f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Третій Черкаський «КіноШот». Переможці

21.08.2018

III Черкаський кінофестиваль короткометражного кіна «КіноШот» проходив із 16 до 19 серпня.

«Найкращим українським короткометражним ігровим фільмом» фестивалю стала створена за підтримки Держкіно стрічка «Технічна перерва» режисера Філіппа Сотниченка.

До конкурсної програми цьогорічного «КіноШоту» увійшли 26 фільмів. В номінації «Найкращий зарубіжний короткометражний ігровий фільм» перемогу отримала картина «Підроблене намисто» (режисер Рема Сенгупта, Індія). «Найкращим міжнародним короткометражним анімаційним фільмом» стала «Блискуча випадкова смерть» режисера Сергія Негуліча (Румунія). «Приз глядацьких симпатій» отримав фільм «Випуск ‘97» режисера Павла Острікова (Україна).

Окремими спеціальними відзнаками журі нагородило стрічки: «Травневий день» (режисери Олів’є Маґіс, Федрік Дебюль, Бельгія), «Плід» (режисер Герхардт Функ, Німеччина), «Після» (режисерка Анна Джалалі, Україна) та «Післясмак» (режисер Юрій Катинський, Україна).

Окрім численних конкурсних та позаконкурсних показів, програмі фестивалю включала різноманітні майстер-класи й лекції фахівців кіногалузі, музичні виступи та зустрічі з кінодіячами, що проходили просто неба, у Долині троянд, на березі Дніпра. За участю Голови Держкіно Пилипа Іллєнка та режисерів української програми в рамках фестивалю відбулась дискусія про відродження українського кінематографа та перспективи його розвитку.

Від інтернет-фестивалю Star Independent пройшли покази фільмів на підтримку Олега Сенцова та інших бранців Кремля.

Держкіно

Оренда кінозалів Будинку кіна

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно!

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно! У зв’язку з розпорядженням Київської міської державної адміністрації щодо протидії поширенню коронавірусу, всі творчі заходи Будинку кіно з 12 березня 2020 р. переносяться на інші терміни. Стежте за інформацією.