f y
Національна спілка кінематографістів України

Вiдео

Катерина Копилова про те, куди мають іти кошти від збору на українське кіно

10.03.2015

Громадськість має вимагати створення окремого від державного бюджету фонду, в якому буде акумульовано кошти від збору на українське кіно, переконана екс-голова Державного агентства України з питань кіно Катерина Копилова. Спираючись на свій досвід роботи в кіногалузі часів Януковича, вона добре знає, як важко «вибити» гроші на кіно із держбюджету.

«Я приймаю усе каміння у свій город з приводу ручного управління галуззю. Гадаю, ви всі розумієте, чому так було й інакше бути не могло», – таким публічним каяттям почала свій виступ Катерина Копилова перед учасниками круглого столу з обговорення механізмів додаткового державного фінансування українського кіновиробництва.

Вона звернула увагу аудиторію, що стаття про збір на національне кіно фігурує в Законі «Про кінематографію» ще з 2009 року, але весь цей час її не виконували. На думку екс-голови Держкіно, кіноспільнота і громадськість загалом мають вимагати, аби кошти від збору ішли на спеціальний банківський рахунок, незалежний від бюджету. «Тільки-но ми про це знизу нагору скажемо, що нам потрібен небюджетний фонд, одразу розпочнуться великі криваві дискусії», – попередила Катерина Копилова.

В своєму виступі вона звернулася і до представників комерційних телеканалів. Вона нагадала, що 2006 року завершила свою кар’єру на ТБ на посаді генерального продюсера «Нового каналу»: «Щоб виконати квоту, я вирішила у 2005 році купити весь архів Національної кінематеки, вигадала програму «Зона ночі», та все українське – в ніч. І досі, вже десять років, таким чином «Новий канал» виконує квоти», – сказала Катерина Копилова. Наслідки такої політики і такого ставлення до власного кіно і культури загалом на українських телеканалах – анексія Криму і війна на Донбасі.

Катерина Копилова закликала комерційні канали не сприймати можливе запровадження збору на українське кіно з точки зору бізнесу. І підкреслила: якщо телеканали будуть сплачувати цей збір, вони мають на рівні законодавства отримати певні преференції.

ВідеоТеКа, 6 березня 2015 року

22 травня, середа, Малий зал Рада ветеранів НСКУ «Шлях до творчих вершин» Вітання ювілярів

21 травня, вівторок, Синій зал ВЕЧІР ПАМ’ЯТІ «ОЛЕКСАНДР АСКОЛЬДОВ. НЕВІДОМЕ…»

20 травня, понеділок, Синій зал НАШ ІЛЮЗІОН