f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

У прокат виходить фільм «Коли падають дерева»

12.09.2018

Стрічка Марисі Нікітюк, створена за підтримки Держкіно  України, в українських кінотеатрах з’явиться 13-го вересня. Дистрибуцією фільму на території України займається «Кінокомпанія ММД».

В українській провінції розгортається історія 5-річної бунтівної Вітки, її двоюрідної сестри-підлітка Лариси та коханого молодого бандита Шрама. Лариса закінчила школу і перед нею гостро постає питання подальшого майбутнього. Вона хоче творити свою долю власними руками, та за любов до бандита Шрама її осуджує все селище. Бабуся і мати думають лише про те, що скажуть люди, тому підтримки від них дівчина не отримує. Лариса розуміє, що не хоче жити так, як вони, і повторити їхню долю. Закохані планують втекти разом подалі від розрухи, суспільного осуду, родичів і злочинців. Але чи готові вони будуть заплатити повну ціну свободи?

Світова прем’єра фільму відбулася на одному із найбільших фестивалів світу 68-му Берлінале. Фільм отримав численні позитивні відгуки професійної спільноти і преси, яка назвала фільм «темною еротичною казкою».

 

Продюсерами фільму є Ігор Савиченко, Роман Климпуш, Володимир Філіппов, Сергій Лавренюк, Даріуш Яблонський, Ізабела Войцек, Віолетта Камінська та Дарко Басескі. Автор сценарію - Марися Нікітюк, оператор - Міхал Енглерткомпозитор - Микита Моісеєв. Головні ролі у фільмі виконали:  Соня Халаїмова, Максим Самчик, Анастасія Пустовіт, Марія Свіжинська, Петро Пастухов та ін.

Цікаві факти:

  • «Коли падають дерева» копродукційний драматичний фільм України, Польщі та Македонії. 
  • Анастасія Пустовіт акторка, яка зіграла головну роль, перемогла в номінації «Найкраща акторка» в національній конкурсній програмі Одеського міжнародного кінофестивалю  2018. 
  • Проект фільму став переможцем пітчингу Одеського міжнародного кінофестивалю-2014. 
  • У 2016 році сценарій фільму став переможцем церемонії 10 сесії ScripTeastAward, яка проводилась під час 69-го Каннського міжнародного кінофестивалю. 
  • Сценарій отримав нагороду імені Кшиштофа Кесльовського та грошову винагороду розміром 10 тисяч євро на подальше виробництво фільму.

 

  • Низка світових видань ще у 2017 році називала «Коли падають дерева»  одним з найбільш очікуваним фільмів зі Східної Європи. Після прем’єри фільму у програмі «Панорама» Берлінського МКФ відгуки міжнародної преси були такими: «новий подих зі Сходу», «справжнє відродження українського кіно», «яскравий приклад сучасної драми».

Преса про фільм «Коли падають дерева»:

Голлівуд Репортер:  «Повнометражний дебют, який розривають сміливість, талант і енергійна перспектива». 

https://www.hollywoodreporter.com/review/trees-fall-koly-padayut-dereva-1088332 

 

СінеЄвропа: «Молодість має свої принади та прокляття ― підліток робить багато речей уперше, і кожен маленький негативний випадок, який трапляється, здається катастрофою великих масштабів. Життєздатність і болюча інтенсивність ідуть рука об руку, а зростаючий біль іноді просто не хоче проходити. Ця комбінація точно описує фільм «Коли падають дерева». 

http://www.cineuropa.org/nw.aspx?t=newsdetail&l=en&did=348365 

 

Детектор Медіа: «Такого відвертого і живого кіно, як «Коли падають дерева», загалом важко було очікувати від доволі консервативного українського кінематографа, наразі спраглого саме за повноводною і буремною річкою, що знесе все попереднє нашарування. Очищення від старого уявлення й наповнення новим ― це фільм Марисі Нікітюк» - Ярослав Підгора-Гвяздовський

http://detector.media/kritika/article/134861/2018-02-20-koli-vidpuskaesh-sebe-sogodni-na-berlinale-film-marisi-nikityuk/ 

 

Another Gaze: «Український повнометражний дебют режисера Мирисі Нікітюк «Коли падають дерева» ― це казка про задихання, кричущу надмірність, де оповідання посилається на інтенсивний візуальний ліризм, який вириває глядача» . 

http://www.anothergaze.com/berlinale-marysia-nikitiuks-when-the-trees-fall-koly-padayut-dereva/

 

Indie Eye: «Особливий дебют Марисі Нікітюк ― одна із найбільш  очевидних ознак відродження українського кіно».

 

https://www.indie-eye.it/cinema/top-news/when-the-trees-fall-koly-padayut-dereva-di-marysia-nikitiuk-berlinale-68-panorama-la-recensione.html


Інформацію надано Держкіно України.

19 вересня 2019 року. Червоний зал Будинку кіно. Художній фільм "БЛУКАЮЧА ЗЕМЛЯ" (Китай, 2019 рік) НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КІНЕМАТОГРАФІСТІВ УКРАЇНИ та CHINA FILM CO.,LTD,ЗА ПІДТРИМКИ ПОСОЛЬСТВА КНР В УКРАЇНІ

Будинок кіно НСКУ. Оренда Червоного залу. Червоний зал - 670 місць генеральний менеджер Олена Лебедь 067 329 08 05

ОРЕНДА ОФІСНИХ ПРИМІЩЕНЬ БУДИНКУ КІНО НСКУ ПЕРЕЛІК ОФІСНИХ ПРИМІЩЕНЬ БУДИНКУ КІНО НСКУ