f y
Національна спілка кінематографістів України

Вiдео

«Ціною неякісної роботи медіа є людські життя», – лауреати фестивалю «Кіномедіа-2015»

28.12.2015

23 грудня відбулася церемонія нагородження переможців цьогорічного фестивалю «Кіномедіа», присвяченого стрічкам про медіа.

«ВідеоТеКа» відвідала подію та поговорила з лауреатами премій про сенси, які вони закладали у свої стрічки, та про те, чому вкрай необхідно вигравати інформаційні війни.

Цього року на кінофестиваль було подано 40 фільмів, 20 з яких потрапили у фінал та сперечалися за гран-прі конкурсу – 10 тис грн. Переможці у чотирьох основних номінаціях конкурсу, а саме «Анімаційне кіно», «Експериментальне кіно», «Ігрове кіно» та «Документальне кіно», отримали сертифікати на 5 тис грн.

Гран-прі виборола команда з Чернівецького національного університету ім. Федьковича – Ірина Кузьміч, Наталія Матюшина, Тетяна Пінькас – із фільмом «Нелекція». В основі сюжету – реальна історія викладача Чернівецького університету, улюбленця студентів, на життєвому шляху якого трапилася служба в АТО. «Якщо програвати інформаційну війну, то доведеться йти на жорстоку і криваву», – переконана співрежисерка фільму Тетяна Пінькас.

Переможець у номінації «Анімаційне кіно» – Василина Гарань з фільмом Desinfection – про очищення телеекранів від матеріалів на замовлення. Переможці в номінації «Ігрове кіно» – команда харків’ян – Анна Комарова, Анна Шафранович, Катерина Іванова з фільмом «Макулатура», що продовжив досить популярну для фестивалю «Кіномедіа» тему газет у світі нових технологій.

Переможець у номінації «Документальне кіно» – команда з Кам’янця-Подільського – Іванна Шептицька, Василь Арович, Інна Вікнянська з фільмом «День», що змальовує один день із життя журналістів. «Журналістика – це щось усередині тебе, те, що ти віддаєш навколишньому світові. Це не професія, а покликання», – пояснює одну з головних ідей стрічки її співавтор Василь Арович.

Про залежність і задурманеність пресою розповідає фільм «Преса 2.0», з яким режисер Василь Павук переміг у номінації «Експериментальне кіно». Приз глядацьких симпатій здобув фільм Марини Сербінович «ЗМІни».

Цього року роботи учасників оцінювали Володимир Войтенко, головний редактор сайту «Сценарна майстерня», ведучий авторської телепрограми «Аргумент-кіно» («1+1»); Володимир Тихий, документаліст об’єднання Babylon 13. «Завдяки цим фільмам автори намагаються знайти себе самих, своє покликання, у них видно бажання зростати», – розповів пан Тихий про фестивальні стрічки.

У журі також увійшли Тарас Химич, режисер та кліпмейкер; Степан Коваль, режисер анімаційного кіно, лауреат премії Академії мистецтв України, володар срібного ведмедя «Берлінале», керівник студії мультиплікації «Новаторфільм»; Юлія Голоднікова, організатор «Майстерень громадської критики», керівник проекту «Медіакритика», медіакритик, дослідниця теми візуальних комунікацій.

«Кіномедіа» – некомерційний кінофестиваль про принципи роботи газетярів, репортерів, телеведучих, практиків PR та інших, хто пише, знімає, розповідає та творить у сфері медіа. Незмінний слоган «Кіномедіа» – «Роздягни медіа в кіно!». Мета фестивалю – підтримати правильне сприйняття ролі медіа як важливого елементу демократичного суспільства, розуміння важливості існування незалежних об’єктивних ЗМІ. Ціль кінофестивалю – розкрити та підтримати нові режисерські таланти в Україні.

Із повними версіями фільмів, котрі взяли участь у цьогорічному фестивалі, ви можете ознайомитися на сайті «Кіномедіа». Ініціаторами та організаторами фестивалю є Незалежна асоціація телерадіомовників (НАМ) за підтримки Film.ua.

«ВідеоТеКа», 26 грудня 2015 року

Оренда кінозалів Будинку кіна

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно!

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно! У зв’язку з розпорядженням Київської міської державної адміністрації щодо протидії поширенню коронавірусу, всі творчі заходи Будинку кіно з 12 березня 2020 р. переносяться на інші терміни. Стежте за інформацією.