f y
Національна спілка кінематографістів України

Вiдео

Прес-конференція, присвячена українській ретроспективі «Межі свободи...» 7-го Одеського МКФ

10.09.2016

18 липня 2016 року, в рамках 7-го Одеського міжнародного кінофестивалю, відбулася прес-конференція учасників та організаторів української ретроспективи «Межі свободи: незалежність по обидва боки екрану», присвяченої 25-річчю незалежності України.

Серед учасників: кінознавці, співкуратори ретроспективи та спеціалісти Науково-програмного відділу Національного центру Олександра Довженка Олександр Телюк, Анна Онуфрієнко і Станіслав Мензелевський, а також Олександр Ігнатуша – режисер та автор фільму «Цвітіння Кульбаби» (1992), яким напередодні відкрилася програма.

До програми ретроспективи увійшли п’ять рідкісних та, найчастіше, забутих українських фільмів ранніх 1990-х, які відображають цей період не з офіційної позиції, а показують життя пересічних українців:

  • «Розпад» (1990) Михайла Бєлікова – перший художній фільм про аварію на Чорнобильській АЕС,
  • драма «Цвітіння кульбаби» (1992) Олександра Ігнатуші,
  • абсурдистська комедія Кіри Муратової «Чутливий міліціонер» (1992),
  • соціальна драма «Шамара» (1994) Наталі Андрєйченко та
  • іронічна комедія Вадима Кастеллі «Вперед, за скарбами гетьмана!» (1993). 

«Ми вирішили показати, якою була свобода після власне проголошення незалежності. Показати, що вона була різною, і відбувалася не лише в стінах Верховної Ради, а й на побутовому рівні, з чуттєвістю людей, в соціумі, в житті і в мистецтві. Крім того, це дуже цікавий період в культурі та історії українського кіно: коли репресивні механізми, такі як цензура, трохи послабилися, а гроші на кіно ще виділялися – люди могли знімати дивні абсурдистські експериментальні фільми», – розповів під час фестивальної прес-конференції один із кураторів програми, начальник науково-програмного відділу Центру Довженка Станіслав Мензелевський.

Варто зазначити, що, оскільки фільми – рідкісні, а деякі з них виявилися забутими, всі покази відбувалися з плівки.

За інформацією Центру Довженка 

22 травня, середа, Малий зал Рада ветеранів НСКУ «Шлях до творчих вершин» Вітання ювілярів

21 травня, вівторок, Синій зал ВЕЧІР ПАМ’ЯТІ «ОЛЕКСАНДР АСКОЛЬДОВ. НЕВІДОМЕ…»

20 травня, понеділок, Синій зал НАШ ІЛЮЗІОН