f y
Національна спілка кінематографістів України

Вiдео

Юрій Грузинов і Ярослав Пілунський: «Ножа у спину застромлять лише тому, що ти з камерою»

21.02.2015

«Обставини були такі, що за всіма правилами ми мали поруч з Сенцовим сидіти», – говорять оператори «Вавилону’13» Юрій Грузинов і Ярослав Пілунський. Про свій досвід у кримському полоні, найболючіше, що їм довелося пережити на анексованому півострові, а також роботу кінодокументалістів вони розповіли на зустрічі у «Музеї Майдану».

«Повітря найскладніше передати, відчуття наелектризованого повітря, ось це єднання, контакт один з одним, коли виходиш за територію Майдану – і потрапляєш в інший світ», – говорить оператор і режисер Ярослав Пілунський, один із учасників «Вавилону’13».

Оператори Ярослав Пілунський і Юрій Грузинов зникли 16 березня 2014 року в Сімферополі. Вони мали зустріти посилку з речами для українських військових, але їх було викрадено представниками кримської «самооборони». Шість днів із ними не було зв’язку. У травні минулого року Ярославу Пілунському на рік заборонили в’їзд у Росію. Юрій Грузинов – росіянин, котрий живе в Києві.

«Найболючіше, що я пережив – це бачити очі своїх земляків, які розмахують триколором і відчувають пісвідомо – я ж бачу! – страх, адже розуміють, що вчиняють злочин. Бояться і продовжують розмахувати», – зізнається Ярослав Пілунський, уродженець Севастополя.

На зустрічі в «Музеї Майдану» «вавилонівці» згадали події річної давності, говорили про особливості погляду кінодокументаліста на події, про фільм «Сильніше, ніж зброя» і відповідали на запитання аудиторії.

Яна Шарова, ВідеоТеКа, 19 лютого 2015 року

23 січня, середа, Червоний зал КРАЩІ ФІЛЬМИ СВІТОВОГО КІНОПРОКАТУ «ВОНИ НЕ ПОСТАРІЮТЬ»

23 січня, середа, Синій зал КІНОШНІ БУВАЛЬЩИНИ До річниці створення студії «Київнаукфільм»

24 січня, четвер, Синій зал ЦИКЛ ВЕЧОРІВ «КІНО І ФУТБОЛ» «Футбол у вітчизняному ігровому кіно» У програмі вечора показ фрагментів фільмів