f y
Національна спілка кінематографістів України

Вiдео

Бути українським кінокритиком. Місія нездійсненна?

28.09.2017

23 вересня 2017 року в рамках фестивалю «Де кіно. Епізод 2» відбулася дискусія, присвячена проблемам професійної кінокритики. Подаємо її відеофрагменти, зафільмовані виданням «ВідеоТеКа».

З якими складнощами та дилемами стикаються сьогодні українські кінокритики? Чи багато їх є та чи відчувають вони підвищення інтересу до своєї роботи сьогодні, коли відбувається в буквальному сенсі ренесанс українського кіно?

Зараз українське кіно переживає ренесанс. Про кінематографію згадує навіть Президент Петро Порошенко, виступаючи у Верховній Раді. Але далеко не всі українські кінопрем’єри нині супроводжуються глядацьким ажіотажем. Посилити інтерес аудиторії до українських фільмів могли би кінокритики. Ба навіть більше: в разі відсутності правильної професійної кінокритики є ризик, що український глядач передчасно розчарується в сучасному українському кіно, не встигнувши його ні як слід роздивитись, ані полюбити.

Тож чи достатньо в Україні говорять про кіно і з якими проблемами стикаються сьогодні професійні кінокритики? Цим питанням і була присвячена дискусія, що відбулась у рамках цьогорічного фестивалю короткого метру «Де кіно. Епізод 2», організаторами якого є «1+1 медіа» та Film.ua Group.

«ВідеоТеКа», 28 вересня 2017 року

23 січня, середа, Червоний зал КРАЩІ ФІЛЬМИ СВІТОВОГО КІНОПРОКАТУ «ВОНИ НЕ ПОСТАРІЮТЬ»

23 січня, середа, Синій зал КІНОШНІ БУВАЛЬЩИНИ До річниці створення студії «Київнаукфільм»

24 січня, четвер, Синій зал ЦИКЛ ВЕЧОРІВ «КІНО І ФУТБОЛ» «Футбол у вітчизняному ігровому кіно» У програмі вечора показ фрагментів фільмів