f y
Національна спілка кінематографістів України

Вiдео

Ахтем Сейтаблаєв: «Я маю надію, завдяки тому, що глядач побачить на екрані, він почне замислюватися»

25.01.2017

18 січня 2017 року у Музеї театрального, музичного та кіномистецтва України відбулася творча зустріч із актором театру і кіно, режисером, сценаристом, громадським діячем Ахтемом Сейтаблаєвим. Подаємо репортаж «ВідеоТеки» за підсумками заходу.

«Цього замало, коли ми від дати до дати згадуємо про те, що робиться в Криму, які утиски відчувають кримські татари та проукраїнськи налаштовані громадяни зі сторони окупаційної влади. Деякі медіа опікуються цієї темою, але, на жаль, не центральні канали», – говорить режисер та актор Ахтем Сейтаблаєв

Також режисер зазначає, що до людей інформація надходить не через Інтернет, а через телебачення. Більшість громадян країни дивляться «Інтер», ICTV, «1+1», СТБ. Саме від цих каналів Ахтем Сейтаблаєв чекає на цикл історичних передач, які б розповідали справжню історію взаємовідносин між кримськими татарами та запорожцями. Режисер переконаний, що уявлення про стосунки між Кримським ханством та Запорізькою Січчю викривлені та фрагментарні.

У 2013 році Ахтем Сейтаблаєв став режисером і виконав головну роль у фільмі «Хайтарма». Це перша художня картина про депортацію кримських татар. У 2017 році має вийти ще один історико-драматичний фільм Ахтема Сейтаблаєва «Її серце». Він розповідає про молоду дівчину Саіде Аріфову, кримську татарку, яка, ризикуючи власним життям, врятувала 88 дітей-сиріт єврейської національності під час Другої світової війни.

Режисер сподівається, що такі художні фільми можуть впливати на суспільну думку. « Я чітко розумію, що жодна картина, жодна книжка, не може змінити світогляд і ставлення до тих або інших процесів. Проте, я маю надію, завдяки тому, що глядач побачить на екрані, він почне замислюватися», – сказав Ахтем Сейтаблаєв.

«ВідеоТекa», 21 січня 2017 року

22 травня, середа, Малий зал Рада ветеранів НСКУ «Шлях до творчих вершин» Вітання ювілярів

21 травня, вівторок, Синій зал ВЕЧІР ПАМ’ЯТІ «ОЛЕКСАНДР АСКОЛЬДОВ. НЕВІДОМЕ…»

20 травня, понеділок, Синій зал НАШ ІЛЮЗІОН