f y
Національна спілка кінематографістів України

Вiдео

Дмитро Томашпольський і проект “Йод”: «Нам потрібна нова кров»

12.02.2015

Спільнота кінематографістів України започатковує кінопроект під назвою «Йод». Це буде альманах сатиричних фільмів, що відображають політичну ситуацію в Україні. Режисер Дмитро Томашпольський, один з авторів ідеї «їдкого кіно», розповідає про історію проекту, процес зйомок і учасників «Йоду» – молодих режисерів і сценаристів.

«Цей проект має скоріше волонтерський характер, – пояснює Томашпольський. – Його не фінансує держава. Ми все робимо самі».

«Цього 2015 року наша держава зупинила процес кіновиробництва, – говорить режисер. – Але кінематографісти не схильні сумувати. Ми вигадали “Йод”, і маємо велику надію, що таке ставлення влади до кінематографа – тимчасове».

Не зважаючи на те, що український кінематограф відроджується, все ж таки існують проблеми з адекватною оцінкою і прийняттям нових течій в кіно, новим поданням сюжетів.

«Молодим авторам, режисерам, тим, хто хотів би спробувати себе в кіно, – час до нас приєднатися, – запрошує до співробітництва Томашпольський. – Нам потрібна нова кров. Давайте працювати разом».

ВідеоТеКа, 10 лютого 2015 року

25 березня, понеділок, Синій зал АКТОР ДЕННІ КЕЙ / ДАВИД ДЕНІЕЛ КАМІНСЬКИЙ (1911-1987) Художній фільм «РЕВІЗОР»

26 березня, вівторок, Червоний зал КРАЩІ ФІЛЬМИ СВІТОВОГО КІНОПРОКАТУ Художній фільм «ПАМПУШКА»

27 березня, середа, Червоний зал Художній фільм «ДІМ, ЯКИЙ ПОБУДУВАВ ДЖЕК»