f y
Національна спілка кінематографістів України

Вiдео

Презентація повнометражних документальних фільмів #Babylon’13

24.09.2015

22 вересня 2015 року у рамках кінопрограми фестивалю «Гогольfest» відбулася презентація повнометражних документальних фільмів творчого об'єднання документалістів #Babylon’13.

«Нормальна, серйозна рефлексія відбувається у глядача завдяки повнометражним фільмам, а не короткорометражним», – переконаний режисер Володимир Тихий, керівник #Babylon’13. Якими будуть нові фільми #Babylon’13 та чи готові прокатники та телеканали до повного метру – у репортажі «ВідеоТеКи».

Стрічка «Бранці» Володимира Тихого – це розповідь про студента-біолога Олександра Клочко, котрий виносив поранених та вбитих з вулиці Інститутської. У коридорі Жовтневого палацу хлопець зустрів солдата внутрішніх військ, в котрому герой побачив власне відображення, проте, з протилежного боку барикад. «Героєві було це цікаво із соціальної точки зору. З часом, як ця людина (боєць ВВ) відноситься до цих подій, що з нею відбувалося, цікавий саме її досвід. Мені пощастило знайти героя, котрий шукав би учасників цих подій не просто заради помсти чи справедливості, а заради контрагресивної мети», – розповідає про героя свого фільму Володимир Тихий.

Наступний фільм #Babylon’13, котрий знаходиться на стадії виробництва – «Залізна сотня» Юлії Гонтарук. У фокусі стрічки бійці АТО, котрі намагаються знайти себе у мирному житті. «Війна не закінчилася, але ми зараз на такому етапі, коли кожен робить свій вибір», – пояснює режисер. Один з героїв Юлії, боєць АТО, колишній футбольний хуліган, сказав режисерці, що за рік хотів би стати поліцейським, адже прагне будувати чесну державу. До війни він мав постійні конфлікти з правоохоронцями і ажніяк не мріяв поповнити їхні лави. Саме зміни у долях та настроях людей, що пережили війну, відбиті у «Залізній сотні».

«Крим, як це було» – фільм режисера Костянтина Кляцкіна про подальшу долю військових півострову, котрі не зрадили присязі і не перейшли на бік Росії. «Ці люди досі не змінили свою точку зору. І це найцікавіше – чому людина продовжує служити, навіть, якщо в неї умови не такі, як були в Криму», – розповідає про своїх героїв Костянтин.

«#‎war_note» Романа Любого – стрічка, зібрана із любительского відео бійців, котра дає змогу глядачеві побачити та відчути війну від першої особи.

У контексті звернення режисерів #Babylon’13 до повного метру «ВідеоТеКа» поцікавилася у Володимира Тихого, чи готові телеканали та прокатники показувати такі стрічки. «У клубному форматі прокатники готові. У комерційному – вони ніколи не готові. Вони неготові показувати українське кіно, не те, що документальне», – переконаний режисер. Одним з методів впливу на прокатників Тихий вважає тиск глядачів, котрим обрид «парад спецефектів» замість кіно. «З телеканалами – там страшніше, там більше грошей», – нарікає Володимир.

Більше про несвідомих прокатників та нові стрічки #Babylon’13 – у репортажі «ВідеоТеКи».

«ВідеоТеКа», 23 вересня 2015 року

22 травня, середа, Малий зал Рада ветеранів НСКУ «Шлях до творчих вершин» Вітання ювілярів

21 травня, вівторок, Синій зал ВЕЧІР ПАМ’ЯТІ «ОЛЕКСАНДР АСКОЛЬДОВ. НЕВІДОМЕ…»

20 травня, понеділок, Синій зал НАШ ІЛЮЗІОН