f y
Національна спілка кінематографістів України

Вiдео

Ігор Грабович: «В Україні поки що є велика різниця між тим, що відбувається на вулиці, і тим, що показують на ТБ і у кінотеатрах»

02.04.2015

Переповнені зали під час показів документальних фільмів у рамках цьогорічного фестивалю Docudays UA засвідчили надзвичайний інтерес аудиторії до неігрового кіно. Але навряд чи має сенс задовольняти цей інтерес тиражуванням стрічок про Майдан, вважає кінокритик Ігор Грабович.

«З чужою реальністю дуже добре робити кіно, його дуже важко робити з власною реальністю», – зауважує Ігор Грабович, розповідаючи про свої враження від фільму-відкриття цьогорічного фестивалю Docudays UA. Стрічка «ДНР, або Химерна історія країни-саморобки» британського режисера Ентоні Баттса викликала чи не найбільшу дискусію серед глядачів.

На думку кінокритика, «британець вибирає з відзнятого те, що є кінематографічно виразним, а не політично виразним і соціально відповідальним», і це право ми маємо залишити за режисером, тим паче якщо він не є українцем. Для нас же Майдан залишається відкритою раною, каже Ігор Грабович, тому є сенс утриматися від «подальшого роздраконювання суспільства» і пригальмувати із виробництвом фільмів про Майдан, якщо є завдання завершити війну та реформувати країну.

Марина Баранівська, ВідеоТеКа, 30 березня 2015 року

28 травня, вівторок, Червоний зал ФІЛЬМИ-ПРИЗЕРИ МІЖНАРОДНИХ КІНОФЕСТИВАЛІВ

27 травня, понеділок, Синій зал НАШ ІЛЮЗІОН Цикл «Наші співвітчизники у світовому кіно»

26 травня, неділя, Червоний за ФІЛЬМИ-ПРИЗЕРИ МІЖНАРОДНИХ КІНОФЕСТИВАЛІВ