f y
Національна спілка кінематографістів України

Вiдео

Микола Княжицький: «Адаптація російського серіалу «Слід» у виконанні каналу «Україна» – це спроба обійти закон»

28.06.2015

Народний депутат Микола Княжицький висловлив свої компліменти на адресу каналу «Україна» та його креативної роботи із адаптації робочого матеріалу російського серіалу «Слід», але тим не менш вбачає у діях телевізійників порушення закону «Про захист інформаційного телерадіопростору України», одним із авторів якого він є.

Оцінюючи дії каналу «Україна» у процесі адаптації робочого матеріалу російського серіалу «Слід» для української аудиторії, Микола Княжицький констатує: телевізійники зробили «надзвичайно талановитий хід». «Взагалі, коли приймається будь-яке нове законодавство, особливо у сфері аудіовізуальній, завжди знаходяться люди, які знаходять талановиті способи його обійти», – зауважує співавтор закону «Про захист інформаційного телерадіопростору України» і наводить кілька відносно свіжих і досить кумедних прикладів із європейської практики. Тим не менш, на думку законотворця, канал «Україна» порушив закон.

Для того, щоб уникнути подібних маніпуляцій, необхідно вдосконалювати підзаконні акти, котрі б уточнювали критерії визначення градусу пропаганди та встановлювали факт російського виробництва серіалів, що отримують прокатні посвідчення для показу в Україні, вважає пан Княжицький. Для спрощення кваліфікації могла б використовуватися бальна система, прийнята у Європі, каже наш співрозмовник.

Проте, закони не є єдиними ліками від російської серіальної залежності. «Головне для нас зараз – знайти стимули для виробництва українського продукту. Коли він з’явиться, таких питань виникатиме все менше і менше», – переконаний парламентар.

Олексій Темченко, ВідеоТеКа, 27 червня 2015 року

Будинок кіно На його чотирьох поверхах розташувалися три кінозали:

Ресторан, бар і кафе у Будинку кіно Ресторан, бар і кафе у Будинку кіно – ідеальні місця для проведення банкетів, фуршетів, приймань.

Київ, Будинок кіно, оренда