f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

У Польщі розпочинається знімання фільму «Операція «Грубешів»

24.07.2018

Знімальна група документального фільму «Операція «Грубешів» (режисер Олеся Моргунець-Ісаєнко) проведе знімання у місті Грубешів Люблінського воєводства Польщі з 25 до 30 липня. За сприяння Посольства України у Польщі і Генерального консульства України у Любліні влада Грубешова і міський музей ім. Сташице допомагатимуть у створенні картини.

Бургомістр Грубешова Томаш Зайонц надав дозвіл на зйомки фільму у місті, музеї та в інших історичних локаціях за подіями сюжету стрічки. Також були надані контакти регіонального Грубешівського товариства, де знімальна група зможе ознайомитися з архівними матеріалами 1946 року.

Кінокомпанія «УМ-ГРУП» знімає повнометражний документальний фільм «Операція «Грубешів» на замовлення Державного агентства України з питань кіно. Проект став одним із переможців 10-го конкурсного відбору Держкіно. Режисером фільму та автором сценарію є Олеся Моргунець-Ісаєнко, продюсером – Артем Денисов.

Стрічка розповідає про спільну боротьбу українських та польських повстанців проти радянських комуністів під час та після Другої світової війни. У ті роки українці та поляки були запеклими ворогами. І це робить факт їхньої бойової співпраці ще більш цінним та показовим. Один із них – спільна акція у польському місті Грубешів, під час якої був розгромлений радянський гарнізон, звільнені в’язні місцевої тюрми та знищено архів даних про переселенців.

Знімальний період триватиме з червня до серпня 2018 року. Зйомки фільму відбуватимуться у Грубешові, Варшаві, Любліні та Києві. Прем’єра фільму запланована на 2019 рік.

Режисером картини є Олеся Моргунець-Ісаєнко. Закінчила КНУТКіТ ім.Карпенка Карого. Зняла фільми «Мольфар» (дипломна робота, 2008), короткометражний ігровий фільм «Віолончель» (2014), повнометражний фільм «Казка про гроші» (2018), зробила серію роликів для виставки, присвяченої війні на Донбасі, а також для дітей, які проживають на території Донбасу та Криму. Працювала режисером монтажу на багатьох проектах.

Фб-сторінка кінострічки

22 травня, середа, Малий зал Рада ветеранів НСКУ «Шлях до творчих вершин» Вітання ювілярів

21 травня, вівторок, Синій зал ВЕЧІР ПАМ’ЯТІ «ОЛЕКСАНДР АСКОЛЬДОВ. НЕВІДОМЕ…»

20 травня, понеділок, Синій зал НАШ ІЛЮЗІОН