f y
Національна спілка кінематографістів України

Вiдео

І сміх, і гріх. Інтернет-прем'єра кіноальманаху «Йод»

03.09.2015

Cultprostir представляє нову збірку українських сатиричних короткометражок.

«Якщо ви хочете сказати глядачеві щось серйозне, розсмішіть його, інакше він уб'є вас», – говорив один з творців Золотого віку Голлівуду Біллі Вайлдер. Гумор завжди був тим живильним морським повітрям, яке допомагало дихати і публіці, і кінематографістам у найскладніші часи, коли здавалося, що жодну історію не можна розказати весело, а життя пропонує лише сумні сценарії. Але гумор незмінно наділяє людей необхідною для виживання душі часткою життєрадісності та життєлюбства, тому будь-яке екранне втілення смішного – безцінне.

Коли в Києві з'явився кінотеатр українського фільму «Ліра», вітчизняні кінематографісти, нарешті, отримали рідкісну можливість показувати глядачеві свої фільми і робити це регулярно і з задоволенням, організовуючи творчі зустрічі, бесіди з публікою і ретроспективи. У «Лірі» можна не боротися за увагу глядачів з голлівудськими блокбастерами, потрібно лише перемогти подекуди недосконале проекційне обладнання і головне – захопити публіку власною кінематографічною історією.

Можливість безпосереднього спілкування з глядачем виявилася найбільш надихаючою річчю на світі, і кінематографісти вирішили знімати сатиричні короткометражки про життя сучасного українського суспільства. В авторів не було ані бюджету, ані контрактів з продюсерами, але були ідеї і непереборне бажання, розповівши про серйозні речі, розсмішити глядача. Автори знімали і монтували своїми силами, результат кінематографічної праці показали на великому екрані в кінотеатрі «Ліра», а онлайн-прем'єра сатиричного кіноальманаху «Йод» відбудеться сьогодні на гостинному порталі Cultprostir.

Надія Заварова, Cultprostir,
2 вересня 2015 року

«Епіграф»

Автор і режисер: Валерій Симончук.
Анімація: Дмитро Барчишак, Богдан Свинчук, Сергій Шаповалов.

Короткометражка є, по суті, початковими титрами «Йоду», де розкривається секрет назви кіноальманаху.

«Подвиг»

Автор і режисер: Валерій Симончук.

Новела присвячена героїчній діяльності окремих депутатів Верховної Ради в зоні АТО. Короткометражка є режисерським дебютом автора.

«Закон»

Автори: Ігор Шуб і Аркадій Гарцман.
Режисер: Ілля Захаров.

Новелу зняв студент ІІ режисерського курсу (майстерня Галини Шигаєвої) Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І.К. Карпенка-Карого. Короткометражка розповідає про дощові хмари корупції, готові ось-ось пролитися над Верховною Радою України.

«Задолбали»

Автор і режисер: Антоніна Ноябрьова.

У кадрі обіцяє з'явитися виразна, впізнавана усіма деталь, що стала останнім часом одним із символів протесту.

«Орден»

Автор: Олександр Куманський.
Режисер: Аліна Хорошилова.

Короткометражка розповідає про одну дуже життєствердну мрію військового, що дарує надію на світле майбутнє України і всього світу.

«Детектор своїх»

Автор і режисер: Валерій Симончук.

Новела присвячена реформі МВС, де, судячи з усього, мало що змінюється.

«Згідно з прейскурантом»

Автори: Ігор Шуб і Аркадій Гарцман.
Режисер: Дар'я Долеско.

Новела про те, що вища освіта в сучасній Україні – це швидко, легко, доступно і... вельми недешево.

«Правильний вибір»

Автори: Сергій Васильєв, Олександр Володарський, Дар'я Баранова.
Режисер: Дар'я Баранова.

Забавна замальовка на тему відданості чиновника: чий портрет він зніме зі стіни нового кабінету в міністерстві – президента України або Тараса Шевченка?

«Останній бюджет»

Автор: Вадим Шинкарьов.
Режисер: Дмитро Томашпольський.

Прем'єр-міністр дізнається радісну новину: всі українські кінематографісти померли, а це означає, що їм більше не потрібні бюджетні кошти. «Які молодці ці українські кінематографісти!» – фразу з короткометражки, напевно, із задоволенням сказав би будь-який з українських прем'єрів.

Автори кіноальманаху «Йод» обов'язково знайдуть ще багато сюжетів для сатиричних новел, адже це життя коротке, а корупція, користолюбство і підлість – вічні, як, власне, і мистецтво.

Волонтерський сатиричний кіноальманах «Йод» було створено в рамках Лабораторії проектів НСКУ, очолюваної кінорежисером, секретарем Правління НСКУ Дмитром Томашпольським.

Прем'єра альманаху відбулася 28 травня 2015 року на церемонії вручення Премії Національної спілки кінематографістів України найкращим фільмам 2014 року.

Оренда кінозалів Будинку кіна

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно!

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно! У зв’язку з розпорядженням Київської міської державної адміністрації щодо протидії поширенню коронавірусу, всі творчі заходи Будинку кіно з 12 березня 2020 р. переносяться на інші терміни. Стежте за інформацією.