f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Мати Сенцова попросила Путіна помилувати її сина

13.07.2018

Мати режисера Олега Сенцова, засудженого до 20 років колонії за звинуваченням у тероризмі, попросила президента Росії Володимира Путіна помилувати її сина.

Клопотання Людмили Сенцової опублікувала радіостанція "Ехо Москви".

"Шановний Володимире Володимировичу! Я звертаюся до вас з проханням про помилування мого сина Олега Геннадійовича Сенцова, 1976 р.н., засудженого російським судом до 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням в організації терористичного співтовариства", - пише мати ув'язненого.

Вона додала, що знає сина "як мирного громадянина і людину, захоплену своєю професією – кінорежисурою".

"Не буду вас переконувати в невинуватості Олега, хоча сама в це вірю. Просто скажу, що він нікого не вбивав. Він уже відсидів чотири роки у в'язниці. Його чекають діти, молодший син страждає аутизмом. Їм погано без нього. Вони ніколи не будуть щасливі без батька", - написала Сенцова.

Вона закликала Путіна "проявити милосердя і помилувати Олега Сенцова, не губити його життя і життя його близьких".

"Ми чекаємо його вдома", - підсумувала мати засудженого.

Як повідомляє РБК, прес-секретар Володимира Путіна Дмитро Пєсков пообіцяв, що влада розгляне прохання матері Сенцова про помилування сина.

"Воно не залишиться без уваги", - сказав він, зазначивши, що йому невідомо, чи надійшло уже це звернення в адміністрацію президента.

При цьому Пєсков додав, що законодавство Росії передбачає, що прохання про помилування повинен писати засуджений.

Як повідомлялося, Олег Сенцов відбуває покарання в колонії "Білий ведмідь" в Лабитнангі.

З 16 травня Олег Сенцов оголосив голодування з вимогою до влади РФ відпустити усіх утримуваних українців.

Наприкінці червня російський омбудсмен Тетяна Москалькова відвідала Сенцова у колонії Лабитнангі, де його утримують, і заявила: стан українського режисера в цілому задовільний, але у зв'язку з його голодуванням залишаються побоювання.

У свою чергу український омбудсмен Людмила Денісова заявила, що не вірить словам Москалькової про стан здоров'я українських політв'язнів і зокрема Сенцова. На зустріч з українцем Денісову не допустили

За словами адвоката Сенцова Дмитра Дінзе, політв'язня примусово годують білково-вітамінною сумішшю і кожен день "закачують вітамінні коктейлі".

5 липня двоюрідна сестра українського політв’язня Олега Сенцова Наталія Каплан зустрілася із ним у російській колонії.  Після зустрічі Каплан повідомила, що Сенцов "схуд і сильно постарів".

13 липня Сенцову виповнюється 42 роки.

Українська правда
19 вересня 2019 року. Червоний зал Будинку кіно. Художній фільм "БЛУКАЮЧА ЗЕМЛЯ" (Китай, 2019 рік) НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КІНЕМАТОГРАФІСТІВ УКРАЇНИ та CHINA FILM CO.,LTD,ЗА ПІДТРИМКИ ПОСОЛЬСТВА КНР В УКРАЇНІ

Будинок кіно НСКУ. Оренда Червоного залу. Червоний зал - 670 місць генеральний менеджер Олена Лебедь 067 329 08 05

ОРЕНДА ОФІСНИХ ПРИМІЩЕНЬ БУДИНКУ КІНО НСКУ ПЕРЕЛІК ОФІСНИХ ПРИМІЩЕНЬ БУДИНКУ КІНО НСКУ