f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

У прокат виходить фільм «Коли падають дерева»

12.09.2018

Стрічка Марисі Нікітюк, створена за підтримки Держкіно  України, в українських кінотеатрах з’явиться 13-го вересня. Дистрибуцією фільму на території України займається «Кінокомпанія ММД».

В українській провінції розгортається історія 5-річної бунтівної Вітки, її двоюрідної сестри-підлітка Лариси та коханого молодого бандита Шрама. Лариса закінчила школу і перед нею гостро постає питання подальшого майбутнього. Вона хоче творити свою долю власними руками, та за любов до бандита Шрама її осуджує все селище. Бабуся і мати думають лише про те, що скажуть люди, тому підтримки від них дівчина не отримує. Лариса розуміє, що не хоче жити так, як вони, і повторити їхню долю. Закохані планують втекти разом подалі від розрухи, суспільного осуду, родичів і злочинців. Але чи готові вони будуть заплатити повну ціну свободи?

Світова прем’єра фільму відбулася на одному із найбільших фестивалів світу 68-му Берлінале. Фільм отримав численні позитивні відгуки професійної спільноти і преси, яка назвала фільм «темною еротичною казкою».

 

Продюсерами фільму є Ігор Савиченко, Роман Климпуш, Володимир Філіппов, Сергій Лавренюк, Даріуш Яблонський, Ізабела Войцек, Віолетта Камінська та Дарко Басескі. Автор сценарію - Марися Нікітюк, оператор - Міхал Енглерткомпозитор - Микита Моісеєв. Головні ролі у фільмі виконали:  Соня Халаїмова, Максим Самчик, Анастасія Пустовіт, Марія Свіжинська, Петро Пастухов та ін.

Цікаві факти:

  • «Коли падають дерева» копродукційний драматичний фільм України, Польщі та Македонії. 
  • Анастасія Пустовіт акторка, яка зіграла головну роль, перемогла в номінації «Найкраща акторка» в національній конкурсній програмі Одеського міжнародного кінофестивалю  2018. 
  • Проект фільму став переможцем пітчингу Одеського міжнародного кінофестивалю-2014. 
  • У 2016 році сценарій фільму став переможцем церемонії 10 сесії ScripTeastAward, яка проводилась під час 69-го Каннського міжнародного кінофестивалю. 
  • Сценарій отримав нагороду імені Кшиштофа Кесльовського та грошову винагороду розміром 10 тисяч євро на подальше виробництво фільму.

 

  • Низка світових видань ще у 2017 році називала «Коли падають дерева»  одним з найбільш очікуваним фільмів зі Східної Європи. Після прем’єри фільму у програмі «Панорама» Берлінського МКФ відгуки міжнародної преси були такими: «новий подих зі Сходу», «справжнє відродження українського кіно», «яскравий приклад сучасної драми».

Преса про фільм «Коли падають дерева»:

Голлівуд Репортер:  «Повнометражний дебют, який розривають сміливість, талант і енергійна перспектива». 

https://www.hollywoodreporter.com/review/trees-fall-koly-padayut-dereva-1088332 

 

СінеЄвропа: «Молодість має свої принади та прокляття ― підліток робить багато речей уперше, і кожен маленький негативний випадок, який трапляється, здається катастрофою великих масштабів. Життєздатність і болюча інтенсивність ідуть рука об руку, а зростаючий біль іноді просто не хоче проходити. Ця комбінація точно описує фільм «Коли падають дерева». 

http://www.cineuropa.org/nw.aspx?t=newsdetail&l=en&did=348365 

 

Детектор Медіа: «Такого відвертого і живого кіно, як «Коли падають дерева», загалом важко було очікувати від доволі консервативного українського кінематографа, наразі спраглого саме за повноводною і буремною річкою, що знесе все попереднє нашарування. Очищення від старого уявлення й наповнення новим ― це фільм Марисі Нікітюк» - Ярослав Підгора-Гвяздовський

http://detector.media/kritika/article/134861/2018-02-20-koli-vidpuskaesh-sebe-sogodni-na-berlinale-film-marisi-nikityuk/ 

 

Another Gaze: «Український повнометражний дебют режисера Мирисі Нікітюк «Коли падають дерева» ― це казка про задихання, кричущу надмірність, де оповідання посилається на інтенсивний візуальний ліризм, який вириває глядача» . 

http://www.anothergaze.com/berlinale-marysia-nikitiuks-when-the-trees-fall-koly-padayut-dereva/

 

Indie Eye: «Особливий дебют Марисі Нікітюк ― одна із найбільш  очевидних ознак відродження українського кіно».

 

https://www.indie-eye.it/cinema/top-news/when-the-trees-fall-koly-padayut-dereva-di-marysia-nikitiuk-berlinale-68-panorama-la-recensione.html


Інформацію надано Держкіно України.