f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Біографічний музичний фільм про співачку українського походження Квітку Цісик

01.08.2020

Суспільне Око

Український режисер Тарас Ткаченко, відомий за проєктами "Чорний ворон" і "Гніздо горлиці", зніме біографічний музичний фільм про співачку українського походження Квітку Цісик.

Сюжет стрічки "Квітка" розвиватиметься у 1983 році, коли співачка вперше та востаннє відвідала Україну. Після перебування у Львові і повернення додому у другому альбомі Цісик "Два кольори" з’явилася пісня Володимира Івасюка "Я піду в далекі гори".

Авторами сценарію стрічки стануть Сергій Дзюба і Артемій Кірсанов, відомі такими художніми фільмами і книгами як "Позивний Бандерас" і "Заборонений".

Наразі невідомо, хто саме зіграє співачку. На прем’єру фільму "Квітка" можна очікувати у 2022 році.

Квітка Цісик народилася у передмісті Нью-Йорка в сім’ї українських емігрантів. Переїхати до США родину змусив режим радянської влади. Батьки привчили Квітку з дитинства любити музику і Україну. Згодом її голосом захоплювався весь американський шоу-бізнес. Із нею працювали Майкл Джексон, Вітні Г’юстон та інші світові зірки.

Цісик записала два україномовні альбоми – "Квітка" та "Два кольори". Для їхнього запису вона наймала кращих музикантів Нью-Йорка, акомпанувала Квітці її рідна сестра Марія, а правильну українську вимову ставила мама.

До слова, повне ім’я співачки – Квітослава. Рідні і близькі її називали Квіткою. А популярність у США вона здобула під артистичним псевдо – Кейсі – поєднання перших літер імені та прізвища – Kvitka Cisuk.

https://www.facebook.com/suspilne.oko/photos/a.419386274930977/1441240539412207/

Хто така Квітка Цісик?

https://www.youtube.com/watch?v=zllILQuXoFU

Квітка. Голос в єдиному екземплярі ("Інтер",2013)

https://www.youtube.com/watch?v=BDP8oGa-Wt0

25 грудня, середа, Синій зал «Кіношні бувальщини». Фільму «ПАРТИЗАНСЬКА ІСКРА» - 55 років. Початок о 18 годині

29 грудня, неділя, Синій зал Творчий вечір ЛЕСЯ ЗОЦЕНКА. Початок о 17 годині

11 січня, субота, Червоний зал Художній фільм «МАЧЕТЕ ВБИВАЄ». Режисер Р. Родріґес. Початок о 17:00