f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Фільм "Процес" про справу Сенцова пропонують для благодійних показів

31.05.2018

Документальна стрічка "Процес: російська держава проти Олега Сенцова" буде надаватися для благодійних публічних показів солідарності з режисером, який 14 травня оголосив безстрокове голодування з вимогою звільнити українських політв'язнів, засуджених у Росії.

Про це повідомляє компанія Артхаус Трафік

"Фільм Аскольда Курова доступний для безкоштовної демонстрації до 31 липня. До організації показів стрічки залучаються дипломатичні представництва, правозахисники та волонтери. Всі заявки перед виконанням попередньо узгоджуються з компанією-правовласником. Обов'язковою умовою показу є збір коштів для сім'ї Олега Сенцова", - ідеться в повідомленні.

Щоб влаштувати показ, треба заповнити заявку за цим посиланням.

Як зазначається, після 31 липня покази фільму мають бути узгоджені з компанією RISE AND SHINE. З 1 червня фільм також можна подивитися онлайн за символічної ціною в 1 євро за посиланням.

Фільм Аскольда Курова розповідає про суд над Сенцовим і спроби родини, друзів та адвокатів звільнити режисера з в'язниці. Назва стрічки - "Процес" - відсилає до кафкіанського абсурду, показуючи, як у тоталітарній державі жертвою бюрократичної машини може стати будь-яка людина.

Міжнародна прем'єра фільму відбулася у позаконкурсній програмі на 67-му Берлінському кінофестивалі. Показ було організовано спільно з Європейською кіноакадемією, яка впродовж трьох років закликає до звільнення Сенцова. Лист із такою вимогою свого часу підписали десятки європейських кінематографістів - Вім Вендерс, Кен Лоуч, Агнешка Голланд, Педро Альмодовар та інші.

Як відомо, у травні 2014 року після анексії Криму Росією Олега Сенцова було заарештовано ФСБ, звинувачено у плануванні терактів і вивезено до Москви. Після року в ув'язненні режисера засудили до 20 років колонії, незважаючи на свідчення звинувачення, що були дані під тиском, та відсутність доказів. Олег Сенцов не визнав своєї провини.

 

Джерело: Укрінформ.

Оренда кінозалів Будинку кіна

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно!

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно! У зв’язку з розпорядженням Київської міської державної адміністрації щодо протидії поширенню коронавірусу, всі творчі заходи Будинку кіно з 12 березня 2020 р. переносяться на інші терміни. Стежте за інформацією.