f y
Національна спілка кінематографістів України

Вiдео

Богдан Батрух: «Українське телебачення є на паску у Суркова»

09.03.2015

Проти ідеї запровадження збору на підтримку українського кінематографу протестують комерційні телеканали. Під час дискусії про пошуки додаткового державного фінансування для нашого кіновиробництва власник мережі «Кінопалац» Богдан Батрух нагадав телевізійникам про соціальну відповідальність бізнесу та наголосив, що підтримка української культури, зокрема й кінематографу, має бути усвідомленою місією ТБ.

Законопроект Миколи Княжицького і Сергія Тарути №1359 став одною із тем обговорення під час круглого столу, який 4 березня організувала «Телекритика» у столичному Будинку кіно. Нагадаємо, цим документом передбачено введення збору на підтримку українського кіновиробництва, який будуть сплачувати зокрема й телеканали, що демонструють іноземні фільми. Комерційні телеканали виступають проти прийняття такого збору.

Один із учасників круглого столу, кінодистриб’ютор, власник мережі «Кінопалац» та студії дублювання кінострічок «Le Doyen Studio» Богдан Батрух нагадав присутнім контекст, у якому наприкінці 2000-х років приймалось непросте рішення про обов’язковий український дубляж іноземних кінострічок.

За його словами, 7 років тому дискусію про необхідність обов’язкового озвучування українською іншомовних фільмів вели не українські кінодистриб’ютери. «Це була дискусія між нами, хто працює в американських компаніях, та Сурковим (Владиславом Сурковим, одним із головних ідеологів путінського режиму. – ВТК), котрий через своїх агентів не хотів допустити, щоб українська мова була в українських кінотеатрах», – стверджує пан Батрух.

Тоді за підтримки американських мейджорів ідею запровадження обов’язкового україномовного дубляжу вдалося відстояти, хоч вона й була комерційно невигідною (принаймні на першому етапі) для тих, хто заробляє на дистриб’юції кінофільмів.

«Українське ТБ є на паску у Суркова», – сказав директор «Кінопалацу», звертаючись до представників телеканалів «Україна» та «1+1», які також були учасниками цього круглого столу у Будинку кіно. Гроші мають запах, а маніпулятивна інформація може призводити до розквіту сепаратизму і тероризму, переконаний пан Батрух. Він закликав представників комерційного ТБ усвідомити свою відповідальність перед суспільством та погодитись із запровадженням збору на підтримку українського кінематографу, як це зробив зокрема й він. Підтримати культуру в Україні – не те питання, яке потребує сьогодні дискусії, «бо інакше, на яких правах ми тут є?».

ВідеоТеКа, 6 березня 2015 року

Будинок кіно На його чотирьох поверхах розташувалися три кінозали:

Ресторан, бар і кафе у Будинку кіно Ресторан, бар і кафе у Будинку кіно – ідеальні місця для проведення банкетів, фуршетів, приймань.

Київ, Будинок кіно, оренда