f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Від 19 травня – мала ретроспектива Девіда Лінча у кінотеатрах

17.05.2017

З 19 по 21 травня 2017 року кінодистриб'ютор «Своє кіно» представляє в українських кінотеатрах малу ретроспективу американського кінорежисера Девіда Лінча.

На великому екрані будуть продемонстровані відреставровані стрічки Девіда Лінча «Голова-гумка», «Загублене шосе» і «Твін Пікс: Вогню, іди зі мною» – у HD і 4К-якості з оригінальним звуком і українськими субтитрами.

Покази відбудуться у кінотеатрах Києва, Львова, Харкова та Одеси.

19 травня

«Голова-гумка» (1977)

Режисер, автор сценарію, продюсер: Девід Лінч
Оператор: Герберт Кардуелл, Фредерік Елмс 
Композитор: Девід Лінч
У головних ролях: Джек Ненс, Шарлотта Стюарт, Аллен Джозеф, Джинні БейтсХронометраж: 89 хв.

Перший повнометражний фільм Девіда Лінча, що набув статусу культової класики завдяки образності, незвичайному звуковому оформленню і загальній атмосфері. Сам Девід Лінч описує свій дебютний фільм як «сон про темні і тривожні речі» і вважає його своїм «найдуховнішим фільмом». Стрічка була визнана «культурно значущою» Бібліотекою Конгресу США і внесена до Національного реєстру фільмів США.

20 травня

«Шосе в нікуди» (1997)

Режисер: Девід Лінч
Продюсер: Мері Суїні
Автори сценарію: Баррі Гіффорд, Девід Лінч
Оператор: Пітер Демінг 
Композитор: Анджело Бадаламенті
У головних ролях: Білл Пуллман, Патрисія Аркетт, Балтазар Гетті, Роберт Лоджіа

Сьомий повнометражний фільм Девіда Лінча, знятий за сценарієм, створеним у співавторстві з Баррі Гіффордом. Жанр кінострічки творці визначили, як «нуаровий хоррор XXI століття». Сюжет фільму починається з історії Фреда Медісона і його дружини Рене. Їхній шлюб заходить у глухий кут і закінчується злочином. Усі звинувачення падають на чоловіка, і його засуджують до вищої міри покарання за вбивство власної дружини. Однак, Фред Медісон загадковим чином зникає з камери смертників. На його місці знаходять невинного автомеханіка Піта Дейтона, якого випускають на волю. Піт намагається повернутися до нормального життя, але замість цього він потрапляє у незрозуміле жахіття.

21 травня

«Твін Пікс: Вогню, іди зі мною» (1992)

Режисер: Девід Лінч 
Продюсер: Грегг Фінберг 
Автор сценарію: Девід Лінч
Оператор: Рональд Віктор Гарсія
Композитор: Анджело Бадаламенті
У головних ролях: Шеріл Лі, Кайл МакЛахлен, Мойра Келлі

Приквел до серіалу«Твін Пікс». Сюжет стрічки розгортається навколо розслідування вбивства Терези Бенкс і останніх семи днів життя Лори Палмер. Долі цих дівчат – головні таємниці та центральні теми двох сезонів «Твін Пікса».

За офіційною інформацією

23 квітня, понеділок, Синій зал ПРОДЮСЕР ВEЛ ЛЬЮТОН Художній фільм «СЬОМА ЖЕРТВА»

24-25 квітня, вівторок-середа, Червоний зал Професійна гільдія кінооператорів України І СТУДЕНТСЬКИЙ ФЕСТИВАЛЬ КІНОТЕЛЕОПЕРАТОРСТВА «КінОкО»

26 квітня, четвер, Синій зал Вечір «ЗЕМЛЯ ОПАЛЕНА ЗІРКОЮ ПОЛИН»