f y
Національна спілка кінематографістів України

Нагороди

2015 рік

23.01.2015

9 січня 2015 року

Режисер короткометражної стрічки «Тунель» Віктор Булига став лауреатом 6-го Незалежного міжнародного Інтернет фестивалю короткометражних фільмів (IISFF) у номінації «Ігровий фільм».

22 січня 2015 року

Український короткометражний фільм «Давай не сьогодні» режисерки Христини Сиволап за результатами голосування глядачів було визнано кращим на 26 МКФ у Трієсті (Італія) у номінації «The TFF SHORTS AWARD for the Best Short Film». На фестивалі фільм одержав грошову винагороду 2 тисячі євро.

27 січня 2015 року

На кінофестивалі в американському Санденсі режисер Мирослав Слабошпицький отримав від Санденського інституту та цифрового каналу новин AJ+ нагороду «Global Filmmaking Award» за проект своєї нової повнометражної стрічки «Люксембург».

28 січня 2015 року

На 32-му ринку ко-продукції CineМart, що відбувся в рамках МКФ у Роттердамі, проект стрічки Мирослава Слабошпицького «Люксембург» отримав нагороду «ARTE International Prize» та грошовий приз у розмірі 7 000 євро від телеканалу ARTE.

31 січня 2015 року

Документальна стрічка Чада Ґрасії «Російський дятел», спільно вироблена Великобританією, США та Україною, отримала Гран-прі Журі («Grand Jury Prize») у номінації «Світове документальне кіно» на фестивалі Санденс.

У стрічці висвітлено розслідування причин Чорнобильської катастрофи, яке проводять київський художник і сценограф Федір Александрович (на фото) спільно із оператором Артемом Рижиковим.

2 лютого 2015

Книга «Довженко без гриму: Листи, спогади, архівні знахідки», яку впорядкували літературознавиця Віра Агеєва та кінознавець, голова НСКУ Сергій Тримбач, перемогла у номінації «Життєпис» ХVІ Всеукраїнського рейтингу «Книжка року’ 2014»

14 лютого 2015 року

На 65-му Берлінському міжнародному кінофестивалі українському кінооператору Сергію Михальчуку та російському кінооператору Євгену Прівіну присуджено Срібного ведмедя за видатні досягнення в кіномистецтві за фільм "Під електричними хмарами" (реж. Алєксєй Герман-молодший, Росія / Польща / Україна).

25 лютого 2015 року

Анімаційний серіал «Це наше і це твоє» телеканалу «ПлюсПлюс» (ТОВ «Гравіс», автор анімаційного серіалу Іванна Найда) було відзначено Премією Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва за 2014 рік.

27 лютого 2015 року

На 31-му Міжнародному кінофестивалі фільмів про кохання у Монсі (Бельгія), стрічка «Плем’я» Мирослава Слабошпицького, що брала участь у Європейському конкурсі, отримала «Приз молодих європейців», а також нагороду Журі CICAE (Міжнародної конфедерації кінотеатрів мистецького та експериментального кіно).

27 лютого 2015 року

Кінофестиваль «Кіномедіа» організований Незалежною асоціацією телерадіомовників, оголосив переможців.

Гран-прі виборов Максим Люков із фільмом «Репортер», в основі сюжету якого - детективна захоплююча історія про репортера, який розслідував вбивство.

Переможець у номінації «Анімаційне кіно» - Дмитро Бондарчук із фільмом «Стіна» про інформаційні стіни, які, на думку автора, бувають міцнішими, ніж цегляні.

Переможці у номінації «Ігрове кіно» - дует режисерів Дмитро Дибін та Тетяна Червоній із фільмом «Отруйна лапша» про шкідливий вплив пропаганди телебачення під час війни. 

Переможець у номінації «Документальне кіно» - Вікторія Гайбонюк із фільмом «Кетрін» про продавчиню у газетному кіоску, львів’янку Кетрін, яка не читає газет.

Переможець у номінації «Експериментальне кіно» - Олексій Заярний із фільмом «Freedom vs freedom» про конфлікт двох людей, які мають кардинально різні точки зору, та ЗМІ, як спостерігача за процесом пошуку компромісу.

Приз глядацьких симпатій здобув Роман Завада із фільмом «Незакінчена казка» із анімаційними прототипами свободи слова та Міністерства інформації.

21 березня 2015 року

Мирослав Слабошпицький, автор стрічки «Плем’я», став переможцем Загальнонаціональної програми «Людина року–2014» у номінації  «Митець року».

26 березня 2015 року

Стрічка «Медик іде останньою» (реж. Світлана Шимко, Угорщина / Україна) отримала почесний диплом героя документальної стрічки у номінації DOCU/КОРОТКО ХІІ Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини DOCUDAYS UA із формулюванням «Харизматичній і безстрашній героїні фільму, котра готова іти до кінця за справу, в яку щиро вірить».

Стрічка «Скрізь Майдан» (реж. Катерина Горностай) отримала Приз імені Андрія Матросова від організаторів DOCUDAYS UA.

28 березня 2015 року

«Плем’я» Мирослава Слабошпицького отримало нагороду «Кращому фільму» МКФ Jameson у Дубліні. Переможців фестивалю уп’яте визначало Дублінське товариство кінокритиків (Dublin Film Critics Circle).

28 березня 2015 року

«Поводир» (реж. Олесь Санін) отримав Спеціальну відзнаку міжнародного журі МКФ у Барі «За високу художню майстерність і незламні людські цінності, показані фільмом, який стає для глядача «поводирем» у складну українську дійсність, якою ми, на жаль, нечасто цікавимося».

31 березня 2015 року

«Плем’я» Мирослава Слабошпицького здобуло Національну премію «Ніка» Російської академії кінематографічних мистецтв у категорії «Кращий фільм країн СНД і Балтії».

2 квітня 2015 року

Мирослав Слабошпицький отримав нагороду «Кращому режисеру» МКФ у Вільнюсі Kino Pavasaris за фільм «Плем’я».

23 квітня 2015 року

Юлія Пересільд отримала нагороду 5-го Пекінського МКФ у номінації «Краща жіноча роль» за виконання ролі радянського снайпера Людмили Павліченко у російсько-українській військовій драмі «Незламна», що брала участь у конкурсі фестивалю.

24 квітня 2015 року

Лауреатами Дев'ятої Мистецької премії “Глодоський скарб” стали продюсер, режисер, постановник Володимир Тихий та оператор, режисер, продюсер Валентин Васянович.

1 травня 2015 року

Документальна стрічка Остапа Костюка «Жива ватра» отримала Спеціальний Приз Журі (Special Jury Prize) Канадського міжнародного фестивалю документального кіно Hot Docs у категорії «Міжнародний повнометражний документальний фільм».

Грошовий еквівалент нагороди становить 5 тис. доларів.

У своєму рішенні журі зазначило, що стрічка Остапа Костюка «поєднала мальовничу операторську роботу з уважним чуттєвим поглядом, вигадливим настроєвим музичним оформленням і довершеним, нерідко грайливим монтажем».

24 травня 2015 року

У Національному конкурсі 8-ого Львівського міжнародного фестивалю короткометражних фільмів Wiz-Art перемогу «за неймовірну делікатність оповіді» здобула стрічка Катерини Горностай «Віддалік».

Особливу відзнаку «за створення казкового світу сучаними інструментами» отримала «Крамниця співочих пташок» Анатолія Лавренішина.

Приз глядацьких симпатій Wiz-Art 2015 у Національному конкурсі отримала стрічка «Давай не сьогодні» Христини Сиволап (Національний конкурс).

28 травня 2015 року

Мистецьку премію «Київ» у галузі кіномистецтва імені Івана Миколайчука присуджено авторам документального фільму «Ігор Шамо. Постлюдія» Юлії Лазаревській (режисер, автор сценарію, художник) та Миколі Мандричу (оператор).

28 травня 2015 року

Лауреати Премії Національної спілки кінематографістів України найкращим фільмам 2014 року:

Найкращий фільм року:
«Плем’я» (реж. Мирослав Слабошпицький).

Найкращий ігровий фільм:
«Плем’я» (реж. Мирослав Слабошпицький).

Найкращий неігровий фільм:
«Сильніше ніж зброя» (творче об’єднання «Вавилон’13»).

Найкращий анімаційний фільм:
«Халабудка» (реж. Манук Депоян).

Найкращий фільм-дебют:
«Чорний зошит Майдану» (альманах студентів другого режисерського курсу КНУТКіТ імені І.К. Карпенка-Карого, художній керівник Юрій Терещенко).

31 травня 2015 року

Драма Мирослава Слабошпицького «Плем’я» здобула перемогу на 5-му Міжнародному фестивалі глухонімого кіно та мистецтва у Торонто (The Toronto International Deaf Film and Arts Festival, TIDFAF) у номінації «Найкраща драма».

6 червня 2015 року

На 55-му Краківському МКФ документальну стрічку Кшиштофа Копчинського «Дибук. Історія мандрівних душ», зняту за участі Польщі, Швеції та України, визнано Найкращим документальним фільмом Національного конкурсу. Режисер отримав «Срібного коника», відповідну фестивальну нагороду. Фільм відзначено «за сміливість і безкомпромісність у демонструванні надзвичайно складної та універсальної проблеми взаємної нетерпимості у зіткненні з небезпеками сучасного світу», йдеться у рішенні журі.

7 червня 2015 року

Документальна стрічка російського режисера Наталії Бабинцевої «Музей "Революція"» виробництва Росії, України та Австрії отримала Премію від Університету Інсбруку та грошову винагороду в 1 тис. євро на МКФ у Інсбруці (Internationales Filmfestival Innsbruck, Австрія), що відбувався з 2 по 7 червня 2015 року.

14 червня 2015 року

Документальна стрічка Леоніда Кантера та Івана Яснія «Добровольці Божої чоти» отримала Приз глядацьких симпатій 13-го Гданського міжнародного фестивалю документального кіно.

20 червня 2015 року

Телеоператор Іван Любиш-Кірдей отримав у Кельні нагороду Deutscher Kamerapreis 2015 (німецька премія для теле- та кінооператорів, якою нагороджують за видатні досягнення в галузі кінематографії для телебачення та кіно). У номінації, присвяченій висвітленню конфліктів та репортажам із кризових регіонів / зон конфліктів, журі відзначило його за телефільм «Втеча з Іловайська», знятий для німецького телеканалу ARD у серпні 2014 року.

Журі пояснило свій вибір тим, що оператор, знімаючи бойові дії, не зосереджувався лише на них, а звертав увагу й на реакції та емоції людей – військових, мирних мешканців… «В умовах великого фізичного і психологічного стресу, він чудово передав емоції людей та зробив їх ближчими для глядача».

11 липня 2015 року

Стрічка Єви Нейман «Пісня пісень» була відзначена спеціальною згадкою Екуменічного журі 50-го МКФ у Карлових Варах.

17 липня 2015 року

На 6-му Одеському МКФ було вручено нагороди переможцям Національної конкурсної програми короткого метру.

Найкращим короткометражним фільмом національної конкурсної програми стала стрічка «Чоловіча робота» Марини Степанської, яку відзначили за «прекрасне відчуття кінематографічної матерії та органічну гру акторів». Марина Степанська отримала приз «Золотий Дюк» і сертифікат на 26 тис. гривень.

Нагороду за Найкращу акторську роботу і грошовий приз у розмірі 25 тис. гривень отримав акторський дует стрічки Катерини Горностай «Віддалік» – Вікторія Миронюк і Андрій Палатний.

Спеціальним дипломом Журі національної конкурсної програми також було відзначено дебютну документальну роботу Михайла Москаленка «Стіна»

Кращими фільмами Національної конкурсної програми повного та короткого метру за рішенням Журі Міжнародної федерації кінопреси (FIPRESCI) стали документальна стрічка Кшиштофа Копичнськи «Диббук. Історія мандрівних душ» (кращий повнометражний фільм) і «Син» Філіпа Сотніченко (краща короткометражна робота).  

18 липня 2015 року

На 6-му Одеському МКФ було оголошено переможців Міжнародної та Національної повнометражної конкурсних програм.

Найкращим фільмом Міжнародної конкурсної програми та Національної конкурсної програми було названо стрічку «Пісня Пісень» Єви Нейман. Вона отримала дві статуетки «Золотий Дюк», грошовий приз у розмірі 50 тис. гривень (за перемогу в Національному конкурсі) та  4 тис. євро (за перемогу у Міжнародному конкурсі).


Спеціальним дипломом Національного конкурсу журі відзначило Остапа Костюка, автора документальної стрічки «Жива ватра».

19 липня 2015 року

Українська стрічка «Листопад» (реж. Марія Кондакова) та румунська стрічка «Пара кінських сил» (реж. Даніель Санду) розділили нагороду Найкращому короткометражному фільму Першого Мармароського МКФ.

Журі фестивалю, що відбувся у м. Сигіт-Мармароський, Румунія, відзначило «Листопад» за «потужне висвітлення проблем суспільства, що втратило орієнтири, в чутливій історії кохання».

21 липня 2015 року

Комітет з Премії ім. Івана Франка у галузі інформаційної діяльності визначив цьогорічних лауреатів. У номінації «За кращий твір у телевізійній сфері» перемогу здобув документальний фільм члена НСКУ Олександра Домбровського «Дмитро Дорошенко. Мої спомини про недавнє минуле (1914-1920)», вироблений ДТРК «Культура». 

15 серпня 2015 року

Документальна стрічка Олени Хорєвої «Київ/Москва. Частина 1», спільно вироблена кінематографістами Росії, України та Естонії, отримала Спеціальну згадку МКФ Локарно першому (дебютному) фільму. На 68-му МКФ у Локарно відбувся позаконкурсний показ 70-хвилинної роботи.

15 серпня 2015 року


На Фестивалі короткометражного кіно Alpinale (Ненцінг, Австрія) анімаційну стрічку «Халабудка» Манука Депояна було відзначено Почесною згадкою журі з таким формулюванням: «Журі хоче подякувати «Халабудці» за нагадування про важливість людяності та взаємної поваги навіть за надзвичайно скрутних обставин».

23 серпня 2015 року

На 19-му Тайському фестивалі короткометражного кіно та відео стрічку Марії Кондакової «Листопад», що брала участь у Міжнародному конкурсі, було відзначено Спеціальною згадкою журі «за проникливе зображення жінки, що отримала можливість пережити мрії, які вона мимоволі закинула у своєму бляклому і самотньому житті, коли неочікуваний романтичний партнер раптово з’явився у ньому».

4 вересня 2015 року

Журі Х Міжнародного фестивалю актуальної анімації та медіа-мистецтва LINOLEUM визнало «Кращим українським анімаційним фільмом» стрічку Сергія Мельниченка «Дівчинка з риб'ячим хвостом». Фільм отримав приз у розмірі 1 тис. доларів.

Спеціальним сертифікатом фестивалю журі відзначило:

 • Бориса Бубнова (Україна), фільм «Коко-Коlа завжди» за художні рішення та оригінальну анімацію;
 • 20 аніматорів із 9 країн (у тому числі Наталію Скрябіну з Києва), фільм «Сови ніжні» за колективне співробітництво у створенні кліпу.

6 вересня 2015 року

Короткометражний фільм «Люблю музей» Віктора Булиги отримав Приз глядацьких симпатій на Pervolia International Film Festival, Першому МКФ у Перволії (Кіпр). 

10 вересня 2015 року

На підставі подання Комітету з Державної премії України імені Олександра Довженка Президент України Петро Порошенко постановив присудити Державну премію України імені Олександра Довженка 2015 року творцям повнометражного ігрового фільму «Плем’я» — автору сценарію, режисеру-постановнику Слабошпицькому Мирославу Михайловичу та оператору-постановнику Васяновичу Валентину Миколайовичу — за видатний внесок у розвиток українського кіномистецтва.

12 вересня 2015 року

На Всесвітньому фестивалі непрофесійних фільмів UNICA-2015 (Санкт-Петербург, Росія) було відзначено:

 • фільм Марини і Оксани Артеменко «Абонент» — Бронзовою медаллю у категорії «Аматорське та молодіжне кіно»,
 • фільм Владислава Робскі «Зустріч» — Бронзовою медаллю у категорії «Кіношколи та молоді професіонали».

Дипломами фестивалю було відзначено стрічки «Медовий ранок» (реж. Дмитро Вовк), «Влад і Варвара» (реж. Андрій Богун) та «Якщо мені подарують човен» (фільм створено учнями харківської Школи сучасних театрально-сценічних напрямків під керівництвом С.П. Ларіонова).

19 вересня 2015 року

На 24-му Відкритому фестивалі кіно країн СНД, Латвії, Литви та Естонії «Кіношок» (Анапа, Росія) у конкурсній програмі короткометражних фільмів «Межі шоку» відзначили обидва українські фільми, що брали участь:

 • Спеціальний приз «За психологічну точність діалогів» було присуджено Катерині Горностай за стрічку «Віддалік»
 • дипломом «За силу висловлювання» було нагороджено Марину Вроду за стрічку «Равлики»

20 вересня 2015 року на церемонії закриття фестивалю Марина Врода оголосила, що відмовляється від диплома. За її словами, вона не прийме нагороду доти, доки не буде звільнено Олега Сенцова

20 вересня 2015 року

На 24-му Відкритому фестивалі кіно країн СНД, Латвії, Литви та Естонії «Кіношок» (Анапа, Росія) у повнометражному конкурсі комедію Івана Кравчишина «Політ золотої мушки» було відзначено за найкращу музику, яку створили композитори Любко Маріаш (Іщук) і Роман Дудчик.

Спеціальний диплом Великого журі «За дитяче почуття любові до кіно» отримав грузинсько-український фільм Левана Когуашвілі «Побачення наосліп».

20 вересня 2015 року

На 40-му МКФ у Торонто документальну стрічку Євгена Афінєєвського «Зима у вогні. Українська боротьба за свободу» (США, Великобританія, Україна) було відзначено The Grolsch People’s Choice Documentary Award – Призом глядацьких симпатій у номінації «Документальне кіно».

25 вересня 2015 року

Кращими творчими роботами 10-го Міжнародного фестивалю екранних мистецтв «Дніпро-сінема» імені Данила Сахненка журі визнало:

 • у номінації «Ігрове кіно» – фільм Марини Артеменко «Не менше 50 кг»(м. Київ),
 • у номінації «Документальне кіно» – фільм Миколи Загороднього «Втрачений рай» (м. Хмільник),
 • у номінації «Просвітницьке кіно» – двосерійний телефільм «Три літа Тараса Шевченка» (реж. Н.Іванченко та Д. Старіков, м. Полтава),
 • у номінації «Кліп» – кліп телеканалу ICTV «Дорогий гість» (реж. П. Лісовенко),
 • у номінації «Мультиплікація» – фільм «Червоний м’яч» (студія КіТ «На долоні», м. Львів).

Визначено також кращий фільм для дітей – це повнометражний музичний фільм «Чарівні історії. Еліксир добра» (реж. Лілія Солдатенко, м. Одеса).

26 вересня 2015 року


У Миколаєві було визначено переможців конкурсу короткометражних фільмів «Громадянський проектор».

Номінація «Ігрове кіно»

 • 1 місце – «Закохайся у Миколаїв, якщо насмілишся» (реж. Анжела Богаченко, Миколаїв)
 • 2 місце – «Лист з малої батьківщини» (реж. Євген Уманов, Миколаїв) і«Toxic TV» (реж. Тетяна Червоній і Дмитро Дибін, Одеса)
 • 3 місце – «Зрада» (реж. Сергій Паламарчук, Миколаїв) і «Тонкі нитки»(реж. Сергій Анашкін, Южне) 

Номінація «Документальне кіно» 

 • 1 місце – «Наждак» (реж. Мішель Ладес, Київ) і «Любов є закон» (реж. Анастасія Тиха, Київ)
 • 2 місце – «НеЗалежні» (реж. Кирило Ющищен, Миколаїв)
 • 3 місце – «Танці на кістках» (реж. Андрій Прокопенко, Миколаїв) 

Приз глядацьких симпатій отримала стрічка «180 градусів» Натани Бундук з Миколаєва.

26 вересня 2015 року


На 8-му Міжнародному мультидисциплінарному фестивалі сучасного мистецтва «Гогольfest» нагородили переможців програми «Кіногляд СУК: On/Off»:

 • Найкраще музичне відео – «Зізнання» (реж. Вероніка Зісельс).
 • Найкращий сучасний український короткометражний неігровий фільм – «Панорама» Юрія Шилова. Також стрічку було відзначено спеціальним дипломом Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA.
 • Найкращий сучасний український короткометражний ігровий фільм – «Давай не сьогодні» Христини Сиволап.
 • Найкращий сучасний український короткометражний анімаційний фільм – «Острів» Нікіти Тимощука.
 • Найкращий сучасний український відео-арт – «Віра. Надія. Любов» Миколи Носка.

Відзнакою за сценарій фестивалем сценарної майстерності «Кіноскрипт» нагороджено стрічку «Одкровення» Павла Острікова.

Національна спілка кінематографістів спеціальним дипломом відзначила фільм «Мішень» Романа Попадька.

Київський міжнародний кінофестиваль «Молодість» відзначив дві роботи: документальний фільм «Останнє літо» Андраніка Берберяна та Алі Хмайдуша та анімаційний фільм «Я купив велосипед» Нікіти Лиськова.

26 вересня 2015 року


Повнометражний документальний фільм об'єднання #Babylon'13 «Сильніше ніж зброя» здобув бронзову нагороду 7-го Міжнародного Лондонського артфестивалю «Passion For Freedom». Нагороду було вручено учаснику #Babylon'13 Марку Супруну (на фото), який присвятив її кінорежисеру Олегу Сенцову, незаконно ув'язненому у Росії.

27 вересня 2015 року


На північноамериканському кінофестивалі Crested Butte Film Festival у Крестед Б’ютт, штат Колорадо Яні Новіковій, що зіграла головну роль у драмі Мирослава Слабошпицького «Плем’я», було присуджено Спеціальний приз Журі за «Видатну дебютну акторську роботу». У своєму рішенні журі фестивалю відзначило дивовижну та сміливу гру актриси.

27 вересня 2015 року

Документальна стрічка Наталії Бабенко «Народження митця» здобула Спеціальний приз журі Hollywood Film Festival (Голлівудського кінофестивалю), що тривав з 23 по 27 вересня 2015 року.

30 вересня 2015 року

X Міжнародний кінофестиваль аматорського, студентського та некомерційного професійного кіно «Кінокімерія» назвав переможців.

І. Найкращий фільм дитячо-юнацьких студій.

1 місце. «Сліди на піску» (режисери Олександра Матяш, Поліна Корнюшенко, КНПЗ «Дніпропетровський обласний дитячо-юнацький кіноцентр “Веснянка”», м. Дніпропетровськ).

2 місце. «Fata Morgana» (режисер Даниіл Пінько та ін., Студія кіно та  телебачення «Альфа», м. Полтава).

3 місце. «Січовий козак Ріг» (режисер Кароліна Пилипенко та ін., КНПЗ «Дніпропетровський обласний дитячо-юнацький кіноцентр “Веснянка”», м. Дніпропетровськ).

ІІ. Найкращий аматорський фільм.

1 місце. «Чужі найближчі» (режисер Сергій Анашкін, м. Південний, Одеська обл.).

2 місце. «Постріл» (режисер Андрій Богун, с. Мала Олександрівка, Херсонська обл.).

3 місце. «На горошині» (режисер Олександр Юдін, студія Mause Cinema, студія Totem, м. Херсон).

ІІІ. Найкращий студентський фільм.

1 місце. «Звідки ти, чорна валка, пташина зграє?» (режисери Анжела Богаченко, Владіус Монк, м. Київ, м. Івано-Франківськ).

2 місце. «М.У.Н.» (режисер Анжела Богаченко, м. Київ).

3 місце. «Кончєний» (режисери Маргарита Кузьміна та ін., КНУТКТ імені І.К. Карпенка-Карого, м. Київ).

ІV. Найкращий професійний некомерційний фільм:  

1 місце. «Сік граната» (режисери Роман Волчак, Андранік Давтян, АРО фільм, м. Одеса)

2 місце. «Капелан» (режисер В’ячеслав Білий, Pioner Pictures, м. Київ)

3 місце. «Жилець» (режисер Анастасія Матешко, Кінокомпанія УПС, м. Київ)

V. Найкращий однохвилинний фільм: 

«Я покажу тобі кіно» (режисери Віктор Бикодир, Ігор Воронін, м. Херсон)

Ґран-прі виборов шістнадцятирічний аматор з Черкас Андрій Яровий з ігровим фільмом «Дурман».

3 жовтня 2015 року

IV Фестиваль соціальної відеореклами Molodiya Festival'2015 визначив переможців. Три головні премії фестивалю отримали роботи «Я більше не боюся» Каріни Оринянської, «Європа прийде» Ореста Смілянця та «Гей ти!» Дмитра Кожевнікова, що піднімали теми насильства в сім’ї, громадської активності та енергозбереження

Робота Юрія Йорського «Звичайні люди» отримала нагороду від Фонду ім. Гайнріха Бьолля в Україні. У ролику показане буденне життя одностатевих пар, яке нічим не відрізняється від життя гетеросексуальних людей.

Спеціальну відзнаку «Активні громадяни» від Британської Ради в Україні отримав соціальний ролик Іллі Лазоркіна «Сміття».

Компанія з обслуговування бізнесу White House у своїй номінації «Інновації та суспільство» нагородила роботу «Нам необхідно бачити» Андрія Литвиненка.

4 жовтня 2015 року


Короткометражна стрічка Марини Артеменко «Не менше 50 кг» здобула перемогу на Міжнародному фестивалі аматорських фільмів імені Леона Войтали, що проходив у м. Берунь, Польща. 

6 жовтня 2015 року


Документальний фільм Сергія Лозниці «Майдан» переміг на 9-му Міжнародному фестивалі фільмів про права людини у Нюрнберзі.

Режисер картини Сергій Лозниця отримав Міжнародну Нюрнберзьку нагороду з прав людини (International Nuremberg Human Rights Award) та грошову премію у розмірі 2500 євро.

10 жовтня 2015 року


На 12-му Міжнародному кінофестивалі у Еберсвальде «Provinziale» було відзначено стрічку Лесі Кордонець «Балажер. Коригування дійсності».

29-хвилинний фільм, спільно вироблений Україною та Швейцарією у 2013 році, здобув Приз глядацьких симпатій короткометражному документальному фільму (тривалістю до 45 хвилин).

11 жовтня 2015 року

За підсумками голосування глядачів найкращими фільмами київського фестивалю «КіноКухня» стали:

 • Перша премія – «Фактор Фелліні» Мирослави Хорошун,
 • Друга премія – «Arrivederci, Серёга!» Андрія Тимощука,
 • Третя премія – «У Манчестері йшов дощ» Валерії Кальченко та Антоніо Лукіча.

24 жовтня 2015 року

На відкритті 45-го Київського МКФ «Молодість» генеральному директору кінофестивалю Андрієві Халпахчі було вручено державну нагороду Франції – звання Кавалера ордену мистецтв і літератури за популяризацію французької культури. 

«Скіфського оленя» за внесок у світове кіномистецтво було присуджено кіномитцю Кірі Муратовій.

Ювілейну відзнаку 45-го Київського МКФ «Молодість» «За внесок у розвиток вітчизняного кінематографу» отримала директорка кінотеатру «Київ» Вілія Бондаренко. Її присуджено за активну роботу цього культурного центру щодо проведення кінозаходів і фестивалів.

25 жовтня 2015 року

Документальна стрічка українського режисера Сергія Лозниці «Подія» (Нідерланди, Бельгія) отримала Гран-прі Другого Ризького міжнародного кінофестивалю (першу нагороду в молодій історії латвійського заходу). Журі присудило приз «За видатний підхід до історичної події та художню майстерність у схопленні екзистенціального духу буття».

29 жовтня 2015 року

Документальну стрічку українського режисера Сергія Лозниці «Подія» (Нідерланди, Бельгія) було відзначено премією «Лейпцігське кільце».

Премію у розмірі 5 тисяч євро, що її присуджує фонд «Мирна революція», було вручено на Міжнародному фестивалі документального кіно DOK Leipzig.

У рішенні журі відзначено, що стрічка Сергія Лозниці заснована на переконливій та чіткій драматургії й, розповідаючи про серпневий путч 1991 року, веде мову про кінець цілої епохи. Журі наголосило на поважному, позбавленому маніпуляцій ставленні режисера до документального матеріалу, з якого змонтовано фільм.

31 жовтня 2015 року

Найкращим фільмом Національного конкурсу 45-го Київського МКФ «Молодість» визнано стрічку «Віддалік» Катерини Горностай. Фільм отримав сертифікат на 2,5 тис. доларів.


Катерина Горностай під час вручення «Золотого оленя»

Спеціальні відзнаки Національного конкурсу отримали стрічки «Віолончель» Олесі Моргунець-Ісаєнко, яку нагородили за сценарій, що у ньому майстерно піднято екзистенціальні питання, та «Чоловіча робота» Марини Степанської – за потужний акторський ансамбль і вражаючу режисерську роботу з акторами.

4 листопада 2015 року

Міжнародна асоціація документального кіно в рамках 31st Annual IDA Documentary Awards нагородила українського оператора Артема Рижикова премією «Творче визнання» (Creative Recognition Award) за найкращу операторську роботу у повнометражному документальному фільмі за стрічку «Російський дятел» (реж. Чед Грасія, США, Великобританія, Україна).

8 листопада 2015 року

«Халабудку» Манука Депояна було відзначено на 5-му Міжнародному фестивалі анімаційних фільмів «Animax Skopje Fest» (Скоп'є, Македонія) призом «Золота цеглина» в категорії «Найкращий фільм для дітей».

9 листопада 2015 року

Стрічка Лесі Кордонець «Балажер. Коригування дійсності» отримала нагороду Найкращому документальному фільму на Міжнародному фестивалі студентського кіно «Early Bird» у Софії, Болгарія.

Фільм було спільно вироблено Україною та Швейцарією у 2013 році. На фестивалі стрічка представляла Інститут мистецтв Цюриха.

11 листопада 2015 року

У Жовкві Львівської області відбувся кіно-медіа фестиваль для молоді «Кіномаршрут».

У номінації «Життя іде і все без коректур» (ігрове і документальне кіно на сучасну тематику) було винагороджено такі роботи:

 • 1 місце – Філіп Сотниченко, «Син»,
 • 2 місце – Валерія Сочивець, «Знеболювальне»,
 • 3 місце – Маргарита Кузьміна, «Кончєний».

У номінації «Несказане лишилося несказаним» (експериментальний фільм) перемогла робота Анжели Богаченко «Закохайся в Миколаїв, якщо насмілишся».

У номінації «І за минулим плакати не варт» (ігрове та документальне кіно на історичну тематику) – стрічка Ольги Маркуль «Повернення».

У номінації «Вже почалось, мабуть, майбутнє» (анімація) – стрічка Софії-Анастасії Тимчишин і Олени Маковейчук «Червоний м’яч».

Спеціальну відзнаку журі отримала документальна стрічка Руслана Ганущака «Два дні в Іловайську».

13 листопада 2015 року

На Міжнародному кінофестивалі «Лістапад» (Мінськ, Білорусь) Спеціальний приз Журі отримала документальна стрічка українського режисера Сергія Лозниці «Подія» (Нідерланди, Бельгія).

Дипломом Журі «За вираження надії на збереження національної культури за умов глобалізації» було відзначено стрічку «Жива ватра» Остапа Костюка, яка змагалася у конкурсі документального кіно.

14 листопада 2015 року

На ХІІ Міжнародному кінофестивалі у Севільї (Іспанія) стрічка «Подія» (Нідерланди, Бельгія) українського кінорежисера Сергія Лозниці отримала нагороду «Нові Хвилі» найкращому неігровому фільму («New Waves Non Fiction Award»).

«Журі одноголосно проголосувало за «Подію», оскільки цей фільм завдяки ретельному та поетичному конструюванню образів примушує замислитися кожного громадянина кожної сучасної країни над нашим життям і нашими демократичними переконаннями. Політична значущість цього фільму ширша і набагато складніша, аніж його позиціонування та власні висновки. Під час перегляду стрічки у нас виникли ті ж відчуття, що й під час перегляду «Білої стрічки» Міхаеля Ханеке, цього науково-фантастичного фільму, що так само, як і «Подія», передбачив майбутнє Європи», – йдеться у рішенні журі.

15 листопада 2015 року

Документальний фільм Анастасії Харченко «Бекендор» було відзначено на Міжнародному фестивалі Миру та Кіно (International Peace & Film Festival), що відбувався в Орландо (Флорида, США).

Українська стрічка отримала премію «Сутність» («Essence») у категорії короткометражних документальних фільмів та здобула Приз суддівських симпатій (Judges Choice Awards).

20 листопада 2015 року


Дипломна короткометражна стрічка Юрія Шилова «Вага», створена у Київському національному університеті театру, кіно і телебачення імені І.К. Карпенка-Карого, отримала Приз глядацьких симпатій міжнародного конкурсу 35-го Міжнародного студентського фестивалю ВДІК.

Юрій Шилов публічно відмовився від нагороди на знак протесту проти засудження Олега Сенцова та ситуації на Сході України.

22 листопада 2015 року

Гран-прі Національної конкурсної програми ХХІІ Міжнародного фестивалю анімаційних фільмів «КРОК-2015: У рідній гавані» було присуджено стрічці «Тук-тук», яку створили Андрій Ковальов і група «Brunettes shoot blondes».

Спеціальний приз Журі отримала стрічка «Крамниця співочих пташок» (реж. Анатолій Лавренішин).

У Національному конкурсі дипломами журі були відзначені стрічки «Великий чоловік» (реж. Тетяна Кабаєва) – «За маленький крок у велику професію» та «Дівчина і сонце» (реж. Альона Потьомкіна) – «За сучасний подих правдивої традиції».

25 листопада 2015 року


Документальна стрічка Романа Бондарчука «Українські шерифи» отримала Спеціальний приз Журі повнометражному документальному фільму на Міжнародному фестивалі документального кіно в Амстердамі IDFA. 80-хвилинний фільм створено спільно Україною, Латвією та Німеччиною.

26 листопада 2015 року

Режисер Олексій Герман-молодший отримав премію Asia Pacific Screen Awards (APSA), що відзначає стрічки, створені представниками азійсько-тихоокеанського регіону, у номінації «Досягнення в галузі режисури» за стрічку «Під електричними хмарами», спільно вироблену Росією, Україною та Польщею.

29 листопада 2015 року

В ірландському місті Кілкенні відбулося вручення Аngela Awards – нагород Фестивалю європейського кіно «Субтитр». 

Українську актрису Катерину Молчанову відзначили спеціальною нагородою «One To Watch», назвавши «тією, за ким варто спостерігати».

16 грудня 2015 року

Документальну стрічку Беати Бубєнєц «Чечен» визнано Найкращим повнометражним фільмом Міжнародного фестивалю документального кіно «Артдокфест» (Москва, Росія) та лауреатом 16-ої Російської національної премії в галузі неігрового кіно і телебачення «Лаврова гілка» у номінації Найкращий арт-фільм. Стрічка представляла Україну.

20 грудня 2015 року

Стрічку Олексія Соболева і Міши Коротеєва «Дім на краю планети» було відзначено нагородою за «Найкращий короткометражний фільм» за підсумками листопадового видання щомісячного он-лайн МКФ CineFest у Лос-Анджелесі.

23 грудня 2015 року

Гран-прі Міжнародного кінофестивалю «Кіномедіа» про принципи роботи газетярів, репортерів, телеведучих, практиків PR і інших, хто пише, знімає, розповідає та творить у сфері медіа, виборола команда з Чернівецького національного університету ім. Федьковича – Кузьміч Ірина, Матюшина Наталія, Пінькас Тетяна – із фільмом «Нелекція». В основі сюжету – реальна історія викладача Чернівецького університету, улюбленця студентів, на життєвому шляху якого трапилась служба в АТО.

Переможець у номінації «Анімаційне кіно» – Василина Гарань із фільмом «Desinfection» – про очищення телеекранів від матеріалів на замовлення.

Переможці у номінації «Ігрове кіно» – команда харків’ян – Комарова Анна, Шафранович Анна, Іванова Катерина із фільмом «Макулатура», що продовжили досить популярну для фестивалю «Кіномедіа» тему газет у світі нових технологій.

Переможець у номінації «Документальне кіно» – команда з Кам’янця-Подільського – Іванна Шептицька, Василь Арович, Вікнянська Інна із фільмом «День», що змальовує один день із життя журналістів.

Про залежність та задурманеність пресою розповідає фільм «Преса 2.0», з яким режисер Василь Павук переміг у номінації «Експериментальне кіно».

Приз глядацьких симпатій здобув фільм Марини Сербінович «ЗМІни».

18 лютого, понеділок, Синій зал Цикл «Наші співвітчизники у світовому кіно» ДЖОРДЖ МОНТГОМЕРІ / ЛЕЦ (1916-2000) Художній фільм «ДРУЖИНИ ОРКЕСТРАНТІВ»

19 лютого, вівторок, Синій зал Посольство Аргентинської республіки в Україні представляє художній фільм "НЕ ДОЧЕКАЄТЕСЬ!"

20 лютого, середа, Червоний зал КРАЩІ ФІЛЬМИ СВІТОВОГО КІНОПРОКАТУ Художній фільм «Кілер з гарантією»