f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

#FreeSentsov: Порошенка закликали звільнити ув'язнених росіян "без жодних умов"

30.06.2018

Російський кінорежисер Олександр Сокуров звернувся з відкритим листом до президента України Петра Порошенка та Папи Римського, в якому закликав "зробити все, щоб звільнення Олега Сенцова стало неминучим".

У зверненні до Порошенка Сокуров заявляє, що Сенцов "потрапив у молох політичної сутички України і Росії".

"По суті, Олег закликає політиків припинити конфронтацію і зробити конкретні дії лише у  напрямку досягнення незворотного миру. Крок за кроком, заглушаючи біль образ. ... Ніяка політична практика ніколи не могла вирішити нагальні проблеми цивілізації, ... а лише глибше заводила у глухий кут ... Підтвердження тому - все, що відбувається у відносинах України і РФ", - заявив Сокуров.

Він закликав Порошенка "забути, відкинути усі відкриті і приховані політичні резони і звернути погляд до вищих гуманітарних, гуманістичних інтересів українського народу і української культури".

"У житті великих політиків завжди виникає шанс стати новим, сильним, усвідомити, побачити нову дорогу, навіть якщо за спиною важкі поразки. ... Прошу хоча б Вас почати з чистого аркуша. ... Відпустіть без жодних умов усіх громадян РФ, хто перебуває в ув'язненні в Україні. Оголосіть безстроковий мораторій на будь-яку військову, дипломатичну, політичну конфронтацію. Зробіть все, щоб звільнення Сенцова стало б неминучим. Олег має жити, його життя залежить від нас та від вас", - заявив Сокуров.

У зверненні до Франциска Сокуров також зазначає, що Сенцов "потрапив у молох політичного протистояння України і РФ і був засуджений як людина, не згодна з тим, як розвивалися події в Криму".

"Прошу вас, заступіться за життя людини", - звернувся режисер до Папи Римського.

Нагадаємо, у грудні 2016 року Сокуров під час спільного засідання Ради з культури і мистецтва та Ради з російської мови

звернувся до Путіна з проханням переглянути судове рішення щодо Олега Сенцова, незаконно засудженого до 20 років позбавлення волі.

"Він режисер, ми маємо змагатися з ним на фестивалях, але замість цього він сидить у холодній російській в'язниці", - зазначив Сокуров.

Путін на це відповів, що питання щодо Сенцова може вирішити лише суд.

"Ніхто його не засуджував за погляди і позицію. Засудження відбулося за його наміри, які могли привести до дій терористичного характеру", - заявив Путін.

З 15 червня український омбудсмен Людмила Денісова перебуває в РФ з метою відвідування незаконно засуджених українців, але їй не дозволили зустрітися з жодним із політв'язнів - зокрема відмовили у допуску до Олега Сенцова, який голодує в російській колонії вже 47 день, до Романа Сущенка, Миколи Карпюка.

28 червня Денісова вчергове не змогла потрапити до колонії "Білий ведмідь" у Лабитнангі, щоб відвідати Олега Сенцова. 

29 червня український омбудсмен заявила, що поінформує міжнародні організації про порушення Росією міжнародних конвенцій, її мандату як омбудсмена та домовленостей президентів через недопуск до українських політв'язнів у Росії.

Також Денісова заявила, що Україна готова передати Росії 23 засуджених росіян в обмін на 23 українців, які утримуються в РФ.

У Кремлі визнали, що у переговорах щодо відвідування в РФ утримуваних осіб "є труднощі".

З проханням до Путіна про помилування Сенцова вже звернувся Генсек Ради Європи Турбйорн Ягланд, на що у Кремлі відповіли, що помилувати Сенцова на підставі цього прохання не можуть.

Політв'язень Олег Сенцов, якого утримують у колонії "Білий Ведмідь" у Лабитнангі (РФ), з 16 травня оголосив голодування з вимогою до РФ відпустити усіх незаконно утримуваних українців.

Українська правда


19 січня, неділя, Червоний зал. КРАЩІ ФІЛЬМИ СВІТОВОГО КІНОПРОКАТУ

17 грудня, вівторок, Синій зал НАШ ІЛЮЗІОН. Художні фільми «НА ЗАХІДНОМУ ФРОНТІ БЕЗ ЗМІН» та «З НОВИМ РОКОМ!»

18 грудня, середа, Синій зал 25-й річниці Спітакської трагедії присвячується Документальний фільм «РОЗДІЛЮ ТВІЙ БІЛЬ»