f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Годар і Лоуч порівняли Сенцова з Солженіциним і закликали РФ відпустити українця

13.08.2018

Відомі особистості культури і мистецтва, серед яких міністр культури Франції Франсуа Ніссен, режисери Жан-Люк Годар та Кен Лоуч, закликали звільнити українського політв'язня Олега Сенцова.

Текст відкритого листа опублікувало французьке видання Le Monde.

"Сенцов знаходиться в Росії вже більше чотирьох років. Його засудив до 20 років позбавлення волі російський військовий суд, який явно не дотримувався права захисту, що є порушенням міжнародного права і основних норм справедливості. Чи не є його (Сенцова – УП) єдиним реальним "злочином" демонстрація свободи слова, висловлення своєї політичної прихильності через мистецтво?" - йдеться в листі.

"Режисер вмирає, тому що він дисидент. Його життя під загрозою через його ідей, так, як це було з Василем Гроссманном, Солженіциним та іншими за часів комуністичного режиму", - зазначили автори звернення.

Вони також повідомили, що знають, що Сенцов голодує майже 3 місяці і втратив майже 30 кг ваги.

"У той час як його самопочуття погіршується день у день, ми повинні діяти. І ми повинні діяти швидко .... Не діяти - значить дати Сенцову померти. Це буде відмовою від наших цінностей і наших принципів, відмовою від того, за що ми стоїмо", - резюмували діячі культури.

На їхню думку, різноманітність, розбіжність і дискусії в мистецтві - це шанс для демократії, свободи, прогресу. Адже мистецтво не знає кордонів, тому що мистецтво універсальне, а свобода вираження думок і свобода творчості не можуть припинитися там, де починається інакомислення.

Автори пропонують приєднатися до звільнення Сенцова всій міжнародній спільноті.

Звернення також підписали товариство авторів і драматичних композиторів (SACD), товариство мультимедійних авторів (SCAM), асоціація авторів-продюсерів (ARP), товариство режисерів фільмів (SRF), асоціація директорів і продюсерів франкомовних режисерів (ARRF, Бельгія), Le Théâtre du Soleil).

Незаконно засуджений в РФ Олег Сенцов голодує вже 92-й день.

Раніше про термінове звільнення Сенцова просив Путіна і президент Франції Еммануель Макрон.

8 серпня двоюрідна сестра Сенцова Наталія Каплан заявила, що політв'язень передав їй лист, де написав, що "кінець близький".

У Федеральній службі виконання покарань РФ у свою чергу знову заявили про "задовільний" стан здоров'я Сенцова.

Посольство США в РФ звернулося до російського керівництва з вимогою звільнити Сенцова та інших українських політв'язнів.

Українська правда
19 вересня 2019 року. Червоний зал Будинку кіно. Художній фільм "БЛУКАЮЧА ЗЕМЛЯ" (Китай, 2019 рік) НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КІНЕМАТОГРАФІСТІВ УКРАЇНИ та CHINA FILM CO.,LTD,ЗА ПІДТРИМКИ ПОСОЛЬСТВА КНР В УКРАЇНІ

Будинок кіно НСКУ. Оренда Червоного залу. Червоний зал - 670 місць генеральний менеджер Олена Лебедь 067 329 08 05

ОРЕНДА ОФІСНИХ ПРИМІЩЕНЬ БУДИНКУ КІНО НСКУ ПЕРЕЛІК ОФІСНИХ ПРИМІЩЕНЬ БУДИНКУ КІНО НСКУ