f y
Національна спілка кінематографістів України

Вiдео

Презентовано тізер фільму Олександра Денисенка «Тарас. Повернення»

10.03.2017

9 березня 2017 року з нагоди святкування 203-ої річниці від дня народження Тараса Шевченка було презентовано тізер повнометражного художнього фільму Олександра Денисенка «Тарас. Повернення» (робоча назва «Таразі. Прощання з пустелею»),  повідомляє Держкіно.

Спільне виробництво фільму, що є переможцем Четвертого конкурсного відбору кінопроектів Держкіно, здійснює Україна (продюсерський центр «ІнсайтМедіа» та Одеська кіностудія) і Казахстан (компанія Tanaris Production).

Автором сценарію та режисером фільму став актор, літератор і режисер Олександр Денисенко. Продюсером є Володимир Філіппов («ІнсайтМедіа»), оператором – Олександр Кришталович.

Ролі у фільмі виконують: Борис Орлов (виконує роль Кобзаря), Богдан Бенюк, Олександр Пожарський, Олег Волощенко, Роман Луцький, Ганна Топчій та Акнієт Орінтай.

Фільм розповідає про останні 3 місяці заслання Тараса Шевченка у Казахстані. Того літа поет, засланий на військову службу в російській царській армії, отримує повідомлення від друзів з Петербурга: його помилував особисто цар Олександр II. Однак військове керівництво Новопетрівського форту в Мангишлаку не поспішає повідомляти про це Тараса й видавати указ про звільнення.

Інтрига будується на тому, хто саме зацікавлений в затримці і перешкоджає звільненню Шевченка. Комендант форту Іраклій Усков? Чи офіцери-товариші по службі та чиновники-бюрократи в Петербурзі? А раптом телеграма про амністію взагалі загубилася? Шевченко зберігає в собі сили досліджувати землі Західного Казахстану, що стали для нього улюбленими. Також поет і художник зображує казахський край та степових мешканців у своїх віршах і картинах, які він пише кожної вільної хвилини.

«Ця стрічка покликана вперше за багато років створити масштабний образ Великого Кобзаря у формі ігрового кіно», – зазначив голова Держкіно Пилип Іллєнко.

Робота над фільмом має бути завершена восени 2017 року. Частина зйомок вже відбулася у Києві, Одесі та в Мангістауській області Казахстану. Цієї весни заплановані знімальні дні в Одеській області та у Казахстані.

Загальний бюджет стрічки становить 44,8 млн. гривень, 50% фінансування – за рахунок Державного агентства України з питань кіно.

Держкіно, 9 березня 2017 року

22 травня, середа, Малий зал Рада ветеранів НСКУ «Шлях до творчих вершин» Вітання ювілярів

21 травня, вівторок, Синій зал ВЕЧІР ПАМ’ЯТІ «ОЛЕКСАНДР АСКОЛЬДОВ. НЕВІДОМЕ…»

20 травня, понеділок, Синій зал НАШ ІЛЮЗІОН