f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

«Люксембург» Мирослава Слабошпицького отримав норвезьке фінансування

22.04.2015

21 квітня 2015 року проект Мирослава Слабошпицького «Люксембург» отримав фінансування від Норвезького південного кінофонду (Sørfond), повідомляє офіційний сайт фонду.

Міжнародне журі у складі Амри Бакшич Камо (Боснія), Берда Брейєна (Норвегія) та Калле Лохена (Норвегія) виділило на виробництво «Люксембургу» 500 тис. норвезьких крон (59,2 тис. євро).

Норвезьким спів-продюсером стрічки виступила компанія DUOfilm AS.

Норвезький південний кінофонд покликаний підтримувати кінематографію країн, що розвиваються. Цього року було подано 63 заявки на фінансування. Окрім «Люксембургу» підтримку отримали ще 6 проектів – з Мексики, Тунісу, Таїланду, Венесуели, Філіппін та Індії. Загальний розмір підтримки склав 3 млн. норвезьких крон (383,5 тис. євро).

Журі прокоментувало своє рішення: «Цього року (втім, гадаємо, як і щороку) Журі мало дуже складне завдання. Свої проекти представили переконливі молоді митці та великі майстри сучасного кіно. Ми прочитали важливі історії з різних країн світу. Сім проектів, що їх ми відібрали, ведуть нас до Азії, Південної Америки, Європи і Африки. Ми з нетерпінням очікуємо на перегляд завершених стрічок».

Нагадаємо, що «Люксембург» у грудні 2014 року став переможцем Сьомого пітчингу кінопроектів Державного агентства України з питань кіно у своїй категорії, але угоди про виробництво фільму з державою ще не підписано, з огляду на відсутність у Держкіно можливості фінансувати нові проекти.

27 січня 2015 року на кінофестивалі в американському Санденсі Мирослав Слабошпицький отримав від Санденського інституту та цифрового каналу новин AJ+ нагороду «Global Filmmaking Award» за проект «Люксембургу».

28 січня 2015 року На 32-му ринку ко-продукції CineМart, що відбувся в рамках МКФ у Роттердамі, «Люксембург» отримав нагороду «ARTE International Prize» та грошовий приз у розмірі 7 000 євро від телеканалу ARTE.

Власна інформація НСКУ