f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

В’ячеслав Кириленко анонсував ухвалення закону про державну підтримку кіно

03.01.2017

Віце-прем’єр-міністр України В’ячеслав Кириленко анонсував ухвалення закону «Про державну підтримку кінематографії в Україні» із пропозиціями Президента України у січні-лютому 2017 року.

Про таке він розповів в ефірі власної програми «Гуманітарний простір», що виходить на «Українському радіо». Фрагмент програми із повідомленням В’ячеслава Кириленка щодо закону про державну підтримку кінематографії було опубліковано на Фейсбук-сторінці урядовця.

В’ячеслав Кириленко називає закон «абсолютно революційним».

«Ми ухвалили достатньо рішень, аби захистити інформаційний телерадіопросітр, але його треба наповнювати якісним українським продуктом, – зазначив пан Кириленко. – І ось цей закон – він повністю відкриває шлюзи для економічного зростання, для фінансування, для істотного прориву в кінематографії».

В’ячеслав Кириленко нагадав про хід розгляду закону, що був проголосований в першому читанні ще за часів роботи урядовця на посаді віце-прем’єр-міністра, міністра культури в минулому уряді Арсенія Яценюка.

В цілому ж його було ухвалено у вересні. Після того Президент України Петро Порошенко повернув закон без підпису до Верховної Ради України, внісши до нього свої пропозиції.

«Безумовно, їх парламент ухвалить. Я думаю, вже це буде у січні, на початку лютого. І закон уже буде підписаний і повноцінно запрацює. І перші результати будуть помітні уже 2017 року», – зазначив В’ячеслав Кириленко.

«Уже навіть зараз, 2016-го, кількість кінокартин, які у виробництві і вийшли в прокат – українського виробництва – є рекордною. Тенденція ця дуже добра. Уряд заклав і на 17-ий рік півмільярда гривень на кіновиробництво. Це добрі цифри», – додав він.

В’ячеслав Кириленко переконаний, що збільшення фінансування галузі та запровадження нових законодавчих норм дозволить перетворити кінематограф на важливу справу – не лише гуманітарну, але й економічну.

«Кіно – це велика індустрія, це робочі місця. Це та жива практика, яка одних кличе до кінотеатрів, особливо молодше покоління, інших – до екранів телевізорів. І всі ці фільми, або багато цих фільмів, мають бути про наше життя. І про життя наших пращурів, і про життя наших сучасників особливо. І впливати на нас з позитивної точки зору. І на світ – в сприйнятті України», – завершив свій виступ урядовець.

Власна інформація НСКУ