f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Міні-кіноконцерт, оновлене лобі та екскурсія у Фільмофонд. Довженко-Центр запрошує на прес-конференцію НІМИХ НОЧЕЙ

23.06.2018

У понеділок, 25 червня, об 11:00 в Довженко-Центрі відбудеться прес-конференція з нагоди проведення найбільшого в Східній Європі фестивалю архівного кіно НІМІ НОЧІ. Фестиваль проходить за підтримки Держкіно 

На зустрічі музиканти, які долучилися до створення нових саундтреків, наживо виконають фрагменти майбутніх музичних кіноконцертів.

Також журналістам буде представлено ексклюзивні історичні подробиці про репатріаційний блок програми, а також майже детективні деталі повернення фільмів. У форматі екскурсії журналісти вперше зможуть побачити нову локацію Довженко-Центру – оупен-спейс головного лобі, який у тестовому режимі запрацює 28 

Спікери:

Іван Козленко – президент і арт-директор фестивалю Німі Ночі, генеральний директор Довженко-Центру;  

Альберт Цукренко (ХЗВ) – музикант, журналіст,  автор музики до фільму «Свині завжди свині» (1931, реж. Ханан Шмаїн)

Антон Дегтярьов (Ptakh_Jung) – композитор, переможець проекту Envision Sound, автор саундтреку до фільму «Людина і мавпа».

Cтаніслав Мензелевський – провідний кінознавець Довженко-Центру, куратор освітньої програми фестивалю НІМІ НОЧІ – «Міські симфонії».

Марина Скирда – менеджер освітніх програм Довженко-Центру, куратор дитячої програми фестивалю НІМІ НОЧІ – «Здай дитину в 

Розклад події:

11:00 – прес-конференція

11:20 – міні-кіноперформанс

11:45 – екскурсія оновленим лобі Довженко-

Акредитація: pr@dovzhenkocentre.org, 063 679 52 49, Ольга 

8-й фестиваль німого кіно і сучасної музики НІМІ НОЧІ. ПОВЕРНЕННЯ – єдиний в Україні фестиваль архівного кіно – пройде в Києві на базі Довженко-Центру та Одесі у Зеленому театрі з 28 по 30 червня.

Протягом трьох фестивальних днів музиканти з України та зарубіжжя озвучать вісім німих стрічок із міжнародних та українських кіноархівів. До створення музики до німих картин, окрім відомих музикантів, долучаться також композитори-переможці першої в Україні навчальної програми для кінокомпозиторів Envision Sound, яку Довженко-Центр провів з ініціативи та за підтримки Британської Ради в січні 2018 року.

Цьогорічна субназва фестивалю «Повернення» символізує водночас неймовірне повернення двох українських німих фільмів, дивом віднайдених в архівах Японії та Німеччину, символічну репатріацію і включення в культурний обіг непересічних постатей європейського та світового кіномистецтва, змушених покинути Україну маже сто років тому внаслідок війн та революцій.

У програмі фестивалю – дві світові репрем’єри українських фільмів, які тривалий час вважались втраченими та дві унікальні стрічки, створені за участі українських кіномитців-емігрантів. Двоє з них – легендарний австрійський, а згодом американський театральний та кіноактор Александр Ґранах та одна з найбільших зірок німецького кіно першої половини 1920-х років Ксенія Десні – стануть титулами сетів цьогорічного фестивалю поруч з Ліліан Ґіш, американською кінодівою з 75-літньою екранною біографією.

 

Інформацію надано Державним агентством України з питань кіно.