f y
Національна спілка кінематографістів України

Вiдео

Сергій Борденюк: «У 1986-му я знімав катастрофу на ЧАЕС»

28.12.2015

6 грудня 2015 року розпочалися зйомки 4-серійного фільму «Чорна Квітка» виробництва каналу «Україна». В центрі сюжету – життя молодих людей, котрі трагічно змінює катастрофа на Чорнобильській АЕС.

«ВідеоТеКа» завітала на знімальний майданчик під час запису однієї з найдраматичніших сцен у київській лікарні. Режисер, оператор, виконавиця головної ролі та продюсер фільму розповіли виданню про те, з якими складнощами зіштовхнулась команда серіалу, де в Києві можна відтворити трагічні події 1986 року та як розказана у стрічці історія пов’язана з минулим її оператора Сергія Борденюка.

Події фільму перенесуть глядача до Чорнобиля 1986 року. Випускниця педінституту Лєра за розподілом їде до міста Прип’ять – одного з найбільш затишних і забезпечених міст СРСР – аби стати викладачкою молодших класів. Саме там вона зустрічає кохання всього життя – фізика-ядерника Вітаса, з яким вона мріє створити велику родину.

Режисером-постановником серіалу став Роман Барабаш, відомий своєю роботою над стрічками «Погана сусідка», «Золота наречена», «Шеф поліції». Автор сценарію – Микола Сніцар. Зйомки проходитимуть у Києві та Київській області, до них залучені українські та європейські актори – Іванна Сахно, Вікторія Малекторович, Ріхард Леперс. Прем’єра запланована на весну.

За словами Романа Барабаша, незважаючи на кропітке та відповідальне ставлення до історичних подій, серіал не відтворюватиме трагедію в документальних деталях. «Ми знімаємо драматичну історію, й події, що відбулися на Чорнобильській АЕС, є фоном до перепитій у нас у кадрі, що відбуваються з нашими персонажами», – пояснює режисер.

Як розповів нам оператор стрічки Сергій Борденюк, під час трагедії в Чорнобилі він служив в армії та в складі напівсекретної знімальної групи одним з перших фільмував наслідки катастрофи та її ліквідацію. «У людей були зосереджені обличчя, ніхто особливого зовнішнього героїзму не виявляв. Люди просто чітко робили свою роботу», – згадує Сергій про події 1986-го. Він зізнається, що нині, працюючи над «Чорною Квіткою», мимоволі аналізує кожний кадр на відповідність реальності, котру йому довелося пережити. При цьому оператор розуміє, що бере участь у зйомках ігрового фільму, адже відтворення історичних подій могло б здатися глядачеві не надто цікавим.

«ВідеоТеКа», 25 грудня 2015 року

22 травня, середа, Малий зал Рада ветеранів НСКУ «Шлях до творчих вершин» Вітання ювілярів

21 травня, вівторок, Синій зал ВЕЧІР ПАМ’ЯТІ «ОЛЕКСАНДР АСКОЛЬДОВ. НЕВІДОМЕ…»

20 травня, понеділок, Синій зал НАШ ІЛЮЗІОН