f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

17 та 18 травня у «Кінопанорамі» – документальний фільм «Спадок нації»

17.05.2017

17 та 18 травня 2017 року у київському кінотеатрі «Кінопанорама» до Всесвітнього дня вишиванки відбудуться покази повнометражного документального фільму «Спадок нації» Олександра Ткачука.

Минулого року ця стрічка, авторкою ідеї й сценаристкою якої є Леся Воронюк, демонструвалася в обмеженому кінотеатральному прокаті, який, втім, оминув Київ – тут відбувся лише спеціальний показ.

Документальний фільм присвячено культурному феномену вишиванки – вишитої української сорочки.

Як зазначає відник програми «Арґумент-Кіно», кінознавець Володимир Войтенко, «гасло для картини вибране надзвичайно прикметне – «Вишити, щоб вижити». Адже через вишиванку прозирає доля цілого народу – і в прадавній природі вишивки, і в історіях сорочок, які злилися з драматичними долями конкретних людей з усіх куточків України.

Ця документальна кінокартина правдиво пізнавальна, але й емоційно насичена. Вона веде про те, що вишита сорочка є не тільки матеріальним, а й духовним спадком українського народу.

Етнографічна складова сюжету демонструє надзвичайне різноманіття унікальних орнаментів, які можна побачити на сорочках. Але чи не найціннішим є людський вимір історії, що виводить на екран людей, життя яких вишиванка змінила – поєднала, врятувала, або ж стала символом нескорености чи останньою надією…».

Початок сеансу 17 травня 2017 року у «Кінопанорамі» – о 19:00, 18 травня – о 17:00.

Власна інформація НСКУ