f y
Національна спілка кінематографістів України

Вiдео

Документальний альманах «Євромайдан. Чорновий монтаж» у відкритому доступі

06.12.2016

1 грудня 2016 року в онлайн-кінотеатрі DOCU/ПРОСТІР відбулася прем'єра документального альманаху «Євромайдан. Чорновий монтаж». У вільному доступі альманах було представлено до річниці Революції Гідності.

Три роки тому «Євромайдан. Чорновий монтаж» поєднав роботи багатьох українських документалістів, які знімали й щоденне життя, і найгарячіші моменти українського протесту. 

«Пригадую ту зиму, коли ми не знали, чи відбудеться Docudays UA узагалі та що буде з усіма нами. У нас було стільки болю після боїв на Майдані, поховання Небесної Сотні. До фестивалю лишався місяць, і було абсолютно очевидним, що говорити треба про те, що відбулося. Тоді мені спала на думку ідея альманаху від авторів, які знімали під час Революції Гідності. Я розповіла про це Юлі Сердюковій і Ромі Бондарчуку. На наші листи відгукнулися небайдужі режисери. І ми почали працювати.

Я й досі вважаю «Євромайдан. Чорновий монтаж» феноменом. Під час створення фільму ми працювали справжньою командою, допомагали одне одному, як і люди на Майдані. Саме тоді я побачила, як спільні випробування відкривають у людях найкраще. А ще я відчула, що гуртом можна здолати все й навіть зробити повнометражний фільм усього за місяць», – каже PR-директорка Docudays UA, продюсерка альманаху Дар'я Аверченко. 

Після показу на відкритті Docudays UA у 2013-му році фільм уже об'їхав десятки фестивалів і позафестивальних показів по всьому світу. У рамках Мандрівного фестивалю стрічку було показано в більшості українських регіонів. 

«Хтось вважає «Євромайдан…» занадто «м’яким», навіть романтичним, а хтось, навпаки, вбачає у фільмі загрозу репутації країни та плюндрування пам’яті героїв. Поступово розрив між цими двома думками стає все більшим, і це дуже сумно, але показово щодо того, куди рухається наше суспільство, – говорить продюсерка стрічки Юлія Сердюкова, яка була присутня на більшості показів. – Проте часто в залі перебували уважні люди, які бачили всю складність і багатогранність розказаної там історії та були готові до діалогу з будь-якими опонентами. Ці розмови багато чого мене навчили. Зокрема тому, що хороший документальний фільм набуває все більше смислів із часом».

Подаємо документальний альманах «Євромайдан. Чорновий монтаж».

Редакція сайту НСКУ

DOCU/ПРОСТІР, 1 грудня 2016 року

22 травня, середа, Малий зал Рада ветеранів НСКУ «Шлях до творчих вершин» Вітання ювілярів

21 травня, вівторок, Синій зал ВЕЧІР ПАМ’ЯТІ «ОЛЕКСАНДР АСКОЛЬДОВ. НЕВІДОМЕ…»

20 травня, понеділок, Синій зал НАШ ІЛЮЗІОН