f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Держкіно профінансує документальні фільми про Зарваницю та Одесу

11.08.2018

Держкіно уклало контракт з компанією "Сучасне Українське Кіно" про надання двом повнометражним документальним фільмам - "Зарваниця" та "Перлина Абсурду" - фінансової держпідтримки.

Про це повідомляє прес-служба Держкіно

Обидва проекти є переможцями десятого конкурсного відбору Держкіно.

"Режисери та автори сценарію "Зарваниці" - Роман Хімей і Ярема Малащук. Продюсує картину Валерія Сочивець. Сума державної підтримки фільму є 100% і становить 1 млн 16 тис. 131 грн.", - ідеться у повідомленні.

Зарваниця - паломницький центр, розташований на роздоріжжі католицького та православного світу, який поєднує в собі традиції західного і східного пілігримства. Тисячі християн щороку долають важкий шлях крізь міста і села, аби віддати шану місцю, де в XIII столітті з'явилася Діва Марія. Чи станеться диво з тими, хто провів сім днів у подорожі, сповненої віри, іронії та втоми; з тими, хто звільнився від рутини?

"Режисером та автором сценарію "Перлини Абсурду" є Олександра Чупріна. Продюсує картину Ельміра Асадова. Сума державної підтримки фільму є 100% і становить 1 млн 566 тис. 955 грн.", - повідомляють в Держкіно.

Це фільм - подорож до міста на узбережжі Чорного моря - Одеси, що живе у пострадянській реальності.

Історію розповідають від першої особи - про місто міфів, абсурду та сімейного коріння режисерки, зв'язок з яким було втрачено з 1917 року. З того часу все - за завісою вимушеного мовчання. Сьогодні старовинні будинки - це єдиний зв'язок з попередніми поколіннями. Але і цей зв'язок під загрозою. Архітектурні пам'ятки перетворюються на торгівельні центри. Проте боротьба за місто триває. Ми мандруємо вулицями, будинками і дахами, шукаємо в обличчях каріатид риси предків та зустрічаємо дивних людей, які рятують архітектурний спадок.

Завершення виробництва фільму "Зарваниця" заплановане на лютий, а "Перлина Абсурду" - на жовтень 2019 року.

 

Укрінформ.

19 січня, неділя, Червоний зал. КРАЩІ ФІЛЬМИ СВІТОВОГО КІНОПРОКАТУ

17 грудня, вівторок, Синій зал НАШ ІЛЮЗІОН. Художні фільми «НА ЗАХІДНОМУ ФРОНТІ БЕЗ ЗМІН» та «З НОВИМ РОКОМ!»

18 грудня, середа, Синій зал 25-й річниці Спітакської трагедії присвячується Документальний фільм «РОЗДІЛЮ ТВІЙ БІЛЬ»