f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

На ОМКФ-2018 покажуть фільми, присвячені 100-річчю від дня народження Інґмара Берґмана

10.05.2018

В межах Одеського кінофестивалю відбудеться показ стрічок “Персона” Інґмара Берґмана та “Інґмар Берґман: Інтермеццо” Ґуннара Берґдала 

14 липня 2018 року виповниться 100 років з дня народження шведського режисера Інґмара Берґмана. Знакова дата припадає на проведення 9-го ОМКФ. З цієї нагоди Одеський міжнародний кінофестиваль, Посольство Швеції в Україні та Шведський інститут вирішили провести ретроспективний показ 2 стрічок, перша з яких — ігровий фільм “Персона” Берґмана, а друга – документальна робота Гуннара Берґдала “Інґмар Берґман: “Інтермеццо”.

Інґмар Берґман — шведський режисер театру та кіно, сценарист, письменник, автор більше 60 художніх та документальних фільмів і понад 70 театральних постановок. Серед стрічок Берґмана — всесвітньо відомі “Сунична галявина”, “Сьома печатка”, “Фанні та Александер”, “Шепіт та крики”, “Крізь тьмяне скло”, “Дівоче джерело” та інші. Він тричі отримав “Оскар”, став володарем “Золотого Ведмедя” Берлінського кінофестивалю та лауреатом премій Каннського міжнародного кінофестивалю, Європейської кіноакадемії, Венеційського кінофестивалю, Національної спілки кінокритиків США, Національної ради кінокритиків США та ін.

Стрічка “Персона”, яку глядачі зможуть переглянути на Одеському кінофестивалі, побачила світ у 1966 році. Головні ролі у фільмі-шедеврі світового кіно зіграли Лів Ульманн та Бібі Андерсон. Ця чорно-біла психологічна драма — глибока містична історія, котра вважається одним із найвеличніших фільмів усіх часів (12 місце за версією британського журналу “Sight and Sound”). Стрічка отримала 3 нагороди Національної спілки кінокритиків США — за найкращий фільм, найкращу режисерську роботу та найкращу жіночу роль (Бібі Андерсон).

Друга стрічка, котру покажуть на ОМКФ, — “Інґмар Берґман: Інтермеццо” (2002) є документальною роботою кінокритика та колишнього директора Гьотеборзького кінофестивалю Ґуннара Берґдала. Це біографічний фільм-розмова із відомим шведським режисером про життя, кіно, театр та смерть.

Нагадуємо, що нещодавно 9-й Одеський міжнародний кінофестиваль представив офіційний імідж.

 

Офіційна інформація.

Оренда кінозалів Будинку кіна

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно!

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно! У зв’язку з розпорядженням Київської міської державної адміністрації щодо протидії поширенню коронавірусу, всі творчі заходи Будинку кіно з 12 березня 2020 р. переносяться на інші терміни. Стежте за інформацією.