f y
Національна спілка кінематографістів України

Вiдео

Дмитро Томашпольський і проект “Йод”: «Нам потрібна нова кров»

12.02.2015

Спільнота кінематографістів України започатковує кінопроект під назвою «Йод». Це буде альманах сатиричних фільмів, що відображають політичну ситуацію в Україні. Режисер Дмитро Томашпольський, один з авторів ідеї «їдкого кіно», розповідає про історію проекту, процес зйомок і учасників «Йоду» – молодих режисерів і сценаристів.

«Цей проект має скоріше волонтерський характер, – пояснює Томашпольський. – Його не фінансує держава. Ми все робимо самі».

«Цього 2015 року наша держава зупинила процес кіновиробництва, – говорить режисер. – Але кінематографісти не схильні сумувати. Ми вигадали “Йод”, і маємо велику надію, що таке ставлення влади до кінематографа – тимчасове».

Не зважаючи на те, що український кінематограф відроджується, все ж таки існують проблеми з адекватною оцінкою і прийняттям нових течій в кіно, новим поданням сюжетів.

«Молодим авторам, режисерам, тим, хто хотів би спробувати себе в кіно, – час до нас приєднатися, – запрошує до співробітництва Томашпольський. – Нам потрібна нова кров. Давайте працювати разом».

ВідеоТеКа, 10 лютого 2015 року

23 січня, середа, Червоний зал КРАЩІ ФІЛЬМИ СВІТОВОГО КІНОПРОКАТУ «ВОНИ НЕ ПОСТАРІЮТЬ»

23 січня, середа, Синій зал КІНОШНІ БУВАЛЬЩИНИ До річниці створення студії «Київнаукфільм»

24 січня, четвер, Синій зал ЦИКЛ ВЕЧОРІВ «КІНО І ФУТБОЛ» «Футбол у вітчизняному ігровому кіно» У програмі вечора показ фрагментів фільмів