f y
Національна спілка кінематографістів України

Вiдео

Відбулася акція до 41-го дня народження Олега Сенцова

17.07.2017

13 липня 2017 року до дня народження ув’язненого кінематографіста Олега Сенцова активісти, колеги та небайдужі люди зібралися на оглядовому майданчику в Маріїнському парку біля режисерського крісла, щоб зачитати привітання Олегу Сенцову, пригостити охочих іменним тортом і підписати листівки на підтримку режисера.

Подаємо репортаж видання «ВідеоТеКа» про акцію.

«Подібні акції сьогодні пройдуть у багатьох українських містах. Вони не дають забути про Сенцова, показують, що його долею опікуються, є багато людей, яким не байдуже. Не дивлячись на те, що вже йде третій рік (з моменту арешту Сенцова), на акції підтримки приходять люди, журналісти. Тому робити будь-що з таким політв’язнем тюремники не зможуть, до нього ставляться з обережністю», – пояснює важливість акцій підтримки Катерина Бабич, активістка Комітету Солідарності.

Режисер Дмитро Томашпольський відзначив важливість висвітлення подій, пов’язаних з приверненням уваги до ув’язнення Олега Сенцова. «Я спостерігаю за увагою з боку ЗМІ ще з найпершої акції на підтримку Олега Сенцова. Тоді, у 2014 році, прийшло близько семи людей та 27 чи 37 засобів масової інформації… Зараз акції підтримки відбуваються вже по всьому світу», – сказав режисер.

Нагадаємо, Олега Сенцова разом із Олександром Кольченком затримали російські спецслужби у Криму в травні 2014 року за звинуваченням в організації терактів на півострові. У серпні 2015 року Північно-Кавказький окружний військовий суд в Ростові-на-Дону засудив Олега Сенцова до 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням у терористичній діяльності на території Криму. Олександр Кольченко отримав 10 років колонії. Обидва свою провину не визнали.

Правозахисний центр «Меморіал» вніс Олега Сенцова і Олександра Кольченка до списку політв’язнів.

«ВідеоТеКа», 13 липня 2017 року

22 травня, середа, Малий зал Рада ветеранів НСКУ «Шлях до творчих вершин» Вітання ювілярів

21 травня, вівторок, Синій зал ВЕЧІР ПАМ’ЯТІ «ОЛЕКСАНДР АСКОЛЬДОВ. НЕВІДОМЕ…»

20 травня, понеділок, Синій зал НАШ ІЛЮЗІОН