f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

«Штангіст» режисера Дмитра Сухолиткого-Собчука в конкурсній програмі Варшавського МКФ

10.09.2018

Міжнародна прем’єра картини «Штангіст» Дмитра Сухолиткого-Собчука відбудеться в конкурсній програмі Варшавського МКФ.

Фільм відібрали у секцію короткометражного кіно.  Варшавський кінофестиваль входить до групи найважливіших світових кінофестивалів, таких як Канн, Венеція, Локарно, Сан-Себастьян, Берлінчи, Карлові Вари.

Фільм “Штангіст створений у копродукції України та Польщі. Це дебютна короткометражна робота режисера, яку профінансувало Державне агентство України з питань кіно, Studio Munka ( Polski Instytut Sztuki Filmowej  та  Stowarzyszenie Filmowców Polskich ), а також  Львівська кінокомісія. Продюсери картини Валентин Васянович (Студія Гармата фільм) та Конрад Стефаняк (POLISH FILM SERVICE). Над фільмом працювала україно-польська знімальна група. Зйомки відбувались у Києві та Львові, а увесь постпродакшн - у Варшаві.

Оператор: МіхалРитель-Пшеломець, художники-постановники: Іван Михайлов та Ольга Юрасова, звук: Сергій Степанський.  Головну роль в фільмі виконав майстер спорту з важкої атлетики Олександр Лой.  Більшість персонажів фільму - професійні важкоатлети.   

Нагадаємо, що національна прем’єра картини відбулась на кінофестивалі “Молодість”,  де  здобула головну нагороду в національному конкурсі з формулюванням - «за віртуозну режисуру і вражаючу образність». Журі Львівського Міжнародного кінофестивалю Wiz-Art відзначило гру актриси Валерії Хілько спеціальною відзнакою, також фільм був представлений на Одеському кінофестивалі. 

Дмитро Сухолиткий-Собчук встиг заявити про себе студентськими фільмами.  В його фільмографії  ігрові короткометражні фільми «Отроцтво», «Борода» та документальні - «Красна Маланка», «Інтерсекція». Зараз режисер працює над своїм першим повнометражним ігровим фільмом. 

За офіційною інформацією

Оренда кінозалів Будинку кіна

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно!

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно! У зв’язку з розпорядженням Київської міської державної адміністрації щодо протидії поширенню коронавірусу, всі творчі заходи Будинку кіно з 12 березня 2020 р. переносяться на інші терміни. Стежте за інформацією.