f y
Національна спілка кінематографістів України

Вiдео

Як знайти додаткове державне фінансування на виробництво українських фільмів?

11.03.2015

4 березня у столичному Будинку кіно «Телекритика» провела дискусію, під час якої обговорювались законопроект №1359 Миколи Княжицького і Сергія Тарути, а також ініціативи Державного агентства України з питань кіно та Міністерства культури, мета яких – забезпечити додаткове державне фінансування для національного кінематографу. Дивіться відеозапис цієї дискусії.

Цього року виробництво українських фільмів – у смертельному піке.

Державне фінансування кінопроектів, які були розпочаті минулого року, а також створення нових стрічок фактично призупинено. Компетентні у цьому питанні представники держорганів, експерти у галузі кіно та учасники кіноринку вже сказали достатньо багато про надзвичайну важливість розвитку національного кінематографу, особливо в умовах інформаційного та ширше – цивілізаційного протистояння із Росією. Загрози від того, що ми не матимемо своїх якісних фільмів, є очевидними для всіх.

З боку деяких народних депутатів, а також Міністерства культури та Держкіно є кілька пропозицій, як можна було б шукати фінансування для українського кіно, як забезпечити для виробництва нових фільмів додаткові джерела фінансування. Так, депутати ВР Микола Княжицький та Сергій Тарута зареєстрували законопроект №1359, яким зокрема передбачається введення додаткового збору за публічну демонстрацію кожної хвилини іноземного фільму. Над питанням про те, де можна взяти додаткові кошти на український кінематограф, міркує й Держкіно. Певні напрацювання у цьому напрямі відомство виклало у проекті національної стратегії розвитку кіноіндустрії України на 2015-2020 роки.

Саме ці ініціативи було обговорено під час дискусії у Будинку кіно.

ВідеоТеКа, 10 березня 2015 року

Будинок кіно На його чотирьох поверхах розташувалися три кінозали:

Ресторан, бар і кафе у Будинку кіно Ресторан, бар і кафе у Будинку кіно – ідеальні місця для проведення банкетів, фуршетів, приймань.

Київ, Будинок кіно, оренда