f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Українське кіно на 53-му Міжнародному кінофестивалі у Карлових Варах

22.06.2018

Проект фільму «Історія зимового саду» режисера Семена Мозгового побореться за перемогу в пітчингу Docs in Progress . У цій секції представлено 10 найкращих європейських проектів. Раніше цей проект став одним із переможців Дев’ятого конкурсного відбору Держкіно.

Виробництво стрічки здійснює компанія «МейнСтрім Пікчерс». Продюсують картину Тарас Босак, Артем Колюбаєв та Олександр Чепіга.

Історія фільму базується на долі павільону Квітникарства колишнього ВДНГ та її старої працівниці Валентини Вороніної, яка підтримує цей простір, вкладаючи у нього своє власне життя. Коли раптом до неї неочікувано приходять зміни. Після сорока п’яти років роботи її просять піти на пенсію. Та Вороніна не погоджується з цим, бо вважає, що всі рослини без неї загинуть. Одночасно з цим група загадкових радіоестезистів знаходить біля входу в павільйон канал потужної позитивної енергії.

Короткометражна версія фільму торік була представлена у національному конкурсі Docudays UA і була номінована на Silver Eye Award Міжнародного кінофестивалю документального кіно в Їглаві.

Проект кримськотатарського режисера Нарімана Алієва «Додому»  відібрано до «Works in Development – Feature Launch 2018». У цій секції візьмуть участь 9 проектів.

«Додому» буде презентований на фестивалі в Карлових Варах після участі у «MIDPOINT Feature Launch» – унікальній освітній платформі в Чехії. У рамках цієї програми команда відвідала дві навчальні сесії в Італії та Сербії.

Драма про долю кримськотатарської родини і непросту любов до Батьківщини стане дебютом режисера у повному метрі.

Виробництво фільму здійснюватиме студія Limelite. Продюсує картину  Володимир Яценко, а для написання сценарію до команди приєдналася сценаристка і режисерка Марися Нікітюк.

Нагадуємо, що у конкурсній програмі «East of the West» 53-го Міжнародного кінофестивалю у Карлових Варах візьме участь створений за підтримки Держкіно український фільм «Вулкан».


Інформацію надано Державним агентством України з питань кіно.
Фото: Детектор медіа.
Оренда кінозалів Будинку кіна

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно!

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно! У зв’язку з розпорядженням Київської міської державної адміністрації щодо протидії поширенню коронавірусу, всі творчі заходи Будинку кіно з 12 березня 2020 р. переносяться на інші терміни. Стежте за інформацією.