Професійне некомерційне кіно».

06.10.2014

Євген Сивокінь, режисер, художник і педагог, удостоєний Спеціального призу ХХІ МКФ «Крок» – «За лицарство у професії».

 

13.12.2014

Фільм Мирослава Слабошпиицького "Плем'я" здобув нагороду Європейської академії кіно у номінації "Відкриття року".

Нагородою "Відкриття року" (European Discovery Award – Prix FIPRESCI) Європейська академія кіно відзначає кращий європейський повнометражний дебют.

18 лютого, понеділок, Синій зал Цикл «Наші співвітчизники у світовому кіно» ДЖОРДЖ МОНТГОМЕРІ / ЛЕЦ (1916-2000) Художній фільм «ДРУЖИНИ ОРКЕСТРАНТІВ»

19 лютого, вівторок, Синій зал Посольство Аргентинської республіки в Україні представляє художній фільм "НЕ ДОЧЕКАЄТЕСЬ!"

20 лютого, середа, Червоний зал КРАЩІ ФІЛЬМИ СВІТОВОГО КІНОПРОКАТУ Художній фільм «Кілер з гарантією»