f y
Національна спілка кінематографістів України

Вiдео

Як знайти додаткове державне фінансування на виробництво українських фільмів?

11.03.2015

4 березня у столичному Будинку кіно «Телекритика» провела дискусію, під час якої обговорювались законопроект №1359 Миколи Княжицького і Сергія Тарути, а також ініціативи Державного агентства України з питань кіно та Міністерства культури, мета яких – забезпечити додаткове державне фінансування для національного кінематографу. Дивіться відеозапис цієї дискусії.

Цього року виробництво українських фільмів – у смертельному піке.

Державне фінансування кінопроектів, які були розпочаті минулого року, а також створення нових стрічок фактично призупинено. Компетентні у цьому питанні представники держорганів, експерти у галузі кіно та учасники кіноринку вже сказали достатньо багато про надзвичайну важливість розвитку національного кінематографу, особливо в умовах інформаційного та ширше – цивілізаційного протистояння із Росією. Загрози від того, що ми не матимемо своїх якісних фільмів, є очевидними для всіх.

З боку деяких народних депутатів, а також Міністерства культури та Держкіно є кілька пропозицій, як можна було б шукати фінансування для українського кіно, як забезпечити для виробництва нових фільмів додаткові джерела фінансування. Так, депутати ВР Микола Княжицький та Сергій Тарута зареєстрували законопроект №1359, яким зокрема передбачається введення додаткового збору за публічну демонстрацію кожної хвилини іноземного фільму. Над питанням про те, де можна взяти додаткові кошти на український кінематограф, міркує й Держкіно. Певні напрацювання у цьому напрямі відомство виклало у проекті національної стратегії розвитку кіноіндустрії України на 2015-2020 роки.

Саме ці ініціативи було обговорено під час дискусії у Будинку кіно.

ВідеоТеКа, 10 березня 2015 року

22 травня, середа, Малий зал Рада ветеранів НСКУ «Шлях до творчих вершин» Вітання ювілярів

21 травня, вівторок, Синій зал ВЕЧІР ПАМ’ЯТІ «ОЛЕКСАНДР АСКОЛЬДОВ. НЕВІДОМЕ…»

20 травня, понеділок, Синій зал НАШ ІЛЮЗІОН