f y
Національна спілка кінематографістів України

Вiдео

Голова Держкіно Пилип Іллєнко розповів у Лондоні про справу Олега Сенцова

13.12.2015

10 грудня 2015 року у Посольстві України у Великій Британії відбулася презентація Днів українського кіно.

В рамках заходу голова Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко розповів про справу українського кінорежисера Олега Сенцова, якого було викрадено у Криму російськими спецслужбами, а згодом – засуджено за сфабрикованими звинуваченнями.

Пилип Іллєнко зазначив, що Україна дуже цінує підтримку міжнародного співтовариства, особливо відомих європейських і американських кінематографістів з різних країн, які закликають звільнити українського кінорежисера.

Разом із тим, Пилип Іллєнко зазначив, що ми мусимо говорити не лише про Олега Сенцова: Росія тримає в заручниках й інших українських громадян, звільнення яких також слід домагатися.

Продукуючи сфальшовані справи і переслідуючи вільних людей, Росія, фактично, повертається до найтемніших часів свого існування, зазначив голова Держкіно. При тому російська влада використовує мистецтво як засіб пропаганди. Пилип Іллєнко наголосив, що Україна встановлює перепони на шляху такої кінопропаганди до українських глядачів.

Подаємо відео інтерв'ю (англійською мовою).

Редакція сайту НСКУ

Sarah Hurst, 10 грудня 2015 року

23 січня, середа, Червоний зал КРАЩІ ФІЛЬМИ СВІТОВОГО КІНОПРОКАТУ «ВОНИ НЕ ПОСТАРІЮТЬ»

23 січня, середа, Синій зал КІНОШНІ БУВАЛЬЩИНИ До річниці створення студії «Київнаукфільм»

24 січня, четвер, Синій зал ЦИКЛ ВЕЧОРІВ «КІНО І ФУТБОЛ» «Футбол у вітчизняному ігровому кіно» У програмі вечора показ фрагментів фільмів